Z přestřelky vyšli lépe jablonečtí hokejisté

22.10.2017 17:19:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

I dle postavení v tabulce se dalo očekávat, že půjde o vyrovnané klání. Sokolov a Jablonec nad Nisou od sebe nedělilo příliš bodů, papírové předpoklady mezi mantinely vyšly najevo. Jakmile jedna strana skórovala, druhá taktéž reagovala gólem. Duel zůstal dramatický téměř do samého konce, důležitý krok k tříbodovému zisku ale udělal ve 51. minutě jablonecký Jiří Babec. Právě on poslal Vlky do trháku 5:4 a rozhodl.

HC Baník Sokolov - HC Vlci Jablonec 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

V 5.minutě Petr Račanský nezištnou přihrávkou zpoza brány našel Kašpara, který byl osamocen před Hosnedlem a pohotovým zakončením mu nedal šanci - 1:0. Jenže vedení domácím nevydrželo příliš dlouho. Nejproduktivnější hráč soupeře Kamil Bříška nejprve trefil tyč, aby vzápětí byl úspěšnější, když sražený puk dokázal uklidit do odkryté brány - 1:1. Ale Baník v 10. minutě strhnul vedení opět na svou stranu. Od modré vypálil Strunz, Trapl do střely strčil hokejku a parádní teč skončila pod břevnem jablonecké brány - 2:1. Stejný stav svítil na ukazateli skóre i po dvaceti minutách, když v poslední minutě závěrečného dějství neproměnil svou šanci Zadražil.

I druhá třetina byla bojovná a šance měla obě mužstva. Baník na začátku 28. minuty odskočil svému soupeři dokonce na rozdíl dvou branek, když Michálek od modré čáry trefil Hrušku do kalhot a puk se odrazil do brány - 3:1. Jenže za pouhých 11 vteřin to bylo znovu o gól. Po nedorozumění v sokolovské defenzivě skóroval Tomáš Brokeš - 3:2. A o chvíli později bylo vyrovnáno. Lukáš Tondr dostal před Fečem příliš volného prostoru a především času, první střelu ještě Fečo vychytal, ale na opakovaný pokus již nestačil a Jablonec srovnal - 3:3. A mohlo být ještě hůře, naštěstí Fečo zlikvidoval jak sólo Babce, tak šanci Brokeše. Po dvou třetinách tak odcházely týmy do šaten za vyrovnaného stavu.

Do třetí třetiny vstoupil lépe Sokolov. Střelu Šika tečoval jeden z jabloneckých hráčů a puk se zastavil až v síti - 4:5. Jenže v 46. minutě hráči nepřebrali své protivníky a Petr Pilař bombou o brankovou konstrukci vyrovnal - 4:4. To již na ledě plály emoce, kdy po velmi slušně hraných 40 minutách přibývaly zákroky na obou stranách a ve varu byli také diváci, kteří několikrát nesouhlasili s rozhodnutím sudích. A právě po jednom ze sporných momentů, kdy rozhodčí neposoudil zákrok na Šika jako faul, padnul pátý gól Jablonce. Úspěšným střelcem byl Jiří Babec - 4:5.

V závěru si Baník vypracoval tlak, zkusil i power-play, ale mohutný nápor gólem neskončil. A když i střela v poslední vteřině minula cíl, propukla na jablonecké střídačce obrovská radost. Naopak na té sokolovské panovalo zklamání. To však velmi brzy vystřídal potlesk početně zaplněného publika, které ocenilo výkon baníkovců a poděkovalo svým hráčům prohře navzdory.

Baník odehrál možná nejlepší domácí zápas v sezoně, zasloužil si bodovat, bohužel ale šťastnější a produktivnější byl soupeř, který potrestal chyby v defenzivě domácích.

Branky a nahrávky: 5. Kašpar (Račanský, Kuncl), 10. Trapl (Strunz), 28. Hruška (Michálek, Osmík), 43. Šik - 7. Bříška (Homolka, L.Tondr), 28. Brokeš, 33. L.Tondr (Bříška), 46. Pilař (Frk), 52. Babec (Víšek). Rozhodčí: Jan Hucl (Plzeň), tresty: 6:6. Góly v přesilovce: 0:0. Vyloučení - 2 min.: 6:6. Mimořádné tresty: Osmík (SOK) 2+2 hrubost - Čechura (JAB) 2+2 hrubost. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař. M. Tondr, Zeman, Pulec - Homolka, Bříška, L. Tondr - Víšek, Peřina, Mulač - Havlas, Brokeš, Babec - Frk. Trenér: Tomáš Demel.