Závod Ještědská hlídka proběhl v Tanvaldě

28.04.2019 12:37:51 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Závod Ještědská hlídka proběhl v Tanvaldě

Vzpomínáte na časy nedávno minulé? Tehdy legendární branný závod O partyzánský samopal probíhal každoročně na všech školách. Podobná akce s názvem Ještědská hlídka se uskutečnila v úterý 16. dubna v tanvaldské kotlině.

Děti z Tanvaldu, Velkých Hamrů, Desné, Smržovky, Harrachova měly možnost poznat, jak se bavili jejich tatínkové a maminky v dětském věku. Celkem 34 pětičlenných hlídek s minimálně jednou dívkou absolvovalo trať zhruba 4 km dlouhou, na které je čekala střelba ze vzduchovky, překonání lanové lávky, stanoviště s topografií, hod granátem na cíl, všeobecné vědomosti, shyby na hrazdě, stanoviště se zdravovědou.

 

Cílem hlídky bylo zaběhnout trať v co nejrychlejším čase s co nejmenším počtem trestných bodů. Patronem celé akce se stalo krajské vojenské velitelství z Liberce, akce probíhala v rámci POKOS (příprava občanů k obraně státu). Organizaci si vzalo na starosti SVČ Tanvald v čele s paní ředitelkou Helenou Beranovou.

 

Branné dopoledne zpestřil doprovodný program složek IZS (integrovaného záchranného systému) - zdravotníci, hasiči, horská služba. Nejrychlejší hlídky pojedou tanvaldskou oblast reprezentovat v krajském kole do rekreačního areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou.

 

Závěrem děkujeme všem těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci (ZŠ Tanvald, Sportovní, Město Tanvald, pan Josef Kuna, paní Josífková a řada dalších). Dík patří i kantorům, kteří děti doprovázeli. Dle ohlasů a reakcí se 1. „nultý" ročník povedl. Vojáci byli organizací a průběhem akce více než překvapeni a ihned navrhli organizaci krajského kola v roce 2020 přidělit do Tanvaldu. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 48 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bělou u Staré Paky čeká referendum o kravínu

Obec Bělou u Staré Paky čeká v sobotu 5. října 2019 v místním referendu hlasování o výstavbě velkokapacitního kravína. Projekt velkokapacitního kravína pro 484 krav a 100 telat se připravoval několik let. V červnu 2019 výstavbu posvětilo zastupitelstvo obce. Na základě petice, kterou podepsalo více jak 100 občanů Bělé, obec proto vyhlásila k výstavbě kravína na 5. října místní referendum. Více podrobností na Našem Pojizeří

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
V Liberci se hrál špičkový stolní tenis
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. září do 2. října
Na 52. ročníku Posvícenského koláče ve Studenci startovalo 538 běžců

Nejčtenější články

19.09.: Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
22.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
20.09.: Zemřel pan Arnošt Fučík

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn