Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

03.02.2015 18:29:01 | Autor: Miroslav Princ a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

Do areálu zásadského fotbalového hřiště se v sobotu 31. ledna vrátila, po loňské pauze zapříčiněné nedostatkem sněhu, doba začátku minulého století. Dostavení si dali lyžníci a lyžnice, aby se v dobových kostýmech a výstroji utkali v několika kategoriích o vítězné vavříny. Celkem se jich do závodu přihlásilo 35.

V areálu voněly klobásky z udírny, chléb se sádlem, škvarková pomazánka či trdelník. Zimní počasí v uplynulém týdnu dovolilo pořadatelům připravit parádní tratě a stopy. V první kategorii se utkaly děti v závodě na 300 metrů krokem klasickým. V té zvítězil Martin Belda ml. ze Šumburku před Ondřejem Rydvalem z Vysokého a Bárou Vondráčkovou ze Zásady.

Startovní listina dam oproti poslednímu ročníku prořídla, ale vítězka zůstala stejná. V běhu na 1 km krokem klasickým zvítězila v souboji generací domácí závodnice Pavlína Fišerová před svojí maminkou Líbou Šrajbrovou a Kristýnou Rydvalovou ze Šumburku. 

Zásadská pralyže 2015<br />Autor: Andrea Princová To mezi pány bylo startovní pole opět nabité, celkem se jich na trati na 1 km utkalo 23. A uspěli opět favorité, první místo obhájil Martin Belda ze Šumburku, před haratickým Milanem Štěpánkem a domácím Petrem Růžičkou.

Vloženým závodem byla spanilá jízda povozů renvolf, kde zvítězili loužničtí Kopalovi, před Petrem Vondráčkem s Honzou Princem ze Zásady a sourozenci Rydvalovými z Vysokého. Poslední disciplínou byly sprinty na 100 metrů krokem telemarským dam i pánů. Letošní novinkou byla trať s otočkou v polovině, kde se v několika kláních lámal chléb. Mezi dámami opět dominovala Pavlína Fišerová, pouze se prohodilo pořadí na druhém a třetím místě, kdy Kristýna Rydvalová předstihla Líbu Šrajbrovou.

Mezi muži se závodilo systémem čtyř rozběhů, dvou semifinále a následným finále. Ve všech kláních nebyla nouze o napínavé souboje a karamboly. Ve strhujícím finiši nakonec zvítězil Milan Štěpánek před Petrem Růžičkou, kterého zradila technika a na třetím místě skončil také domácí borec Petr Fišer.

Nejstarší účastnicí závodů byla Eva Kotyzová s povozem renvolf. Za typicky zimního počasí si nakonec do areálu našlo v průběhu odpoledne cestu na tři stovky diváků, kteří se na pátém ročníku této hezké a pohodové akce dobře bavili. Tak snad nám za rok bude počasí zase přát a sejdeme se znovu - skol!

Kompletní výsledky závodů najdete pod článkem ke stažení. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na konci ledna se bude v Zásadě lyžovat po staru
Obrazem: Zásadská pralyže 2013
Obrazem: Zásadská pralyže 2012

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky Zásadská pralyže 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 67 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Odstávka lanovky na Ještěd

Od čtvrtku 22. října až do 20. listopadu 2020 proběhne odstávka lanové dráhy na Ještěd. O obnovení provozu po ukončení odstávky bude rozhodnuto podle aktuální situace.

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
Koaliční smlouvu podepsali 28. října zástupci tří krajských stran
Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
Položením květin uctila nová krajská koalice vznik samostatného státu
Horská služba pomáhá se systémem záchrany v Bosně a Hercegovině

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
27.10.: Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn