Zahájení měsíce na podporu onkologicky nemocných poprvé v Liberci

28.02.2018 19:45:31 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Zahájení měsíce na podporu onkologicky nemocných poprvé v Liberci

Již pošesté realizuje po celý měsíc březen nezisková organizace Amelie z.s. projekt Tulipánový měsíc. Jde o měsíc plný skutečných i namalovaných tulipánů na onkologických ambulancích i lůžkových odděleních nemocnic. Akce na podporu nemocných se konají po celé republice.

„Kampaň má za cíl udělat měsíc březen plný porozumění a naděje pro onkologicky nemocné a jejich blízké a zároveň zvýšit osvětu mezi veřejností o možnosti využít našich služeb. Vždyť každý z nás zná někoho s rakovinou, ať již je to člen rodiny, kolega, kamarád či soused," řekla koordinátorka Centra Amelie v Liberci Petra Kuntošová.

Ačkoli je zdravotnická léčba v péči o nemocného nezastupitelná, pomoc v sociální a psychické oblasti je pro lidi s touto diagnózou neméně důležitá, ať už ji poskytují dobrovolníci v nemocnicích nebo odborníci ve specializovaných organizacích, jako je Amelie. V Centru Amelie v Liberci najdou nemocní či jejich blízcí odbornou pomoc jak psychologa, tak sociálního pracovníka.

Letošní zahájení Tulipánového měsíce se uskuteční historicky poprvé v Liberci. Proběhne 1. března v Malém divadle a jeho součástí bude i divadelní představení Podivný případ se psem. Informační letáky, jak pomoci, lze nalézt v autobusech, tramvajích či na terminálu MHD v Liberci. Další akce na zvýšení informovanosti mezi lidmi i akce na podporu onkologicky nemocných probíhají během března v OC Forum, Krajské vědecké knihovně v Liberci či přímo v Centru Amelie. Po celý měsíc budou vyzdobena obrázky dětí onkologická oddělení nemocnic v Liberci a Jablonci nad Nisou a na liberecké onkologii se opakovaně uskuteční vystoupení dětského pěveckého sboru Slunečnice.

„Cílem tohoto projektu je jak podpora onkologicky nemocných a jejich blízkých, tak i vzkaz veřejnosti, aby lidé před nemocí nezavírali oči a netvářili se, že se jich to netýká. Bohužel, statistická data hovoří jasně, každý třetí Čech během svého života onemocní rakovinou a nikdo neví, kdy bude potřebovat pomoc pro sebe či své blízké. Jsme tu pro Vás a Vy o nás máte vědět, a i to je smysl Tulipánového měsíce," dodala Kuntošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pošlete vzkaz knihou, darujte radost a péči

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn