Ženy Bižuterie si v I. lize připsaly jednu výhru

10.10.2018 08:32:20 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ženy Bižuterie si v I. lize připsaly jednu výhru

Jablonecké basketbalistky po dvou výhrách nad kvalitními brněnskými týmy přivítaly tentokrát další družstva z předpokládané špičky této soutěže, pražská družstva USK a Sokol Nusle.

Bižuterie - USK Praha B 65:94 (13:33, 29:50, 47:70)

Rezerva nejlepšího ženského basketbalového týmu USK tvořila v loňském ročníku s jabloneckou Bižuterií dvojici, která zvítězila v I. lize, ale se zřekla nároku na postup do extraligy. Začátek zápasu se domácím nepovedl a prakticky I. čtvrtina rozhodla o výsledku. Již nepovedený začátek, ve třetí minutě 0:8, dále třeba 4:20 a stav po prvních 10 minutách 13:33.

Rozhodla o tom hlavně střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, kterou měly hostující hráčky daleko lepší (za celý zápas trojky 1:8). Při kvalitní obraně USK se sice prosadily vysoké hráčky, ale to nestačilo. Navíc nejlepší hráčkou zápasu byla, nyní již hráčka extraligového Trutnova a juniorská exreprezentantka, Tereza Šípová. Loni Bižuterie jednou doma s tímto soupeřem zvítězila, ale tentokrát byly Pražanky lepší. Domácím citelně chyběla nejzkušenější nemocná Zuzka Kučerová, která se těší na svoji premiéru do Olomouce a Havířova, příštími soupeři Jablonce.

Body Bižuterie: Klokočníková a T. Ješkeová 14, K. Ješkeová 10, Čmejrková a Sanna-Kajsa po 9, Brožková 4, Červenková 3, Herinková 2, Pískačová a Šoltysová.

Bižuterie - Sokol Nusle Praha 78:62 (16:16, 35:36, 56:51)

Nedělním soupeřem byl třetí tým z loňské tabulky, nuselský Sokol. Od začátku a po celý první poločas byl zápas vyrovnaný. Sokolky mají zkušenější celek než Bižuterie, ale tradičně rozhodla výšková převaha domácích a rychlost sester Ješkeových při přechodu do útoku. Prakticky o výsledku se rozhodlo v posledních deseti minutách, kdy domácí unikly na stav 60:51.

Ve středu Jabloneckých je také jedna juniorská exreprezentantka, Alena Klokočníková (na snímku) a ta byla nejlepší střelkyní zápasu a vládla pod oběma koši. Příjemným překvapením byla suverénní hra na postu 1 nejmenší a nejmladší hráčky na hřišti Markéty Šoltysové, která přidala i osm bodů. O víkendu si letošní premiéry v dresu po roce zopakovaly hostující hráčky Lucie Červenková (190 cm) a Barbora Nováková (roč. 2001) a obě úspěšně.

Body: Klokočníková 25, K. Ješkeová 19, T. Ješkeová 17, Šoltysová 8, Čmejrková 7, Herinková 2, Nováková, Pískačová, Brožková a Červenková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT