Žáci obchodní akademie v Jablonci zachránili životy dvěma dětem

26.06.2015 14:00:18 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Žáci obchodní akademie v Jablonci zachránili životy dvěma dětem

Zachránit životy dvou dětí pomohli žáci Martin Bartoš, Matěj Hulík a učitelka Barbora Jarolímová z Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou.

Při vodáckém kurzu na Jizeře vytáhli z vody tříletého chlapce a tříměsíční holčičku, kteří spadli do vody souhrou událostí. Za jejich čin jim přijela do školy poděkovat Alena Losová, členka Rady Libereckého kraje.

Při vodáckém kurzu Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou se žáci 2. ročníku obchodní akademie stali svědky mimořádné události. Dne 17. června 2015 proplouvali na kánoích řekou Jizerou nad jezem v Dolánkách a viděli, jak tříletý chlapec na odrážedle sjel z břehu do vody. Maminka chlapce okamžitě skočila z břehu do vody, aby chlapce vytáhla. Na pomoc vyrazili i žáci školy Martin Bartoš a Matěj Hulík.

Maminka však v rozrušení zapomněla zabrzdit kočárek s tříměsíční holčičkou, který se rozjel, spadl také do vody a začal téměř okamžitě klesat. Děti byly od sebe vzdáleny asi dvacet metrů. Martin Bartoš tedy plaval ke kočárku a současně se k němu blížila i loď s učitelkou Barborou Jarolímovou. Když dorazili na místo, byl již kočárek zaplněn vodou. Holčička naštěstí dýchala. Obě děti byly usazeny do kajaku a převezeny na břeh. Ostatní žáci zapůjčili mamince ručníky k osušení a zabalení dětí, aby neprostydly. Především díky duchapřítomnosti všech zúčastněných se žádnému z dětí, ani mamince naštěstí nic nestalo.

Žákům i učitelce přijela v pátek 26. června 2015 do školy poděkovat i Alena Losová, členka Rady Libereckého kraje. „Když jsem se dozvěděla, co se stalo, hned jsem si představovala, jestli bych i já dokázala tak rychle reagovat. Právě proto jsem žákům chtěla poděkovat, protože jsem sama maminkou a babičkou a vím, jaké pocity musela mít maminka těch dětí," komentovala setkání se žáky Alena Losová. Za účasti ředitele školy Mgr. Jiřího Kabelky poděkovala žákům i učitelce a předala jim drobné ocenění za čin, který se však skutečně ocenit nedá. A vzhledem k tomu, že škola jako mnohé další v pátek ukončovala i školní rok, popřála všem žákům také k vysvědčení a zaslouženým prázdninám.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace