Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog

24.06.2019 10:53:45 | Autor: Olga Fröhlichová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog

Profesor Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog - učitel a ředitel Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou, zemřel 20. června 2019. Přestože ho celý život zajímala hudba a práce se sborem, věnoval se jí pouze jako koníčku, protože profesí byl učitel chemie a biologie.

Jako pedagog působil na gymnáziu od roku 1967 do roku 1994 a v letech 1981 - 1990 školu vedl jako ředitel. Sbormistrem se stal v roce 1964 a od roku 1969 se ujal taktovky ve sboru Janáček, který úspěšně vedl celých čtyřicet let. Pod jeho vedením se z Janáčka stalo špičkové těleso, které obstálo jak v domácí, tak v zahraniční konkurenci. Sbor cestoval do mnoha evropských zemí, dvakrát zpíval i v USA a Josef Boček byl za svoji práci odměněn několika cenami - například v roce 1995 Čestné uznání sněmovny reprezentantů státu Connecticut v USA za rozvíjení česko-amerických kulturních styků, v roce 1999 Cenu Bedřicha Smetany Unie českých pěveckých sborů při příležitosti 50. výročí založení sboru Janáček a v roce 2003 Cenu Josefa Pazderky od Krajského úřadu Liberec a Unie českých pěveckých sborů za významný podíl na rozvoji českého sborového zpěvu a za 40 let práce sbormistra SPS Janáček.

Letošního sedmdesátiletého jubilea SPS Janáček se Josef Boček ze zdravotních důvodů již nemohl zúčastnit, přesto se dočkal „standing ovation" - tedy dlouhého potlesku ve stoje celého publika v sále Eurocentra, kde se slavnostní koncert konal.

Na svého sbormistra bude celý sbor stále vzpomínat. Děkujeme, tvoji Janáčkovci.

Olga Fröhlichová 24. 6. 2019

Poslední rozloučení se koná v úterý 25. června 2019 v 15.00 v děkanském kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou. Janáček se tam se svým dirigentem rozloučí hudebním vystoupením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzpomínání na Josefa Bočka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec opět povede ODS
Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn