Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

03.02.2015 18:29:01 | Autor: Miroslav Princ a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků

Do areálu zásadského fotbalového hřiště se v sobotu 31. ledna vrátila, po loňské pauze zapříčiněné nedostatkem sněhu, doba začátku minulého století. Dostavení si dali lyžníci a lyžnice, aby se v dobových kostýmech a výstroji utkali v několika kategoriích o vítězné vavříny. Celkem se jich do závodu přihlásilo 35.

V areálu voněly klobásky z udírny, chléb se sádlem, škvarková pomazánka či trdelník. Zimní počasí v uplynulém týdnu dovolilo pořadatelům připravit parádní tratě a stopy. V první kategorii se utkaly děti v závodě na 300 metrů krokem klasickým. V té zvítězil Martin Belda ml. ze Šumburku před Ondřejem Rydvalem z Vysokého a Bárou Vondráčkovou ze Zásady.

Startovní listina dam oproti poslednímu ročníku prořídla, ale vítězka zůstala stejná. V běhu na 1 km krokem klasickým zvítězila v souboji generací domácí závodnice Pavlína Fišerová před svojí maminkou Líbou Šrajbrovou a Kristýnou Rydvalovou ze Šumburku. 

Zásadská pralyže 2015<br />Autor: Andrea Princová To mezi pány bylo startovní pole opět nabité, celkem se jich na trati na 1 km utkalo 23. A uspěli opět favorité, první místo obhájil Martin Belda ze Šumburku, před haratickým Milanem Štěpánkem a domácím Petrem Růžičkou.

Vloženým závodem byla spanilá jízda povozů renvolf, kde zvítězili loužničtí Kopalovi, před Petrem Vondráčkem s Honzou Princem ze Zásady a sourozenci Rydvalovými z Vysokého. Poslední disciplínou byly sprinty na 100 metrů krokem telemarským dam i pánů. Letošní novinkou byla trať s otočkou v polovině, kde se v několika kláních lámal chléb. Mezi dámami opět dominovala Pavlína Fišerová, pouze se prohodilo pořadí na druhém a třetím místě, kdy Kristýna Rydvalová předstihla Líbu Šrajbrovou.

Mezi muži se závodilo systémem čtyř rozběhů, dvou semifinále a následným finále. Ve všech kláních nebyla nouze o napínavé souboje a karamboly. Ve strhujícím finiši nakonec zvítězil Milan Štěpánek před Petrem Růžičkou, kterého zradila technika a na třetím místě skončil také domácí borec Petr Fišer.

Nejstarší účastnicí závodů byla Eva Kotyzová s povozem renvolf. Za typicky zimního počasí si nakonec do areálu našlo v průběhu odpoledne cestu na tři stovky diváků, kteří se na pátém ročníku této hezké a pohodové akce dobře bavili. Tak snad nám za rok bude počasí zase přát a sejdeme se znovu - skol!

Kompletní výsledky závodů najdete pod článkem ke stažení. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na konci ledna se bude v Zásadě lyžovat po staru
Obrazem: Zásadská pralyže 2013
Obrazem: Zásadská pralyže 2012

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky Zásadská pralyže 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 67 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn