Zima 2015/ 2016 stála jabloneckou městskou pokladnu 10,3 milionu

19.04.2016 18:05:47 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zima 2015/ 2016 stála jabloneckou městskou pokladnu 10,3 milionu

Zimní údržba v Jablonci nad Nisou v období 1. 11. 2015 - 31. 3. 2016 stála 10,3 milionu korun. Za celou zimu napadlo 125 cm sněhu, přičemž nejvíc přibylo sněhové pokrývky v lednu - 66 cm. V listopadu, kdy již v Jablonci obvykle sněží, nespadla ani vločka.

I přes to, že sněhu příliš nebylo, bylo nutné ošetřovat silnice i chodníky a zajistit bezpečnost řidičů i chodců. Za letošní zimu Technické služby Jablonec nad Nisou s. r. o., které mají zimní údržbu msta na starosti, spotřebovaly 1414 t soli a 750 tun inertního posypového materiálu. Pro srovnání, v zimě 2014/15 napadlo 163 cm sněhu a spotřebovalo se více než 1800 tun soli a 1200 tun písku a drti. Zimní údržba v Jablonci v období 1. 11. 2014 - 31. 3. 2015 stála 15,3 milionu korun.

V rozpočtu jsme na zimní údržbu v roce 2015 měli 20,1 milionů korun. I na rok 2016 je v rozpočtu připravená stejná suma. „I když v posledních letech jsou zimy netradiční a celková narozpočtovaná částka se nevyčerpá, připraveni být musíme. Jablonec leží v horách a není možné, abychom neměli rezervované peníze," vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele.

Peníze, které se za zimní údržbu neutratí, následně putují do oprav komunikací, kterým teplotní rozdíly a zimy bez sněhu paradoxně škodí víc než hluboké závěje a souvislý mráz. Vzhledem k výkyvům teplot a přízemním mrazíkům, které nás letos v zimě neopouštěly, je také potřeba komunikace ošetřovat a posypový materiál následně uklízet. Úklid se tedy prodraží. „Vzhledem k požadavkům občanů také uvažujeme pro příští zimní období o úklidu ulic i během zimy, což také bude něco stát," prozradil Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jarní úklid v Jablonci zdárně pokračuje
Zimní údržba v Jablonci stála téměř 7 milionů
Průběh zimy v Jablonci mírnější, soli se už přesto spotřebovalo 502 tun

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn