Zázračný obrat Kolína v utkání s Jabloncem

10.01.2019 18:15:13 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nejzajímavější bitvou dohrávky 29. kola II. hokejové ligy bylo střetnutí vedoucího Jablonce s třetím Kolínem. Domácí si během úvodní dvacetiminutovky vypracovali luxusní čtyřbrankový náskok, jenže Kozlové začali po povedeném vstupu do druhé periody stahovat, až se jim podařilo vyrovnat. Dramatický duel vygradoval minutu a čtvrt před koncem, kdy Kolín dokonal obrat a zajistil si tři body.

Vlci Jablonec - SC Kozli Kolín 4:6 (4:0, 0:3, 0:3)

Už od prvních minut bylo jasné, že to nebude ledajaké utkání, ale že bude až takové, to asi nikoho nenapadlo. Prakticky od začátku se bojovalo a střílelo. V samostatném úniku nejprve hostující Jankovský zakončil za betony Hosnedla, jenže puk se zastavil o tyčku. Uplynulo sotva patnáct sekund a Marek Frk přihrál z pravé strany před brankoviště, kam si z pozice beka sjel Havelka a umístil touš přesně pod břevno!

Kuriózní trefa zdvojnásobuje domácí náskok! Patrik Maďar se chopil pryže ve vlastním obranném pásmu a po pravém křídle se vydal do protiútoku. Musel jej vyřešit sám, zkusil to tedy zápěstím z pravého kruhu. Brankář Martínek vyrazil kotouč nad sebe, načež o něm ztratil přehled a ve zmatku si jej při couvání do branky kopl za čáru! Kolín pak střídal gólmany, nastoupil Sejpal. Následně se bruslilo a střílelo dál, a i hosté útočili dál a dostávali se do slibných šancí, měli i trestné střílení, ale najednou vedl Jablonec 4:0 a vypadalo to na debakl na úkor Středočechů. Čtvrtému gólu přispěla dvojnásobná přesilovka zakončená bombou Mrkvičky.

Vlci Jablonec - SC Kozli Kolín 4:6 (4:0, 0:3, 0:3)<br />Autor: Václav Novotný Hned v úvodní minutě druhé třetiny hosté upravují skóre! Po usazení v útočném pásmu nabil Semirád Bezděkovi, který z dobré palebné pozice nasměroval kotouč přímo za Hosnedlova záda - 4:1. Hosté jsou rázem jako polití živou vodou a nadále se drželi v útočném pásmu. V čase 23:18 Kozlové vstřelili druhou branku. Po zákroku Hosnedla se před jeho klecí strhla velká skrumáž, v rámci které padlo i několik ran. Co je však nejpodstatnější, kotouč se někudy zatoulal až za čáru - 4:2. Ke konci třetiny ještě hosté využili jednou z přesilovek, kterých začínalo být až příliš.

Třetí třetina přinesla úvodem několik šancí na obou stranách, ale radovali se hosté, kteří v osmé minutě třetiny vyrovnali na 4:4. Potom následoval opravdový boj s řadou vyloučených, Kolínští opět neproměnili trestné střílení, ale nakonec 73 sekund před koncem utkání Kozlové vyčíhali mezeru v jablonecké obraně a Němec v akci dva na jednoho vystřelil puk a vystřelil tři body pro hosty. Po time-outu a ještě faulu Kolína hráli Vlci šest na čtyři, ale pár vteřinek před koncem utkání Kozák ještě pojistil vítězství do prázdné branky na konečných 4:6.

V nadstandardním druholigovém utkání se Kolín blýskl neskutečným obratem na ledě vedoucího celku soutěže, kde zvítězil, přestože prohrával už 0:4!

Branky: 2. Havelka (Frk), 6. Maďar, 12. Nezbeda (Havelka), 16. Mrkvička (Plíhal, Bříška) - 21. Malý (Semirád, Jankovský), 24. Němec, 39. Březina (Malý, Pýcha), 48. Šafránek (Pýcha), 59. Němec (Zumr, Bezděk), 60. Kozák (Sejpal). Rozhodčí: Jaroš - Kettner, Axman. Vyloučení: 7:10, navíc Kolín 2x TS za faul Mrkvičky a Abrahama (oba JAB), Čechura 10 min OT za NESP a Mulač 10 min OT za NESP (oba JAB), a Šafránek 10 min OT za VRAZ a 5+DKU za SEK (KOL). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1.Diváci: 300. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl - Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka - Šilhan, Nezbeda, Frk - Homolka, Babec, Tondr - Brokeš, Plíhal, Mulač - Maďar, Bříška.