Žáci SOŠ Liberec postavili v rámci výuky budovu pro školní zahradnictví

16.11.2018 19:49:26 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Žáci SOŠ Liberec postavili v rámci výuky budovu pro školní zahradnictví

Areál Střední odborné školy (SOŠ) Liberec v Jablonecké ulici se rozrostl o novostavbu. Jedná se o sklad upravené zeminy, který pro školní zahradnictví postavili žáci stavebních oborů. Stavbu zahájili během červnových závěrečných zkoušek a kompletně dokončili v říjnu. Celá stavba je dílem žáků a jejich učitelů odborného výcviku.

„Na stavbě se průběžně podílelo 25 budoucích zedníků, dlaždičů, strojařů a malířů. Veškerá stavební činnost proběhla v rámci výuky při odborném výcviku žáků. Celkové náklady na stavbu tak tvořil pouze materiál v hodnotě 67 000 korun," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „Propojení výuky s praxí tímto způsobem považuji za skvělý nápad," dodal.

Žáci postupně pracovali na základech, betonových podlahách, zdivu, krovech střešní krytině, vratech a vše dokončili samostatně, bez spolupráce s jiným dodavatelem. „Zahradníci tak mají nový a prostorný sklad propařené zeminy, která je nezbytná pro odborné pěstování širokého sortimentu rostlin, který je také nabízen veřejnosti v oblíbené školní prodejně," doplnil ředitel školy Milan Adamec.

Předání dokončené stavby proběhlo v pátek 9. listopadu za přítomnosti Petra Tulpy, náměstka hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

SOŠ Liberec je škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízí vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním. Moderní areál školy nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zasněžených silnicích v kraji havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem. Další informace

Český ráj je oficiální certifikovanou turistickou destinací

Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT