Vznikne v Jablonci osadní výbor Centrum?

17.02.2017 22:55:21 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vznikne v Jablonci osadní výbor Centrum?

Jablonečtí zastupitelé neschválili založení osadního výboru Jablonec nad Nisou - Centrum. Tajemník úřadu bude jednat s navrhovanými členy o hranicích lokality a širším zapojení jejích obyvatel. Ve městě dosud pracují tři osadní výbory, a to Kokonín, Proseč nad Nisou a Mšeno nad Nisou.

V diskuzi většina zastupitelů projevila souhlas se založením osadního výboru, problém však měli s lokálním vymezením. Proto jeho založení neodsouhlasili a tajemníku úřadu Marku Řeháčkovi uložili, aby se zakládajícími členy probral rozšíření hranic lokality a rozšíření členské základy.

Právo a osadní výbor

Osadní výbory upravuje zákon o obcích, podle kterého v jednotlivých částech může výbor, jenž musí mít minimálně tři členy s trvalým pobytem v dané části obce, zřídit zastupitelstvo. Osadní výbor má dle zákona právo předkládat návrhy týkající se rozvoje obce zastupitelstvu i radě a jeho předseda má právo hovořit na zasedání zastupitelů. Pro osadní výbory platí i některá obecná ustanovení dotýkající se výborů obecně, kromě těch speciálních pro výbory finanční a kontrolní. Ze svých jednání musí pořizovat zápisy, které jsou veřejné.

V Jablonci nad Nisou pracují v současnosti tři osadní výbory: OS Proseč od října 2008, OS Kokonín od října 2011, a OS Mšeno od ledna 2014. Například prosečský výbor se vyjadřoval k zástavbě území, na základě mšenského výboru vznikl chodník v Arbesově ulici a s kokonínským výborem město spolupracuje na revitalizaci tamního lesoparku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn