Zápis do základních škol bez dětí potrvá v Jablonci tři dny

24.03.2021 11:56:46 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zápis do základních škol bez dětí potrvá v Jablonci tři dny

Také zápis do prvních tříd základních škol je poznamenaný pandemií koronaviru. Rodiče nemohou se svými dětmi navštívit vybranou školu při dni otevřených dveří, ani nebudou chodit k zápisu se svými potomky osobně. Zápis je na rozdíl od minulých let letos stanovený na tři dny, a to od 6. do 8. dubna.

Statutární město Jablonec nad Nisou zřizuje devět základních škol a u zápisu se očekává 450 dětí. Rozhodnutí o přijetí zveřejní školy 7. května. V září 2021 usedlo do lavic jabloneckých prvních tříd na krátkou dobu d 454 žáků.

Už loni probíhaly zápisy do základních škol bez osobní účasti dětí. A letos to nebude jinak. Rodiče budou moci přihlášku nebo žádost o odklad školní docházky podat elektronicky buď do datové schránky nebo e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem, další možností je zaslat dokumenty poštou, přičemž rozhodující je datum podání. Nebo mohou po předchozí domluvě přihlášku či žádost přinést do školy osobně.

„Elektronickou přihlášku k zápisu mohou rodiče vyplnit od úterý 6. dubna od 8 hodin do čtvrtečního poledne, tedy do 8. dubna. Podat žádost o přijetí do školy nebo o odklad školní docházky je možné podat okamžitě po vyplnění, nejdéle však 8. dubna do 16 hodin," vysvětlil náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek s tím, že výsledek zápisů pak školy zveřejní na svých webových stránkách 7. května ve 12 hodin.

Jablonec nad Nisou zřizuje devět základních škol, z nichž každá má obecně závaznou vyhláškou stanovený školský obvod. „Ten garantuje přijetí dítěte do té školy, v jejímž obvodu má trvalý pobyt," dodal náměstek Mánek a dodává, že školské obvody se netýkají dvou soukromých základních škol. Je však nutné na ně myslet při výběru zařízení, do kterého chtějí rodiče svého potomka zapsat. „Mohou samozřejmě zapsat dítě do školy dle svého uvážení, hrozí však riziko, že dítě nebude přijaté, v okamžiku, kdy bude kapacita první třídy naplněná, nebo poptávka převýší nabídku. Pak dostanou přednost děti s bydlištěm v garantovaném školském obvodu, popřípadě ty, jejichž sourozenec už školu navštěvuje," upřesnila vedoucí oddělení školství jabloneckého magistrátu Zdeňka Květová.

Ti rodiče, kteří zvažují odklad povinné školní docházky, musí k žádostí přidat posouzení od poradenského zařízení, a to z pedagogicko-psychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra a odborného lékaře či klinického logopeda. „Pokud už dítě mělo podpůrná opatření v mateřské škole, musí projít novým vyšetřením pro přiznání stejných opatření i na škole základní," uvedla Lenka Lipšová z oddělení školství a dodala, že do 1. třídy musí rodiče zapsat také dítě, které má odklad udělený od loňského roku.

Podrobné informace k zápisu pro školní rok 2021/2022 v Jablonci nad Nisou jsou na webových stránkách města, základních škol a v Jabloneckém měsíčníku. „Protože letos nemohly proběhnout dny otevřených dveří, připravilo oddělení školství společně s řediteli škol informační brožuru, která je k dispozici na webových stránkách města. Na městských sociálních sítích pak zveřejňujeme také krátké medailony, v nichž ředitelé představují to nejzajímavější z jejich školy. Celý souhrn se pak objeví také na webu města," připomněl David Mánek, který rodiče ujišťuje, že se s konkrétními dotazy mohou obrátit na ředitele škol nebo na oddělení školství. Pomoci mohou odborníci, např. v pedagogicko-psychologické poradně nebo mateřské školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Také zápis do školek v Jablonci bude elektronický
V Jablonci odstartovaly on-line zápisy do prvních tříd

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn