Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

03.02.2015 18:29:01 | Autor: Miroslav Princ a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

Do areálu zásadského fotbalového hřiště se v sobotu 31. ledna vrátila, po loňské pauze zapříčiněné nedostatkem sněhu, doba začátku minulého století. Dostavení si dali lyžníci a lyžnice, aby se v dobových kostýmech a výstroji utkali v několika kategoriích o vítězné vavříny. Celkem se jich do závodu přihlásilo 35.

V areálu voněly klobásky z udírny, chléb se sádlem, škvarková pomazánka či trdelník. Zimní počasí v uplynulém týdnu dovolilo pořadatelům připravit parádní tratě a stopy. V první kategorii se utkaly děti v závodě na 300 metrů krokem klasickým. V té zvítězil Martin Belda ml. ze Šumburku před Ondřejem Rydvalem z Vysokého a Bárou Vondráčkovou ze Zásady.

Startovní listina dam oproti poslednímu ročníku prořídla, ale vítězka zůstala stejná. V běhu na 1 km krokem klasickým zvítězila v souboji generací domácí závodnice Pavlína Fišerová před svojí maminkou Líbou Šrajbrovou a Kristýnou Rydvalovou ze Šumburku. 

Zásadská pralyže 2015<br />Autor: Andrea Princová To mezi pány bylo startovní pole opět nabité, celkem se jich na trati na 1 km utkalo 23. A uspěli opět favorité, první místo obhájil Martin Belda ze Šumburku, před haratickým Milanem Štěpánkem a domácím Petrem Růžičkou.

Vloženým závodem byla spanilá jízda povozů renvolf, kde zvítězili loužničtí Kopalovi, před Petrem Vondráčkem s Honzou Princem ze Zásady a sourozenci Rydvalovými z Vysokého. Poslední disciplínou byly sprinty na 100 metrů krokem telemarským dam i pánů. Letošní novinkou byla trať s otočkou v polovině, kde se v několika kláních lámal chléb. Mezi dámami opět dominovala Pavlína Fišerová, pouze se prohodilo pořadí na druhém a třetím místě, kdy Kristýna Rydvalová předstihla Líbu Šrajbrovou.

Mezi muži se závodilo systémem čtyř rozběhů, dvou semifinále a následným finále. Ve všech kláních nebyla nouze o napínavé souboje a karamboly. Ve strhujícím finiši nakonec zvítězil Milan Štěpánek před Petrem Růžičkou, kterého zradila technika a na třetím místě skončil také domácí borec Petr Fišer.

Nejstarší účastnicí závodů byla Eva Kotyzová s povozem renvolf. Za typicky zimního počasí si nakonec do areálu našlo v průběhu odpoledne cestu na tři stovky diváků, kteří se na pátém ročníku této hezké a pohodové akce dobře bavili. Tak snad nám za rok bude počasí zase přát a sejdeme se znovu - skol!

Kompletní výsledky závodů najdete pod článkem ke stažení. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na konci ledna se bude v Zásadě lyžovat po staru
Obrazem: Zásadská pralyže 2013
Obrazem: Zásadská pralyže 2012

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky Zásadská pralyže 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 67 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn