Zeppelin ZF brázdí nebe nad Českem, proletí i nad Jabloncem

16.09.2021 19:35:52 | Autor: Klara Kriskova | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Zeppelin ZF brázdí nebe nad Českem, proletí i nad Jabloncem

Aktualizace - nad Jabloncem nakonec vzducholoď neproletí! Největší vzducholoď na světě - Zeppelin ZF bude 17. září létat nad Prahou. Přiletěla z Polska, kde 11. září zahájila let v Katovicích. V sobotu 18. září proletí i nad Jabloncem nad Nisou.

Aktuální doplnění:

„Vzhledem k povětrnostním podmínkám byl sobotní let v rámci ZF Zeppelin Tour 2021 do Jablonce a Staré Boleslavi zrušen. Lety nad Prahou prozatím proběhnou podle plánu. Děkujeme za pochopení," uvedla za firmu ZF Kristina Savage.

Přílet Zeppelinu do České republiky je velkolepá událost. Vzducholoď je delší než největší osobní Airbus a může na palubu vzít jen deset lidí. Vznáší se pomocí motorů a heliového balónu a může stát ve vzduchu na místě stejně jako helikoptéra. Tento víkend ji můžete spatřit nad českými městy (Praha, Plzeň, Klášterec nad Ohří, Stará Boleslav a Jablonec nad Nisou).

Plánovaná cesta vzducholodě Zeppelin ZF nad Českem<br />Autor: Archiv ZF Organizátorem letů Zeppelinu je ZF - globální dodavatel řešení pro automobilový průmysl, která jsou vytvořena mimo jiné v České republice, ve výrobních závodech a inženýrských centrech.

Cesta přes Českou republiku Zeppelin ZF začne tento víkend na letišti Praha Letňany. V pátek 17. září provede vzducholoď několik letů nad Prahou a také nad Plzní a Kláštercem nad Ohří. První let začíná v 9 hodin.

V sobotu 18. září, také z letiště Praha Letňany, Zeppelin ZF poletí nad Jabloncem nad Nisou a Starou Boleslaví. Vzducholoď by měla být jasně viditelná téměř v každém bodě měst, která navštíví, a také na trase mezi nimi. Podle předběžného plánu by měla proletět v sobotu  v 10 až 11 hodin nad jabloneckou přehradou.

Lety Zeppelin ZF lze pozorovat na FlightRadar24, který ukazuje polohu vzducholodi na mapě v reálném čase. Stačí do aplikace zadat identifikační číslo „DLZNT" přidělené vzducholodi ZF.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
18.10.: Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn