Zámecké saxofonové kvarteto vzbudilo bouřlivý potlesk

10.07.2013 22:01:40 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zámecké saxofonové kvarteto vzbudilo bouřlivý potlesk

V úterý 9. července 2013 se konal druhý koncert šestého ročníku Jablonecké kostely otevřeny.  V kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova sledovalo téměř 120 diváků vystoupení Zámeckého saxofonového kvarteta.

Tito zkušení hudebníci pod vedením Josefa Žemličky vyplnili za úžasné atmosféry podvečer hudbou klasiků A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. F. Händela, B. Martinů a dalších. Bouřlivým potleskem si početné publikum vymohlo přídavek. 

„Nečekali jsme takovou návštěvnost a je nám opravdu potěšením hrát před tak vnímavým publikem v tak úžasné atmosféře," konstatoval po koncertu umělecký vedoucí souboru Josef Žemlička.

V rámci cyklu Jablonecké kostely otevřeny čeká veřejnost ještě dalších sedm úterních koncertů. V úterý 16. července opět od 17 hodin se můžete nechat okouzlit komorním kytarovým koncertem Karla Jiroše v kostele Dr. Farského. V rámci této akce lze během prázdnin navštívit každé úterý od 9 do 17 h  také kostely Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského, Povýšení sv. Kříže. Kostel sv. Anny pak kromě úterý i v další dny na vyžádání v TIC v bývalé faře.

Kompletní přehled koncertů najdete v našem článku. Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů
Zámecké saxofonové kvarteto zahraje u Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn