Zasloužilí dárci krve převzali v Jablonci medaile a kříže

09.06.2016 19:10:16 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zasloužilí dárci krve převzali v Jablonci medaile a kříže

Dva zlaté kříže I. třídy za neuvěřitelných 160 odběrů krve a další ocenění za 80 a 40 odběrů převzali v obřadní síni jablonecké radnice dobrovolní dárci krve. Za jejich nezištnou pomoc jim poděkoval náměstek primátora Pavel Svoboda společně s ředitelem jabloneckého sboru dobrovolných hasičů Petrem Bartoněm a ředitelkou jablonecké pobočky ČČK Kateřinou Havlovou.

Ve středu 8. června odpoledne zaplnili obřadní síň jablonecké radnice dobrovolní dárci krve, kteří tu přebírali ocenění za svou pomoc lidem. „Na slavnostní předání bylo pozváno šest dárců k udělení zlaté medaile za 40 bezplatných odběrů, 22 dárcům patří kříž III. třídy za 80 odběrů a dva dárci si odnesli kříž I. třídy za 160 odběrů," řekla Helena Roudná s tím, že kříže I. třídy přijali Marek Šetina z Jablonce a Zdeněk Tahal z Josefova Dolu.

„Děkuji vám všem za to, že dobrovolně dáváte to nejdražší, co člověk má, a tím zachraňujete životy nebo pomáháte léčit nemoci krve. Pro zajímavost jsem si našel, co říkají statistiky. Podle nich každý člověk za svůj život dostane průměrně šestkrát krevní transfúzi a čtrnáckrát lék připravený z krve. Nebýt vás, nebylo by to možné. Proto vám nejen děkuji, ale mám vás i ve velké úctě," vzdal hold dárcům náměstek Pavel Svoboda.

K němu se připojil také ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Pavel Bartoň, sám držitel kříže I. třídy za 160 odběrů: „Jsem jeden z vás a stejně jako vy ctím pomoc bližnímu, ať už jako dárce krve a jejích derivátů, nebo dobrovolný hasič. Vám všem děkuji a přeji vám hlavně hodně zdraví."

Kateřina Havlová podotkla, že se svými 28 odběry je daleko za těmi, kteří byli právě odměnění, nicméně se v této společnosti cítí více než dobře. „Přeji vám, abyste vy sami nikdy darovanou krev nepotřebovali a vězte, že pokud máte za sebou 40 odběrů, pak jste odevzdali 20 litrů krve a několik lidí díky vám slaví nové narozeniny," uzavřela slavnostní akt ředitelka ČČK v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn