Zastupitelé Jablonce odvolali radního Klápště a náměstka Matka

15.08.2019 17:33:40 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zastupitelé Jablonce odvolali radního Klápště a náměstka Matka

Aktualizováno 16. 8.: Mimořádné zastupitelstvo města Jablonce nad Nisou odvolalo ve čtvrtek 15. srpna člena rady města pro územní a strategické plánování a participaci Petra Klápště. V dalším bodě programu 7. zasedání zastupitelstva byl odvolán Štěpán Matek, náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města.

Mimořádné zastupitelstvo přerušila po 15. hodině přestávka, ale bude ještě pokračovat, pravděpodobný je i rozpad současné koalice (ANO 2011, Společně pro Jablonec a Piráti) a vznik nové.

Sám primátor ještě před zahájením stáhl z jednání sporné body programu, a to Dohoda o narovnání se společností Grepa a Záměr zřízení metropolitní sítě Jablonec nad Nisou. Právě tyto tři body byly trnem v oku již bývalým koaličním partnerům ANO 2011. Jejich zástupci kritizovali primátora Milana Kroupu ze střetu zájmů, když sám působí jako jednatel společnosti Grepa Networks.

Aktuální doplnění 16. 8. 13.40:

„Z hlediska chodu města se nic nemění. Agendy, které aktuálně nejsou zaštítěny politickým garantem, dočasně zastupuje primátor města Milan Kroupa, v jehož pravomoci je dle zákona o obcích zastupovat město navenek," uvedla tisková mluvčí města Jablonec Jana Hajná.

Všechny záležitosti, které se budou týkat Městské policie Jablonec nad Nisou a možného střetu zájmů primátora, budou předkládány kolektivním orgánům města. „Zastupitelstvo města také pověřilo statutárního náměstka Jakuba Chuchlíka, aby zajistil nezávislý audit současného městského kamerového systému. Audit bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení nového dodavatele," doplnila Jana Hajná.

K rozpadu koalice v Jablonci výrazně přispěl Klub zastupitelů ODS, když na mimořádném zasedání zastupitelstva navrhl odvolání Petra Klápště a jednomyslně podpořil odvolání Štěpána Matka. „ODS, která je platným vítězem loňských komunálních voleb v Jablonci nad Nisou, zahájí příští týden jednání vedoucí ke vzniku nové funkční vlády," potvrdila tisková mluvčí regionální kanceláře ODS Markéta Hozová.

****** 

K jednání o nové vládní koalici vyzve ODS zástupce Hnutí ANO 2011, přičemž zásadním bodem jednání má být další setrvání Milana Kroupy na pozici primátora a jeho střet zájmů.

„Dlouhodobě jsem agendu uvolněného radního Petra Klápště kritizoval, protože činnost radního pro územní a strategické plánování a participaci včetně jeho podpůrného administrativního a odborného aparátu generovala značnou zátěž na městský rozpočet. Po zohlednění všech výdajů náklady dosahují cca 3,5 milionu Kč ročně, což je cca 14 milionů za jedno volební období," uvedl předseda zastupitelského klubu ODS Miloš Vele.

„Jako bývalý náměstek pro ekonomiku města vím, že taková zátěž je pro Jablonec nad Nisou zbytečná. Jsem přesvědčen, a ze zpráv o činnosti pravidelně předkládaných zastupitelům, je zcela zřejmé, že agendu radního, pokud ji město potřebuje, může vykonávat pracovník úřadu, bez dalšího podpůrného aparátu. Pozice uvolněného radního je pouze jakousi politickou trafikou pro člena sdružení Společně pro Jablonec. Je odpovědností vedení města starat se o jeho blaho a o blaho občanů, a ne o trafiky pro kamarády," pokračoval dále Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do zastupitelských lavic zasedli jablonečtí studenti
Zemřel dlouholetý jablonecký zastupitel Václav Vostřák
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa
Video: Jakub Chuchlík chce těžit z atraktivity okolí Jablonce
Video: Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci
Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice
V Jablonci získala nejvíce hlasů ODS před ANO 2011

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V anketě Dřevěná stavba 2020 soutěží i několik projektů z Jablonecka
Lomničtí ochotníci předvedou v Josefově Dole Mnoho povyku pro nic
Schválené jsou také jedno a víceleté dotace z rozpočtu města Jablonec
Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn