Zasněžovací systém na Bedřichově je na zimní sezonu připraven

15.12.2019 20:08:47 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov

Zasněžovací systém na Bedřichově je na zimní sezonu připraven

Díky dotaci ve výši 5 milionů korun od Libereckého kraje investovala obec Bedřichov v letošním roce do nového zasněžovacího systému pro místní stadion. Stavba vyšla celkově včetně projektové přípravy na 6,7 milionu korun.

Obec ve spolupráci s Libereckým krajem připravuje i několik dopravních staveb v lokalitě na Maliníku či u penzionu Ludmila. Liberecký kraj uhradí náklady do výše 27 milionů korun a obec Bedřichov se zavázala k přípravě všech projektů do fáze stavebního povolení, a to v celkové hodnotě 2 miliony.

Původně chtěla obec Bedřichov vybudovat zasněžování nástupu na Jizerskou magistrálu od stadionu až k lokalitě U Buku. „Ochranářům přírody se to ale nezamlouvalo, a tak jsme se dohodli na kompromisním řešení a vypracovali projekt zasněžování pouze pro stadion Bedřichov," uvedl Petr Holub, starosta obce Bedřichov.

„Původní cena projektu přesahovala 10 milionů korun. Pan starosta Holub se maximálně snažil získat dotaci od státu. S obcí jsme se po neúspěšných pokusech dohodli, že projekt upravíme a využijeme pouze obecních prostředků a peněz z krajského rozpočtu," dodal hejtman Martin Půta.

Nový systém umožní efektivní zasněžení prostoru stadionu Bedřichov - hlavního nástupního místa na Jizerskou magistrálu, kde startuje tradiční závod Jizerská 50. Nástup ze stadionu pokryje umělý sníh. „Bude zde možné vytvořit kolečko s osvětlením, lidé si budou moci zalyžovat. Umělý sníh na stadionu a jeho okolí zajistí, že nástup na magistrálu nebude podléhat oblevám a udržíme ho po celou zimu," dodal Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kromě zasněžování připravuje obec společně s Libereckým krajem projekt na zlepšení dopravní infrastruktury v okolí. V současné době smlouvu o spolupráci s Libereckým krajem odsouhlasilo zastupitelstvo obce Bedřichov i krajští zastupitelé. Liberecký kraj pokryje stavební náklady na realizaci ve výši 27 milionů korun a obec přispěje dvěma miliony.

Výčet konkrétních projektů:

1) Na Maliníku vznikne otočka autobusu a chodník směrem k vládní cestě, odbočce na Černou Nisu. Jablonecká MHD (autobusová linka č. 101) bude jezdit až na Maliník a všichni občané Bedřichova budou mít možnost nastoupit na jabloneckou MHD v obci. Turisté z Jablonce by mohli vyjet až na oblíbené nástupní místo Jizerské magistrály.

2) Chodník podél hlavní komunikace z Maliníku k odbočce na Rajtrův statek, která pokročuje dále do centra obce a níže až k Trompetrovi na odbočku na vládní cestu vedoucí k Černé Nise. Napomůže to bezpečnosti chodců, kteří se v současné době pohybují pouze po hlavní silnici.

3) Rekonstrukce mostu přes Nisu u penzionu Ludmila. Stavba umožní velmi úzkou komunikaci rozšířit a vybudovat chodník, kterým se oddělí chodci, a zvýší se tak bezpečnost na v zimě velmi exponovaném místě. Jedná se o příjezd do Ski areálu Bedřichov a také o příjezd k odstavným parkovacím plochám P3 a P4 (parkovací místo pro 350 vozů).

4) Z příspěvku kraje by měl být hrazen i nový navigační telematický systém, který by měl návštěvníky informovat o stavu kapacit parkovacích ploch jak v Bedřichově, tak v Janově nad Nisou a o průjezdnosti pozemních komunikací. Systém by měl začínat již na území obou statutárních měst a vést dále do hor. Měl by přispět k lepší průjezdnosti hlavní komunikace. Zbylé finance má obec v plánu investovat do opravy místní komunikace na Královku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jízdné mezi Libercem a areálem v Bedřichově od listopadu zlevní
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50
Z energie běžkařů na ČEZ Jizerská 50 vzejde sportoviště pro malé bikery
Od 2. února posílí autobusové spoje do Jizerských hor
Video: Přeplněná parkoviště a doprava v Bedřichově v sobotu 26. ledna

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
22.01.: Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn