Závod Ještědská hlídka proběhl v Tanvaldě

28.04.2019 12:37:51 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Závod Ještědská hlídka proběhl v Tanvaldě

Vzpomínáte na časy nedávno minulé? Tehdy legendární branný závod O partyzánský samopal probíhal každoročně na všech školách. Podobná akce s názvem Ještědská hlídka se uskutečnila v úterý 16. dubna v tanvaldské kotlině.

Děti z Tanvaldu, Velkých Hamrů, Desné, Smržovky, Harrachova měly možnost poznat, jak se bavili jejich tatínkové a maminky v dětském věku. Celkem 34 pětičlenných hlídek s minimálně jednou dívkou absolvovalo trať zhruba 4 km dlouhou, na které je čekala střelba ze vzduchovky, překonání lanové lávky, stanoviště s topografií, hod granátem na cíl, všeobecné vědomosti, shyby na hrazdě, stanoviště se zdravovědou.

 

Cílem hlídky bylo zaběhnout trať v co nejrychlejším čase s co nejmenším počtem trestných bodů. Patronem celé akce se stalo krajské vojenské velitelství z Liberce, akce probíhala v rámci POKOS (příprava občanů k obraně státu). Organizaci si vzalo na starosti SVČ Tanvald v čele s paní ředitelkou Helenou Beranovou.

 

Branné dopoledne zpestřil doprovodný program složek IZS (integrovaného záchranného systému) - zdravotníci, hasiči, horská služba. Nejrychlejší hlídky pojedou tanvaldskou oblast reprezentovat v krajském kole do rekreačního areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou.

 

Závěrem děkujeme všem těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci (ZŠ Tanvald, Sportovní, Město Tanvald, pan Josef Kuna, paní Josífková a řada dalších). Dík patří i kantorům, kteří děti doprovázeli. Dle ohlasů a reakcí se 1. „nultý" ročník povedl. Vojáci byli organizací a průběhem akce více než překvapeni a ihned navrhli organizaci krajského kola v roce 2020 přidělit do Tanvaldu. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 48 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skvrnu na přítoku jablonecké přehrady tvoří měňavky, bičíkovci a sinice
Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Městský turistický okruh v Jablonci má vlastní značku
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn