Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu

26.06.2019 07:12:40 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu

Páteřní železniční dopravní spojení do Frýdlantského výběžku se vrací k původní spolehlivosti. Ta byla narušena nutností řešit náhradu zde pravidelně nasazovaných motorových jednotek Stadler RegioSpider jinými vozidly z důvodů nedostatku vozů schopných provozu.

„S potěšením mohu konstatovat, že od soboty 22. 6. se moderní vozidla vrátila na frýdlantské trati," reagoval na novou skutečnost Jan Sviták, náměstek hejtmana a dodal: „Díky intenzivní práci v dílnách dopravce se tak stalo o týden dříve, než bylo v plánu.. Zároveň však přiznává jistou opatrnost, protože do provozu se vrátila jen část vozidel a některá stále zůstávají po nehodách na přejezdech dlouhodobě odstavena z provozu. Nárokům na vozidla částečně uleví také letní prázdniny, kdy nebude v ranní špičce nutné přidávat na „školním" spoji další vůz navíc.

„Věřím, že události z poloviny června se již opakovat nebudou a cestující se na veřejnou dopravu budou moci zase plně spolehnout," doplnil Sviták.

Železniční trať Liberec - Frýdlant patří spolu s hrádeckou tratí k nejvíce využívaným v Libereckém kraji. Denně zde vlaky přepraví přes 2600 cestujících. V několika železničních stanicích na vlaky navazují autobusové linky, které rozvážejí cestující po Frýdlantsku i do míst, kam koleje nevedou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Od 9. června se mění jízdní řády na vybraných spojích
Na Frýdlantsku budou do konce června jezdit vlaky nižší kvality
V Libštátě připomínají 160. výročí dráhy Pardubice – Liberec
Krajští radní projednali studii železničního spojení z Liberce do Prahy
Kraj vybral pro železniční trasu z Liberce do Staré Paky vlaky Arriva

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT