Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

11.12.2019 15:22:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

Doplněny další fotografie: K lékaři, za nákupy nebo na výlety bude vozit handicapované ženy z Domova Lesní v Jablonci nad Nisou nový sociální automobil Dacia Dokker. Vůz, na jehož zakoupení získala agentura Kompakt finance od místních firem, předali zástupci agentury vedení Domova a Centra denních služeb Jablonec nad Nisou v pondělí 9. prosince.

Slavnostního aktu se zúčastnil i náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou je příspěvkovou organizací Libereckého kraje a provozuje v Jablonci dvě pobytové služby, Domov Erbenova a Domov Lesní. Jak prozradila ředitelka organizace Lenka Kadlecová, nové auto bude užívat 12 klientek s mentálním a kombinovaným postižením, které v Lesní žijí. Jsou ve věku od 12 do 65 let.

„Za nový automobil jsme agentuře vděční. Naše handicapované klientky s ním budou jezdit do práce a za zábavou stejně, jako používají auto zdraví lidé v běžném životě. A i to pomůže k jejich lepší integraci do společnosti," zdůraznila Lenka Kadlecová.

 Za vůz bude jablonecká organizace platit ročně jednu symbolickou korunu. Po pěti letech provozu si buď od Kompaktu automobil koupí za zůstatkovou hodnotu, nebo jim auto agentura vymění za nové.

„Na auto pro jablonecký Domov se složilo 44 firem z Jablonecka a Liberecka. Většinou nájem probíhá tak, že organizace si platí provoz a pojištění vozu, a my se po celou dobu užívání staráme o opravy. Projekt Sociální automobil jsme zahájili před 22 lety, a do dnešního dne jsme organizacím, které se starají o seniory nebo zdravotně postižené, po celé republice předali zhruba 790 nových vozů," vysvětlil za agenturu Kompakt Zdeněk Maruška.

Jak doplnil, auto má hodnotu přibližně 300 tisíc korun. Živnostníci a podnikatelé, kteří na jeho pořízení přispěli, budou mít po dobu užívání na voze své logo, svou reklamu. Pokud by došlo k poškození nálepky, Kompakt ji vymění za novou.

„Agentura často vozí nový automobil do některého zařízení v Libereckém kraji. A to opakovaně. Například Dětský domov Frýdlant od ní vloni získal už třetí sociální automobil," podotkl náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Možná někteří místní podnikatelé a živnostníci, než byli vtaženi do projektu sociální automobil, ani netušili, že v okolí jejich působení existuje nějaký domov pro handicapované nebo seniory. Až tento projekt obě strany spojil. Proto bych rád poděkoval nejen agentuře Kompakt, že dala tolik peněz dohromady, ale současně všem místním firmám a živnostníkům za jejich empatii a ochotu pomoci," doplnil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Již dvanáctý sociální automobil získali v Liberci
Sociální automobil získal zdarma Domov Maxov

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn