Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

02.10.2019 11:51:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

Aktualizováno: Miliony fanoušků v Česku, Slovensku, Německu, Rakousku i Rusku zarmoutila ve středu 2. října velmi smutná zpráva o úmrtí zpěváka Karla Gotta. Jablonec nad Nisou navštívil naposledy 13. prosince 2018 při ražbě medaile v jablonecké mincovně s jeho portrétem.

V červnu 2017 navštívil Karel Gott firmu Schurter Česká republika na Malé Skále u příležitosti rozšíření závodu na otevřených dveří. Karel Gott vystupoval například i na plese města Jablonec v roce 2014 a Jablonec navštívil i při první ražbě jeho medaile v roce 2013. Naopak už kvůli nemoci nevystoupil v letošním červenci na festivalu Benátská! v libereckém Vesci.

Karel Gott zemřel před půlnocí v úterý 1. října v rodinném kruhu, byl nejpopulárnějším českým zpěvákem prakticky posledních 50 let, kdy stále vydával nové hity a dokázal několikrát restartovat svou kariéru i v nových podmínkách s novými mladými autory na začátku 90. let minulého století nebo na začátku nového tisíciletí.

Velmi populární byly i jeho duety se zpěvačkami - Evou Pilarovou, Mariií Rottrovou, Martou Kubišovou, Hanou Zagorovou, Helenou Vondráčkovou, Darinkou Rolincovou, Jitkou Zelenkovou, Marcelou Holanovou, Ivetou Bartošovou, Lucií Bílou, Gábinou Gunčíkovou, Olgou Lounovou a mnoha dalšími.

Karel Gott byl i herec a malíř. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění. V letech 1965-2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj činilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně.


Kritikům se vysmál v roce 2004 písní Už pohřbili mě stokrát a s blížícím se koncem se nádherně rozloučil letošním duetem s jednou ze svých čtyř dcer Charlotte Ellou Srdce nehasnou...

Mnozí vzpomínají na jeho hity, které obsáhly šest dekád: ze 60. tých let - Oči sněhem zaváté, Trezor, Hej, páni konšelé, C´est la vie, Kávu si osladím, Lady karneval, Dotýkat se hvězd (s Evou Pilarovou), Den je krásný (s Janou Petrů), 70. léta - Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Tam za vodou v rákosí (s Marií Rottrovou), Lásky stárnou, Jdi za štěstím (později nově nazpívána), 80. léta - Včelka Mája, Zvonky štěstí (s Darou Rolinsovou), Krásné je žít, Čau, lásko (s Marcelou Holanovou), 90. léta - Když muž se ženou snídá (s Palo Haberou), Jarmark ve Scarborough (s Martou Kubišovou), Svět lásku má, Co sudičky přály nám (s Lucií Bílou), po roce 2000 - Jako James Bond, Být stále mlád (s raperem Bushido a později s Leošem Marešem), Už pohřbili mě stokrát, Ta pravá (s Markem Ztraceným), a Srdce nehasnou (s dcerou Charlotte Ellou).

Video našeho reportéra Rudolfa Koženého z Bertramky, proslulého bydliště Karla Gotta:

******

Aktuální doplnění:

Vláda již schválila, že pokud bude souhlasit rodina, tak bude uspořádán státní pohřeb v katedrále svatého Víta na Pražském hradě a bude vyhlášen na tento den státní smutek, což mimo jiné znamená, že vlajky na státních úřadech a budovách budou na půl žerdi.

Karla Gotta připomenou minutou ticha a písněmi třeba i fotbalisté SK Slavie Praha před dnešním utkáním Ligy mistrů s německou Borusií Dortmund. Fenomenálního zpěváka si ale připomenou i další profesionálové, sportovci nebo herci při svých utkáních a představeních.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benátskou! otevře Karel Gott, druhou hvězdou jsou švédští Europe
Mincovna vydala druhou medaili s Karlem Gottem. Nyní je v roli malíře
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili
Karel Gott vystoupil na Malé Skále
Obrazem: 8. ples jabloneckého divadla s Karlem Gottem
Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci
Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
V roce 2019 dokončili zateplení DPS Palackého v Jablonci
Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn