Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

02.10.2019 11:51:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

Aktualizováno: Miliony fanoušků v Česku, Slovensku, Německu, Rakousku i Rusku zarmoutila ve středu 2. října velmi smutná zpráva o úmrtí zpěváka Karla Gotta. Jablonec nad Nisou navštívil naposledy 13. prosince 2018 při ražbě medaile v jablonecké mincovně s jeho portrétem.

V červnu 2017 navštívil Karel Gott firmu Schurter Česká republika na Malé Skále u příležitosti rozšíření závodu na otevřených dveří. Karel Gott vystupoval například i na plese města Jablonec v roce 2014 a Jablonec navštívil i při první ražbě jeho medaile v roce 2013. Naopak už kvůli nemoci nevystoupil v letošním červenci na festivalu Benátská! v libereckém Vesci.

Karel Gott zemřel před půlnocí v úterý 1. října v rodinném kruhu, byl nejpopulárnějším českým zpěvákem prakticky posledních 50 let, kdy stále vydával nové hity a dokázal několikrát restartovat svou kariéru i v nových podmínkách s novými mladými autory na začátku 90. let minulého století nebo na začátku nového tisíciletí.

Velmi populární byly i jeho duety se zpěvačkami - Evou Pilarovou, Mariií Rottrovou, Martou Kubišovou, Hanou Zagorovou, Helenou Vondráčkovou, Darinkou Rolincovou, Jitkou Zelenkovou, Marcelou Holanovou, Ivetou Bartošovou, Lucií Bílou, Gábinou Gunčíkovou, Olgou Lounovou a mnoha dalšími.

Karel Gott byl i herec a malíř. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění. V letech 1965-2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj činilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně.


Kritikům se vysmál v roce 2004 písní Už pohřbili mě stokrát a s blížícím se koncem se nádherně rozloučil letošním duetem s jednou ze svých čtyř dcer Charlotte Ellou Srdce nehasnou...

Mnozí vzpomínají na jeho hity, které obsáhly šest dekád: ze 60. tých let - Oči sněhem zaváté, Trezor, Hej, páni konšelé, C´est la vie, Kávu si osladím, Lady karneval, Dotýkat se hvězd (s Evou Pilarovou), Den je krásný (s Janou Petrů), 70. léta - Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Tam za vodou v rákosí (s Marií Rottrovou), Lásky stárnou, Jdi za štěstím (později nově nazpívána), 80. léta - Včelka Mája, Zvonky štěstí (s Darou Rolinsovou), Krásné je žít, Čau, lásko (s Marcelou Holanovou), 90. léta - Když muž se ženou snídá (s Palo Haberou), Jarmark ve Scarborough (s Martou Kubišovou), Svět lásku má, Co sudičky přály nám (s Lucií Bílou), po roce 2000 - Jako James Bond, Být stále mlád (s raperem Bushido a později s Leošem Marešem), Už pohřbili mě stokrát, Ta pravá (s Markem Ztraceným), a Srdce nehasnou (s dcerou Charlotte Ellou).

Video našeho reportéra Rudolfa Koženého z Bertramky, proslulého bydliště Karla Gotta:

******

Aktuální doplnění:

Vláda již schválila, že pokud bude souhlasit rodina, tak bude uspořádán státní pohřeb v katedrále svatého Víta na Pražském hradě a bude vyhlášen na tento den státní smutek, což mimo jiné znamená, že vlajky na státních úřadech a budovách budou na půl žerdi.

Karla Gotta připomenou minutou ticha a písněmi třeba i fotbalisté SK Slavie Praha před dnešním utkáním Ligy mistrů s německou Borusií Dortmund. Fenomenálního zpěváka si ale připomenou i další profesionálové, sportovci nebo herci při svých utkáních a představeních.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benátskou! otevře Karel Gott, druhou hvězdou jsou švédští Europe
Mincovna vydala druhou medaili s Karlem Gottem. Nyní je v roli malíře
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili
Karel Gott vystoupil na Malé Skále
Obrazem: 8. ples jabloneckého divadla s Karlem Gottem
Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15
První dubnovou sobotu se bude v Jablonci svážet bioodpad
Městys Zásada obdržel dar v podobě dezinfekce
Obrazem: V Tanvaldě se život nezastavil

Nejčtenější články

31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn