Ženy Bižuterie si v I. lize připsaly jednu výhru

10.10.2018 08:32:20 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ženy Bižuterie si v I. lize připsaly jednu výhru

Jablonecké basketbalistky po dvou výhrách nad kvalitními brněnskými týmy přivítaly tentokrát další družstva z předpokládané špičky této soutěže, pražská družstva USK a Sokol Nusle.

Bižuterie - USK Praha B 65:94 (13:33, 29:50, 47:70)

Rezerva nejlepšího ženského basketbalového týmu USK tvořila v loňském ročníku s jabloneckou Bižuterií dvojici, která zvítězila v I. lize, ale se zřekla nároku na postup do extraligy. Začátek zápasu se domácím nepovedl a prakticky I. čtvrtina rozhodla o výsledku. Již nepovedený začátek, ve třetí minutě 0:8, dále třeba 4:20 a stav po prvních 10 minutách 13:33.

Rozhodla o tom hlavně střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, kterou měly hostující hráčky daleko lepší (za celý zápas trojky 1:8). Při kvalitní obraně USK se sice prosadily vysoké hráčky, ale to nestačilo. Navíc nejlepší hráčkou zápasu byla, nyní již hráčka extraligového Trutnova a juniorská exreprezentantka, Tereza Šípová. Loni Bižuterie jednou doma s tímto soupeřem zvítězila, ale tentokrát byly Pražanky lepší. Domácím citelně chyběla nejzkušenější nemocná Zuzka Kučerová, která se těší na svoji premiéru do Olomouce a Havířova, příštími soupeři Jablonce.

Body Bižuterie: Klokočníková a T. Ješkeová 14, K. Ješkeová 10, Čmejrková a Sanna-Kajsa po 9, Brožková 4, Červenková 3, Herinková 2, Pískačová a Šoltysová.

Bižuterie - Sokol Nusle Praha 78:62 (16:16, 35:36, 56:51)

Nedělním soupeřem byl třetí tým z loňské tabulky, nuselský Sokol. Od začátku a po celý první poločas byl zápas vyrovnaný. Sokolky mají zkušenější celek než Bižuterie, ale tradičně rozhodla výšková převaha domácích a rychlost sester Ješkeových při přechodu do útoku. Prakticky o výsledku se rozhodlo v posledních deseti minutách, kdy domácí unikly na stav 60:51.

Ve středu Jabloneckých je také jedna juniorská exreprezentantka, Alena Klokočníková (na snímku) a ta byla nejlepší střelkyní zápasu a vládla pod oběma koši. Příjemným překvapením byla suverénní hra na postu 1 nejmenší a nejmladší hráčky na hřišti Markéty Šoltysové, která přidala i osm bodů. O víkendu si letošní premiéry v dresu po roce zopakovaly hostující hráčky Lucie Červenková (190 cm) a Barbora Nováková (roč. 2001) a obě úspěšně.

Body: Klokočníková 25, K. Ješkeová 19, T. Ješkeová 17, Šoltysová 8, Čmejrková 7, Herinková 2, Nováková, Pískačová, Brožková a Červenková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT