Zástupci Jablonecka v I.A třídě bez vítězství

11.10.2018 10:35:18 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V devátém kole I.A třídy nezískal plný počet bodů z Jablonecka nikdo. Doma překvapivě prohrály Jenišovice i Pěnčín, a tak jediný bodový zisk si připsaly Desná a Mšeno B po vzájemné remíze 0:0.

FC Pěnčín - FK Stráž pod Ralskem 2:4 (1:1)

Pěnčín doma přivítal na svém hřišti pátý tým tabulky A třídy Stráž pod Ralskem. Domácí toužili po první výhře doma, ale to se jim nepodařilo. Hned ve 2.minutě měli hosté možnost ke střelení branky, ale hráč hostí netrefil branku domácích. Pěnčín se dostal do šance až v 11. minutě, kdy Nemyrovskyy přihrál Záveskému, ale ten ve skluzu netrefil balón. Ve 22.minutě rozehrál standardní situaci Paldus na hlavu Hlubučka, a ten se nemýlil - 1:0. Utkání se odehrávalo spíše ve středu hřiště, ale v 45.minutě se hosté dočkali vyrovnání. Hosté ze standartní situace poslali míč do vápna, kde ho uklidil Mitáč 1:1.

Druhý poločas začal pro Pěnčínské nešťastně, ve 48. minutě po chybě domácích běžel Věchet sám na gólmana a překonal I. Matějčka 1:2. V 65. minutě střídající Zapadlo, napřáhl levačkou z 30 metrů a trefil jen břevno hostující branky. Pěnčín měl převahu, ale nedostával se do vyložených šancí. Až v 80. minutě domácí zahráli rohový kop a hlavou se trefil přesně kapitán domácích P. Matějček - 2:2.

V 85. minutě přišla velmi kontroverzní situace, když hosté nakopli míč na Věcheta, který se zřejmě v době přihrávky nacházel dva metry v ofsajdu, jenže asistent rozhodčího P. Kutílek nezamával a hosté znovu vedli 2:3. Navíc za dvě minuty dostal Záveský druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V poslední minutě po chybě Langa dovršil hattrick Věchet 2:4.

Domácí doma opět nevyhráli a ze čtyř domácích zápasů vybojoval pouze dva body naopak na venkovních hřištích jsou stoprocentní.

Branky: 23. Hlubuček, 82. P. Matějček - 48., 85.a 90. Věchet. 45. Mitáč. Rozhodčí: Bohata Antonín. ŽK: 4:0. ČK: 1:0.(87. Záveský). Diváků: 80. Pěnčín: I. Matějček- Lang, Balásek, J. Matějček, Bém - Záveský, P. Matějček, Nemyrovskyy (61.Zapadlo), Mätzelt (66.Chlomek) - Paldus - Hlubuček.

Mimoň - Horní Branná 1:0 (1:0)

V první půli se hrála vyrovnaná partie takřka bez vyložených šancí. Ve 31. minutě nařídil sudí sporný pokutový kop, který proměnil Karel Vrána a domácí vedli 1:0. Ve druhé půli již domácí fyzicky odpadali, ale hosté bohužel neproměňovali šance. Hornobranští žehrali na výroky hlavního arbitra, který dával domácím hodně procent navíc, ale nejdůležitější bylo, že nedokázali vsítit vyrovnávací gól.

Branky: 31. Vrána z penalty. Rozhodčí: Ďörď - Kořínek, Balatka, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Jindřišek, Jirousek, Vašek, Fiedler - Strmeň (78. Hochbergr), Kobrle (46. Svoboda), Jón, David Paulů - Šimek, Kubelka.

Rynoltice - Semily 3:2 (2:0)

Proti prvnímu celku tabulky nastoupili hosté trochu ustrašeně a výsledkem byla v 8. minutě nařízená penalta, kterou proměnil Kotek. Postupně se Semilští zlepšovali, ve 38. minutě ponechal při při přechodu do útoku rozhodčí výhodu, ta se ale po odrazu hluboko na druhou stranu proměnila v jasnou nevýhodu. Odražený balon se snažil vykopnout brankář Zamastil, ale na hladkém tvrdém povrchu podklouzl a nešťastně nahrál soupeři, čehož Kotek využil ke zvýšení na 2:0.

Na začátku druhé půle vstřelili domácí po pěkné kombinaci gól na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. S tím se však nesmířil nejzkušenější hráč Semil Jaroslav Vrchovský, který bojovností strhával i ostatní a sám dosáhl v 65. minutě snížení na 3:1. Když v 83. minutě snížil Sůva na 3:2, tak domácí fanoušci nevěřili vlastním očím, jak poslední tým tabulky prohání ten první. V samotném závěru se do šance dostal Lukeš, ale z úhlu místo přihrávky na zcela volného Hrušku, volil nepřesnou střelu a míč se stočil mimo branku...

„Kluci dnes s prvním týmem bojovali a byli jsme blízko k zisku bodu. Mladé hráče po utkání potěšilo zatleskání za výkon od domácích diváků," dodal k utkání trenér Semil Jan Brett.

Branky: 8. a 38. Kotek (první z penalty), 51. Čadek - 65. Vrchovský, 83. Sůva. Rozhodčí: Lopuszynski - Martínek, Matys. ŽK: 1:0. Diváků: 102. Semily: Zamastil - Vávra, Prousek (76. Hruška, 89. O. Hradecký), Chlupáč, M. Hradecký - Zelenka, Káňa, Lukeš (87. Klíma), Podzimek - Vrchovský, Hapiak (60. Sůva).

Lomnice n. P. - Hejnice 1:1 (1:0)

První poločas domácí zahráli dobře a vytvořili si několik šancí. Využili ale jedinou, když z trestného kopu ve 34. minutě Drahoňovský pěkně obstřelil zeď.

Druhý poločas byl diametrálně odlišný a více ze hry měli hosté. Ve 48. minutě ještě pálil nebezpečně vedle tyče Drahoňovský, poté ho ale střídal Morávek. V 57. minutě hosté vyrovnali - Přibyl pokus o jeho přelobování ještě vyrazil, ale před sebe, kde dorážel Šikýř. V závěru zkusili domácí trenéři přeskupit sestavu a dopředu šel Heřmanský. Ten uvolnil Starého, který ale přestřelil bránu. Střely Janaty a Drusana skončily zablokované. Přibyl naopak zachránil domácí při dvou brejcích hostů.

„Bez Gaubmana nám jde zakládání akcí strašně ztuha, proto jsme zkusili i překopat sestavu. První půle byla slušná, druhá zas špatná, takže konečná remíza je asi spravedlivá," komentoval utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 34. Drahoňovský - 57. Šikýř. Rozhodčí: Hnětynka - Řezníček, Ouředník, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Lomnice: Přibyl - Vohnout, Starý, Košťák, Veg (46. Knížek) - Janata, Poledník, Drusan, Heřmanský (82. Bryscejn) - Drahoňovský (56. Morávek), Kozák (70. Dlouhý).

Košťálov/ Libštát - Ruprechtice 3:0 (0:0)

Po výhře v Hejnicích se Košťálovským povedlo i domácí utkání proti Ruprechticím. Ujali se vedení ve 31. minutě, kdy gólman neudržel střelu z úhlu a poté se odražený balón dostal k Holovičovi. Hosté byli několikrát blízko k vyrovnání, když šli dvakrát sami na Průchu, ale ani jednou ho nepřekonali, protože byli zbrklí v koncovce.

Do druhého poločasu domácí nastoupili se snahou hrát ze zajištěné obrany a vyrážet do brejků. To jim vyšlo v 58. minutě, kdy rychlý útok domácích zakončil Holovič přihrávkou před branku Frolíkovi, a ten dal na 2:0. Hned o minutu později dostal Sádek balón na zadní tyč a ve skluzu balón dostal do sítě na 3:0. Domácí už si potom závěr v klidu pohlídali, a připsali si tak první domácí vítězství.

Branky: 31. Holovič, 58. Frolík, 59. Sádek. Rozhodčí: Vachek - Linhart, Smoleňák, ŽK: 2:0. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát: Průcha - Vancl, Frolík, Koldovský, Klaban, Grafek (61. Klazar), Holovič (86. Kosina), Cerman, Piry (67. Grosu), Sádek, K. Janata.

Sokol Jenišovice - Sokol Doubí 0:1 (0:1)

Hosté se v lesním království Jenišovic představili jako běhavý celek s šikovnými mladíky vpředu a spolehlivým gólmanem Jirákem vzadu. Ráz utkání ustanovil nešťastný gól v 15. minutě, v níž ze zaváhání zadních řad domácích těžil Hypius. Po přestávce musel bohužel pro domácí odstoupit pro zranění ze hry Matěj Randák. Ač se jeho náhradník Poláček snažil, seč mohl, přece jen nejblíže k vyrovnání měl v druhém poločase Hurt, ale v krkolomném postavení nedokázal v bezprostřední blízkosti brankové čáry Doubí zkrotit vysoký míč a poslat jej tam, kam patří. S přibývajícími minutami se na kopačkách prohrávajícího týmu kupila přílišná nervozita a hosté po několika rychlých brejcích do jeho otevřené obrany mohli v závěru definitivně rozhodnout. Jenomže jenišovický brankář Cejnar včasným vyběhnutím v jednom případě s Holečkem a v druhém s Pekařem další pohromu, ne však prohru, společnými silami odvrátili.

Branka: 15. Hypius. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 5:3. Diváků: 50. Jenišovice: Cejnar - Bubák (83. Bernard), Mat. Randák (52. Poláček), Pekař, Holeček - Fedorko, V. Hurt, Resl, D. Hurt - Vavřich, Mar. Randák.

TJ Desná - FK Jiskra Mšeno B 0:0

Okresní derby nemělo favorita, to je stará pravda. Hosté sice mají o jedenáct bodů víc, ale utkání bylo od začátku vyrovnané. Domácí sice měli více ze hry a body potřebují, ale tentokrát si oba soupeři připsali jeden.

Rozhodčí: Vrtal . ŽK: 3:2. Diváků: 200. Desná: Doubek - Kopal (71. Skrutek), P. Kořínek, Mladonický, Šindelář - Ježek , J. Kořínek (73. Mejsnar), Pfeifer (90. Pivnička), Sekanina - V. Kořínek, Veselouš. Mšeno B: Polák - Škvor, Pařík (85. Bradel), Regenermel (62. Novotný), Demín - Štěpánek, Brož, Hýř (71. Šich), Hrnčíř - Krámský, Kuchynka.

VTJ Rapid Liberec - FK Krásná Studánka 2:0 (1:0)

Souboj dvou týmů ze spodku tabulky, kdy oba potřebují body. Rapid maximálně využil domácího prostředí a tradičního soupeře dvěma góly přehrál.

Branky: 37. Landyš, 83. Vrňata. Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:1. Diváků: 100.