Zima ještě v Jablonci neskončila

23.03.2018 20:00:49 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zima ještě v Jablonci neskončila

Zima v Jablonci nad Nisou ještě nekončí, ačkoli astrologické jaro už přišlo před několika dny. Během letošní zimy napadlo v Jablonci necelé 2 metry sněhu. Na sníh nejbohatší byl prosinec s 82 cm, naopak nejméně sněhu, pouhých 5 cm, napadlo v únoru. Náklady na zimní údržbu jsou srovnatelné se zimami před dvěma a třemi lety.

Vzhledem k nízkému spadu sněhu a poměrně stabilním nízkým teplotám, při nichž nedocházelo k opakovanému odtávání a zase zamrzání povrchů vozovek, stála zimní údržba města od listopadu 2017 do konce února 2018 necelých 13,5 milionu korun. „Fakturace za březen není ještě uzavřená, nicméně už teď je jasné, že k úspoře na zimní údržbě došlo. Ušetřené peníze budou stejně jako bylo zvykem v minulých letech použity na opravy komunikací," konstatoval Miloš Vele, náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města.

Náklady na letošní zimní období jsou srovnatelné se zimami před dvěma a třemi lety. V zimě 2015/16 napadlo 125 cm a zima stála 10,3 milionu. Rok před tím to bylo 113 cm a 12 milionů. Výjimkou posledních let byla loňská zima, kdy dokonce v lednu musel být vyhlášen kalamitní stav, protože najednou napadlo 140 cm sněhu. Za zimní údržbu a odvozy sněhu radnice zaplatila 20,7 milionů korun.

Poškození po zimě není více než jindy

Poškození na komunikacích vzniklé v zimním období se objevují ve všech částech města, stejně tak se ve všech oblastech objevují komunikace bez závad. „V současné době poškození průběžně mapujeme a budeme v tom pokračovat," potvrdil vedoucí odd. správy komunikací Pavel Kozák a dodal, že nejčastěji se objevují popraskané asfaltové povrchy, výtluky nebo uvolněné dlažby. Během jarních měsíců bude také potřeba vyčistit všechna odvodňovací zařízení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima zatím přišla jabloneckou radnici na 7 milionů
Jablonec hlásí, že je na zimu připravený
První výjezd zimní údržby komplikovala vichřice a popadané stromy
Krajští silničáři hlásí, že jsou na zimu připraveni
Zima 2016/ 2017 stála jabloneckou městskou pokladnu 20,7 milionu
Zima 2015/ 2016 stála jabloneckou městskou pokladnu 10,3 milionu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn