Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019

29.11.2019 11:18:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019

Devětatřicet žen a jeden muž ve středu 27. listopadu v obřadní síni jablonecké radnice slavnostně zakončili Akademii seniorů 2019. Tentokrát se přednášky nesly v duchu zdravotní gramotnosti a Centrum sociálních služeb spolupracoval s Nadací Preciosa.

K úspěšnému absolvování akademikům blahopřáli primátor Jiří Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní a sociální David Mánek.

Jak stárnout bezpečně, co jíme a pijeme, jak dosáhnout vnitřní pohody a provést duševní hygienu, zdravotní samoobsluha, zdravá medikace a jak snižovat počet léků, zdravotní systém, práva a povinnosti pacientů nebo projekt Totem Plzeň či Sousedé plus - to byla témata jednotlivých přednášek, z nichž byla sestavená podzimní část Akademie seniorů Centra sociálních služeb v Jablonci nad Nisou. „Akademické programy jsou velmi oblíbené, zájem většinou přesahuje kapacitu kurzů. A o letošní podzimní zdravotní gramotnost byl zájem tak velký, že budeme celý soubor přednášek opakovat na jaře," prohlásil Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity CSS Jablonec nad Nisou.

Zakončení Akademii seniorů 2019 na jablonecké radnici<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Je skvělé, že se snažíte stále více rozšiřovat své znalosti, procvičujete mozek, zvláště, když se někdy už prostě nechce. Ale vědět co nejvíce o zdraví a o možnostech, jak jej zlepšit, je důležité. Je dobré vědět, jak poskytnout první pomoc, a je ještě lepší tu znalost nikdy nepotřebovat," konstatoval primátor Jiří Čeřovský.

K blahopřání k ukončení Akademie seniorů CSS 2019 se připojil také náměstek David Mánek s tím, že velmi rád studium akademiků sledoval od první přednášky. „Skvělé je, že informace nejen získáváte, ale také je šíříte dál. Přeji vám proto, abyste nově nabyté znalosti využili a abyste se s chutí a vervou pouštěli do dalšího studia," připomněl Mánek.

Akademici na závěr dostali cvičební pomůcku, květinu a dárek od Nadace Preciosa, jimž byla malá brož pro dámy a propisovací tužka pro muže. Vše zdobené skleněnými kameny firmy Preciosa. Poté primátor Čeřovský všechny přítomné pozval na přípitek a drobné občerstvení.

Alzheimer je závažná choroba

Čerství akademici byli také pozvaní večer do městského divadla na představení hry Zatmění Filipa Bařiny a Davida Jetela, která vznikla na podkladu literárního díla Vyhasínání mozku. „Hru zatmění by měl zhlédnout každý, kdo pečuje o lidi trpící demencí - pečovatelé, pečovatelky i rodinní příslušníci, neboť dokáže přenést do mysli člověka žijícího s Alzheimerovou chorobou," řekl o hře Zatmění Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

„Málokdo si uvědomuje, co prožívají lidé s Alzheimerovou chorobou a jejich blízcí. Moc se o tom u nás nemluví. Naše společnost však stárne a lidí s demencí přibývá. Je nejvyšší čas připravit se na důsledky. Hra Zatmění na toto závažné téma poukazuje a nutí k zamyšlení všechny diváky," řekla předsedkyně sněmovního výboru pro sociální politiku a jablonecká zastupitelka Jana Pastuchová, která divadelní představení v jabloneckém divadle ve středu večer uvedla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Virtuální univerzita třetího věku oslavila v Jablonci pět let
Jablonečtí senioři zakončili druhý semestr 4. cyklu akademie
Právo a bezpečnost bylo náplní Akademie seniorů
Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn