Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

11.12.2019 15:22:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

Doplněny další fotografie: K lékaři, za nákupy nebo na výlety bude vozit handicapované ženy z Domova Lesní v Jablonci nad Nisou nový sociální automobil Dacia Dokker. Vůz, na jehož zakoupení získala agentura Kompakt finance od místních firem, předali zástupci agentury vedení Domova a Centra denních služeb Jablonec nad Nisou v pondělí 9. prosince.

Slavnostního aktu se zúčastnil i náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou je příspěvkovou organizací Libereckého kraje a provozuje v Jablonci dvě pobytové služby, Domov Erbenova a Domov Lesní. Jak prozradila ředitelka organizace Lenka Kadlecová, nové auto bude užívat 12 klientek s mentálním a kombinovaným postižením, které v Lesní žijí. Jsou ve věku od 12 do 65 let.

„Za nový automobil jsme agentuře vděční. Naše handicapované klientky s ním budou jezdit do práce a za zábavou stejně, jako používají auto zdraví lidé v běžném životě. A i to pomůže k jejich lepší integraci do společnosti," zdůraznila Lenka Kadlecová.

 Za vůz bude jablonecká organizace platit ročně jednu symbolickou korunu. Po pěti letech provozu si buď od Kompaktu automobil koupí za zůstatkovou hodnotu, nebo jim auto agentura vymění za nové.

„Na auto pro jablonecký Domov se složilo 44 firem z Jablonecka a Liberecka. Většinou nájem probíhá tak, že organizace si platí provoz a pojištění vozu, a my se po celou dobu užívání staráme o opravy. Projekt Sociální automobil jsme zahájili před 22 lety, a do dnešního dne jsme organizacím, které se starají o seniory nebo zdravotně postižené, po celé republice předali zhruba 790 nových vozů," vysvětlil za agenturu Kompakt Zdeněk Maruška.

Jak doplnil, auto má hodnotu přibližně 300 tisíc korun. Živnostníci a podnikatelé, kteří na jeho pořízení přispěli, budou mít po dobu užívání na voze své logo, svou reklamu. Pokud by došlo k poškození nálepky, Kompakt ji vymění za novou.

„Agentura často vozí nový automobil do některého zařízení v Libereckém kraji. A to opakovaně. Například Dětský domov Frýdlant od ní vloni získal už třetí sociální automobil," podotkl náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Možná někteří místní podnikatelé a živnostníci, než byli vtaženi do projektu sociální automobil, ani netušili, že v okolí jejich působení existuje nějaký domov pro handicapované nebo seniory. Až tento projekt obě strany spojil. Proto bych rád poděkoval nejen agentuře Kompakt, že dala tolik peněz dohromady, ale současně všem místním firmám a živnostníkům za jejich empatii a ochotu pomoci," doplnil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Již dvanáctý sociální automobil získali v Liberci
Sociální automobil získal zdarma Domov Maxov

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn