Zásada chystá neděli plnou zážitků. Odehrají se tu první tatrhy

17.06.2019 10:16:04 | Autor: Veronika Iblová | Rubrika: Kultura | Obce: Zásada

Zásada chystá neděli plnou zážitků. Odehrají se tu první tatrhy

V Zásadě u Jablonce nad Nisou se v neděli 23. června poprvé odehrají tatrhy. Festival jídla, kultury a kreativity v Liberci a Jablonci navštěvují tisíce lidí a v Zásadě tak narazíte na ty nejlepší podniky a výrobce z celé republiky. Pokud si chcete udělat výlet, celý den můžete využít historické autobusy.

Tatrhy existují teprve dva roky, ale už si dokázaly získat přízeň tisíců lidí, kteří na ně pravidelně vyrážejí. Je běžné, že se akce odehrává na neobvyklém místě, ale předposlední červnovou neděli se poprvé odehraje mimo větší město. Po Liberci a Jablonci nad Nisou se k obcím, kde se pořádají tatrhy, přidává městys Zásada.

„Jarní tatrhy v Liberci byly veliké a celý tým si chtěl trochu odpočinout a užít si pohodovější přípravy i atmosféru. Zásada nás oslovila a počítáme, že tyhle tatrhy budou mít klidnější, výletní náladu," vysvětlila Aneta Reichmannová, jedna z pořadatelek.

To že budou tatrhy klidnější ještě neznamená, že tu nenajdete to nejlepší z jídla, módy a designu. Představí se tu více jak 80 stánků, včetně oblíbených bister, kaváren a výrobců z celé republiky. Pevnou součástí tatrhů je také divadelní a hudební program a atrakce pro děti.

„Tatrhy jsem poznal díky své manželce, nadchly mě svou atmosférou a neobyčejnou nabídkou od spousty šikovných a akčních lidí. Proto jsem zkusil oslovit pořadatele, jestli by neměli zájem zkusit jedny trhy udělat na louce u naší zásadské kaple a k mojí velké radosti měli. Moc se těšíme, teď už zbývá jen přát si hezké počasí," řekl místostarosta Zásady Milan Kopal.

Z Jablonce do Zásady je to sice autem pár minut, ale pořadatelé vzkazují, že nejlepší je udělat si výlet pěšky nebo na kole. Pro milovníky historických dopravních prostředků bude od rána jezdit mezi Zásadou a Jabloncem historický autobus. Chystá se také speciální koloběžková dráha, vyjížďky na koních, divadlo a hudba po celý den.

Tatrhy se odehrají v neděli 23. června od 10 hodin na louce před kaplí sv. Prokopa v Zásadě. Vstupné je zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj a Tatrhy chtějí opravit planetu
Ohlédnutí za prvními tatrhy na Mšeně
V Resslově parku v Liberci proběhnou poslední tatrhy
Tatrhy zahájí novou sezonu na libereckém nádraží
Vážná hudba i bleší trh. Liberec opět ožije Tatrhy
Tatrhy v Jablonci nabídly skvělé jídlo, hudbu i pravý bleší trh
Zanedbaný park v centru Liberce ožije v neděli 23. července

Diskutujte s námi

Ke stažení

Jízdní řád tatrbusů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn