Zásada chystá neděli plnou zážitků. Odehrají se tu první tatrhy

17.06.2019 10:16:04 | Autor: Veronika Iblová | Rubrika: Kultura | Obce: Zásada

Zásada chystá neděli plnou zážitků. Odehrají se tu první tatrhy

V Zásadě u Jablonce nad Nisou se v neděli 23. června poprvé odehrají tatrhy. Festival jídla, kultury a kreativity v Liberci a Jablonci navštěvují tisíce lidí a v Zásadě tak narazíte na ty nejlepší podniky a výrobce z celé republiky. Pokud si chcete udělat výlet, celý den můžete využít historické autobusy.

Tatrhy existují teprve dva roky, ale už si dokázaly získat přízeň tisíců lidí, kteří na ně pravidelně vyrážejí. Je běžné, že se akce odehrává na neobvyklém místě, ale předposlední červnovou neděli se poprvé odehraje mimo větší město. Po Liberci a Jablonci nad Nisou se k obcím, kde se pořádají tatrhy, přidává městys Zásada.

„Jarní tatrhy v Liberci byly veliké a celý tým si chtěl trochu odpočinout a užít si pohodovější přípravy i atmosféru. Zásada nás oslovila a počítáme, že tyhle tatrhy budou mít klidnější, výletní náladu," vysvětlila Aneta Reichmannová, jedna z pořadatelek.

To že budou tatrhy klidnější ještě neznamená, že tu nenajdete to nejlepší z jídla, módy a designu. Představí se tu více jak 80 stánků, včetně oblíbených bister, kaváren a výrobců z celé republiky. Pevnou součástí tatrhů je také divadelní a hudební program a atrakce pro děti.

„Tatrhy jsem poznal díky své manželce, nadchly mě svou atmosférou a neobyčejnou nabídkou od spousty šikovných a akčních lidí. Proto jsem zkusil oslovit pořadatele, jestli by neměli zájem zkusit jedny trhy udělat na louce u naší zásadské kaple a k mojí velké radosti měli. Moc se těšíme, teď už zbývá jen přát si hezké počasí," řekl místostarosta Zásady Milan Kopal.

Z Jablonce do Zásady je to sice autem pár minut, ale pořadatelé vzkazují, že nejlepší je udělat si výlet pěšky nebo na kole. Pro milovníky historických dopravních prostředků bude od rána jezdit mezi Zásadou a Jabloncem historický autobus. Chystá se také speciální koloběžková dráha, vyjížďky na koních, divadlo a hudba po celý den.

Tatrhy se odehrají v neděli 23. června od 10 hodin na louce před kaplí sv. Prokopa v Zásadě. Vstupné je zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj a Tatrhy chtějí opravit planetu
Ohlédnutí za prvními tatrhy na Mšeně
V Resslově parku v Liberci proběhnou poslední tatrhy
Tatrhy zahájí novou sezonu na libereckém nádraží
Vážná hudba i bleší trh. Liberec opět ožije Tatrhy
Tatrhy v Jablonci nabídly skvělé jídlo, hudbu i pravý bleší trh
Zanedbaný park v centru Liberce ožije v neděli 23. července

Diskutujte s námi

Ke stažení

Jízdní řád tatrbusů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn