Inzerce NJ

Za deště a blesků vybojovaný postup Mšena

24.07.2017 10:00:52 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V prvním kole fotbalového Mol Cupu se střetla Jiskra Mšeno v sobotu s favorizovaným účastníkem ČFL FK Dobrovice, po velmi dobrém výkonu zvítězila a postoupila do 2. kola.

Ve středu 26. července bude znám los 2. kola domácí pohárové soutěže, které se skuteční se ve 14 hodin v sídle Fotbalové asociace České republiky. Ve hře bude 54 klubů a do soutěže se od jejího 2. kola zapojují také kluby z nejvyšší soutěže - HET ligy s výjimkou těch, které reprezentují český fotbal v evropských pohárech (Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Mladá Boleslav) a obhájce vítězství v MOL Cupu Zlín. Teoteticky je možný i duel obou jabloneckých týmů - Mšeno verus FK.

Jiskra Mšeno - FK Dobrovice 4:2 (2:1)

Před začátkem mače bylo jasné, že mraky táhnoucí se od Ještědu nemohou přinést nic dobrého. Na hřišti to vypadalo právě naopak, dobrého fotbalu bylo od prvního hvizdu. Bojovnost větší byla v úvodu na kopačkách Mšenských, což přineslo i odpískanou penaltu po faulu hostí. Tradiční exekutor Adam Pelta ji s jistotou proměnil. Druhou branku předcházela pěkná akce po pravém křídle, když centr Helma téměř od praporku proměnil spolehlivý kanonýr Kamil Krejčík (na snímku). To už se na hřiště snášel déšť, který se měnil v liják spojený s blesky. Hráči obou týmu a rozhodčí Šimek do konce poločasu tuto situaci obětavě přestáli, ale obrana domácích inkasovala branku, kterou vstřelil v 36. minutě Žaloudek.

Druhý poločas ještě začínal deštěm, ale do konce zápasu ještě nad vzorně upraveným hřištěm vysvitlo sluníčko. Oba týmy na mokrém terénu předváděly bojovný výkon, ale Mšenští přeci jen toužili po postupu do dalšího kola. A tak se stalo, že Krejčík si tradičně ve vápně vybral to správné místo a navýšil vedení domácích - 3:1. V 75. minutě předvedli hosté pohlednou akci na jejíž konci byl Tvaroha, který tvrdou ránou nedal Masaříkovi šanci - 3:2. Pesimističtí diváci již viděli nepovedený závěr v minulém kole s Kratonohami, ale opak byl pravdou.

Domácí zahrávali po třech minutách roh a to bylo signálem k náporu. Hosté nebrali vážně varování svého brankáře Bartoše: „Bacha na Vaňouse", ale domácí kapitán sice první pokus neproměnil, ale pak využil závalu před brankou a zajistil domácím postup do 2. kola Mol cupu.

„Bylo to zajímavé a bojovné utkání, byli jsme přeci jen bojovnější a to rozhodlo. Nahradili jsme neúčast opor Bíma, Štemberka a zkušeného Čížka," řekl po utkání trenér Josef Just.

Branky: 9. Pelta (pen.), 18. Krejčík, 58. Krejčík, 78. Váňa - 36. Žaloudek, 75. Tvaroha.
Karty: 57. Pelta (MSE) - 34. Krystan (DOB), 38. Tvaroha (DOB), 86. Žaloudek (DOB).
Rozhodčí: Šimek. Diváků: 170.
FK Jiskra Mšeno-Jablonec n. N.: Masařík - Váňa, Hrnčíř, Koblížek, Chropůvka - Rozkovec, Veselouš, Krejčík, Just - Pelta, Helm.  Střídali: Pešat, Hartman.