Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února

21.01.2021 14:37:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února

Aktualizováno: Ministerstvo kultury opět vyhlásilo dotační program podpory obnovy kulturních památek. Žádosti je možné podávat prostřednictvím jabloneckého magistrátu nejpozději do 28. února. Ve státním rozpočtu je pro Jablonecko rezervovaných necelých 400 tisíc korun.

„V rámci programu Ministerstva kultury lze získat finanční prostředky na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky," připomíná Jakub Šrýtr ze státní památkové péče magistrátu s tím, že finanční kvóta pro Jablonecko se rovná částce 394 tis. korun, spoluúčast města je 20 % a projekt musí být zrealizován do konce roku 2021.

Bližší informace o programu jsou na webových stránkách Ministerstva kultury, jak žádat je popsáno na www.mestojablonec.cz, a to magistrát - jak co zařídit na úřadě - životní situace: https://www.mestojablonec.cz/redakce/index.php?tree=16&lanG=cs&slozka=819&sit=198&

Aktualizováno: Schváleny tři projekty

Jablonečtí zastupitelé schválili přidělení dotací tří projektům, jejichž realizace musí být hotová do konce letošního října. Město vyplatí z milionové alokace celkem necelých 340 tisíc korun.

„Dotace ve výši necelých 86 tisíc korun je určená na výměnu šesti oken a balkonových dveří za nová u domu v Podhorské ulici. Celkové náklady na nová okna a dveře se rovnají částce 172 tisíc korun. Druhým projektem je nová fasáda východní stěny domu v ulici Jugoslávská za více jak 202 tisíc korun, přičemž město z programu přidělilo dotaci 101 tisíc korun. A posledním projektem je obnova fasády, oken a výkladců ze strany Mírového náměstí za 318 tisíc korun. Na tento projekt je určená dotace z městského programu v maximální výši 150 tisíc korun," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Program obnovy městské památkové zóny podporuje opravy objektů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, proto na ně nelze žádat o dotace z Ministerstva kultury. V městském rozpočtu byl na program alokován jeden milion korun, přičemž žádat bylo možné o 50% dotaci, maximálně však 150 tisíc Kč na jeden objekt. Neinvestiční dotace je na úhradu nákladů k zachování a obnově autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, obnovu fasády. Bližší informace k programu jsou na www.mestojablonec.cz: Magistrát - Životní situace - Památková péče.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn