Za patnáct minut bylo v Ďolíčku hotovo

15.06.2020 07:22:44 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Za patnáct minut bylo v Ďolíčku hotovo

Bohemka prožívá pod trenérem Klusáčkem skvělé chvíle, a tak se čekalo, co na to jablonecký trenér Rada. Nic, dodal bych - a výsledek koketující s ostudou se zcela zaslouženě dostavil. 

Bohemians Praha - FK Jablonec 3:0 (2:0)

Oba celky nastoupily do utkání v těchto sestavách:

Bohemians Praha 1905: Le Giang - Hůlka, Bederka, Krch (C) - Dostál, Vacek (68. Květ), Ljovin, Schumacher (83. Šmíd) - Vaníček (60. Vodháněl), Nečas (60. Hronek), Mosquera (83. Ugwu). Náhradníci: Valeš - Bartek, Hronek, Šmíd, Vodháněl, Květ, Ugwu.

FK Jablonec:
Hrubý - Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob (46. Černák) - Považanec - Pleštil, Kratochvíl, Pilík (46. Matoušek), Sýkora - Doležal (C) (73. Chramosta). Náhradníci: Hanuš - Štěpánek, Hämäläinen, Chramosta, Matoušek, Velich, Černák

Kolikrát musí ještě Radova sestava dostat za vyučenou, aby i trenér pochopil, že tímto směrem se fotbal neubírá. Klusáček udělal v sestavě hodně změn, poslal na hřiště hlavně běžce, kteří nejsou líní na krok a skvěle tak vystihl to, co Jablonec trápí nejvíc. No a za patnáct minut bylo hotovo. A to skóre mohlo být i vyšší, bohužel.

V 6. a 7. minutě byl u hlaviček Mosquera, ale jablonecká obrana se nepoučila a v 10.to Mosquerovi už vyšlo. Vacek byl na pravé straně zcela unikl pozornosti jabloneckému bekovi a poslal centr k pravé tyči - 1:0 a Hrubý s Holíkem se mohli drbat za uchem. Další minela jablonecké obrany přišla ve 14. minutě, Mosquera dal Vaníčkovi a jeho centr na hranici akrobacie poslal hlavou k tyči Hrubého brány pravý bek Dostál - 2:0. Ve 37. to mohlo být také smutné, ale Vacek naštěstí nádhernou střelu poslal nad.

Do druhé půle Rada střídal, přišel 16 letý Černák a Matoušek, tedy běžci a Jablonec se změnil jako mávnutím kouzelného proutku. Černák hned ve 48. minutě vypálil z vápna k tyči Le Gianga, míč skončil v síti, ale praporek pomezního mladičkému střelci zkazil radost. A byl to opět Černák, kdo se prodral do šance a v 52. hlavou ohrozil domácí bránu. Ale ani Bohemka nebyla bez šancí, pohříchu to bylo po nepřesných přihrávkách, ve kterých kraloval opět Považanec, hrající na postu absentujícího Hübschmana. V 58. minutě Nečas doběhl dlouhý míč, centroval před bránu na Vacka, ten dal Vaníčkovi na penaltě nikým neobsazenému, ale míč skončil naštěstí nad. V 63. měl šanci Matoušek, svým způsobem unikl domácí obraně, šel sám na Le Gianga, ovšem obstřelil jak klokana, tak i jeho bránu. V 70. minutě si při vyběhnutí zalaškoval Hrubý, ale Květ svoji vyloženou šanci nezužitkoval. A v 80. přišel definitivní hřebíček. Po Ljovinově přihrávce nasprintoval Schumacher, přihrál před bránu Hronkovi, Plechatý upadl a nedávný jablonecký hráč placírkou poslal míč k tyči do prázdné brány - 3:0. Poslední slovo měli hosté, v 93. minutě naběhl na výbornou přihrávku Chramosta, ale z voleje poslal míč nad.

Vršovice Jablonci nevoní, na Slávii dostal bůra a u Botiče nyní trojku, aniž dal gól. Ale ten fotbal, co sestava preferovaná trenérem Radou předvádí, bohužel k žádné atraktivitě nevede. Je záhadou, proč se tak usilovně brání spolupráci Doležal-Chramosta, která byla po jeho příchodu do Jablonce excelentní. Pak je trenér roztrhl a dá se říct, že tím jabloneckou střelbu parádně srazil až do současnosti. A myslet si, že fotbal se dá hrát bez sprintů, tak se určitě díval na Bohemku, jakým směrem se dnešní fotbal ubírá, bohužel pro současný Jablonec přesně na opačnou stranu. Pokud bych na jablonecké hře hledal nějaká pozitiva, potom to byl určitě Černákův poločasový debut. On je stejně malý jako trenér, ovšem výkon podal velmi, ale velmi nadějný. Uvidíme, jak to bude dál, ale na situaci, která v Jablonci momentálně panuje, se už do konce ligy moc změnit nemůže, ale může se určitě vyrazit na cestu, kdy se zase do zelenobílých barev něco, co se směrem ke skutečné fotbalové moderně vydá.

První půle? Jedno z nejhorších vystoupení pod Radou. Sledoval jsem fotbal s přáteli a jeden postřeh mě zaujal: „Oni ve výkonu kopírují koronavirové snížení svých platů." Že by? V tabulce Jablonec svoje skvělé bronzové umístění přepustil Spartě, útěchou je i to, že Liberec nakonec zůstal o stupínek níže. Ale nadstavba bude zajímavá!

Zápas řídili rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vitner.

Finálová skupina:

1. Slavia Praha     30 22 6 2    58:10 72
2. Viktoria Plzeň   30 20 6 4    60:22 66
3. Sparta Praha    30 14 8 8     55:35 50
4. FK Jablonec      30 14 7 9    46:41 49
5. Slovan Liberec  30 14 5 11  50:38 47
6. Baník Ostrava   30 12 9 9   42:34 45

Nyní má liga týden pauzu a už příští víkend se rozjede nadstavba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Největší radost? Pohled na tabulku!
Zápas se hraje až do poslední minuty
Na Střelnici byl Liberec jasně lepší
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn