Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

02.10.2019 11:51:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Zemřel Karel Gott, Jablonec navštívil naposledy při ražbě medaile

Aktualizováno: Miliony fanoušků v Česku, Slovensku, Německu, Rakousku i Rusku zarmoutila ve středu 2. října velmi smutná zpráva o úmrtí zpěváka Karla Gotta. Jablonec nad Nisou navštívil naposledy 13. prosince 2018 při ražbě medaile v jablonecké mincovně s jeho portrétem.

V červnu 2017 navštívil Karel Gott firmu Schurter Česká republika na Malé Skále u příležitosti rozšíření závodu na otevřených dveří. Karel Gott vystupoval například i na plese města Jablonec v roce 2014 a Jablonec navštívil i při první ražbě jeho medaile v roce 2013. Naopak už kvůli nemoci nevystoupil v letošním červenci na festivalu Benátská! v libereckém Vesci.

Karel Gott zemřel před půlnocí v úterý 1. října v rodinném kruhu, byl nejpopulárnějším českým zpěvákem prakticky posledních 50 let, kdy stále vydával nové hity a dokázal několikrát restartovat svou kariéru i v nových podmínkách s novými mladými autory na začátku 90. let minulého století nebo na začátku nového tisíciletí.

Velmi populární byly i jeho duety se zpěvačkami - Evou Pilarovou, Mariií Rottrovou, Martou Kubišovou, Hanou Zagorovou, Helenou Vondráčkovou, Darinkou Rolincovou, Jitkou Zelenkovou, Marcelou Holanovou, Ivetou Bartošovou, Lucií Bílou, Gábinou Gunčíkovou, Olgou Lounovou a mnoha dalšími.

Karel Gott byl i herec a malíř. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění. V letech 1965-2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj činilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně.


Kritikům se vysmál v roce 2004 písní Už pohřbili mě stokrát a s blížícím se koncem se nádherně rozloučil letošním duetem s jednou ze svých čtyř dcer Charlotte Ellou Srdce nehasnou...

Mnozí vzpomínají na jeho hity, které obsáhly šest dekád: ze 60. tých let - Oči sněhem zaváté, Trezor, Hej, páni konšelé, C´est la vie, Kávu si osladím, Lady karneval, Dotýkat se hvězd (s Evou Pilarovou), Den je krásný (s Janou Petrů), 70. léta - Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Tam za vodou v rákosí (s Marií Rottrovou), Lásky stárnou, Jdi za štěstím (později nově nazpívána), 80. léta - Včelka Mája, Zvonky štěstí (s Darou Rolinsovou), Krásné je žít, Čau, lásko (s Marcelou Holanovou), 90. léta - Když muž se ženou snídá (s Palo Haberou), Jarmark ve Scarborough (s Martou Kubišovou), Svět lásku má, Co sudičky přály nám (s Lucií Bílou), po roce 2000 - Jako James Bond, Být stále mlád (s raperem Bushido a později s Leošem Marešem), Už pohřbili mě stokrát, Ta pravá (s Markem Ztraceným), a Srdce nehasnou (s dcerou Charlotte Ellou).

Video našeho reportéra Rudolfa Koženého z Bertramky, proslulého bydliště Karla Gotta:

******

Aktuální doplnění:

Vláda již schválila, že pokud bude souhlasit rodina, tak bude uspořádán státní pohřeb v katedrále svatého Víta na Pražském hradě a bude vyhlášen na tento den státní smutek, což mimo jiné znamená, že vlajky na státních úřadech a budovách budou na půl žerdi.

Karla Gotta připomenou minutou ticha a písněmi třeba i fotbalisté SK Slavie Praha před dnešním utkáním Ligy mistrů s německou Borusií Dortmund. Fenomenálního zpěváka si ale připomenou i další profesionálové, sportovci nebo herci při svých utkáních a představeních.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benátskou! otevře Karel Gott, druhou hvězdou jsou švédští Europe
Mincovna vydala druhou medaili s Karlem Gottem. Nyní je v roli malíře
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili
Karel Gott vystoupil na Malé Skále
Obrazem: 8. ples jabloneckého divadla s Karlem Gottem
Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn