Výtvarný talent se neztrácí ani v pokročilém věku

29.06.2016 11:22:42 | Autor: Zuzana Dlouhá a Eva Moravcová | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Výtvarný talent se neztrácí ani v pokročilém věku

Klient příspěvkové organizace Centra zdravotní a sociální péče Liberec Václav Koníček vyhrál hlavní ocenění za výtvarné dílo v XI. ročníku celostátního projektu Tvoříme duší 2016 o Cenu Modrého slona 2016. Prodejní přehlídka chráněných dílen letos opět probíhala v Zoologické zahradě Liberec a slavnostní předávání cen se uskutečnilo 18. června 2016 na Letní scéně přírodního amfiteátru v Lidových sadech.

Tři klienti centra se společně s aktivizační pracovnicí Zuzanou Dlouhou a pečovatelkou Jitkou Fejtovou zúčastnili již zahájení výstavy o Cenu Modrého slona, kterou pořádá sdružení Artefaktum-cz. To se konalo 14. června v pavilonu Expo v Zoologické zahradě Liberec. Motto letošního ročníku bylo Bez bariér v duši i v životě. Klienti zároveň využili možnost prohlédnout si samotnou Zoo a užili si příjemný den ve společnosti žiraf, slonů, zeber a velbloudů.

Centrum zdravotní a sociální péče Liberec se na výstavě výrobků tvořených pro Projekt tvoříme duší 2016 prezentovalo svou keramickou kolekci. Výrobky vznikají v keramické dílně Burianka sídlící v domě seniorů Kopretina v Burianově ulici. Jediným mužem, který každé dopoledne dochází do keramické dílny je právě oceněný Václav Koníček. Je to rodák z Liberce, i když během svého života žil také v Držkově a posléze ve Vratislavicích nad Nisou. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou, obor pasíř. Na této škole později působil jako dílenský učitel. Umělecká činnost ho zcela naplňovala a proto také pracoval až do svých dvaasedmdesáti let.

Václav Koníček je vdovec, má dvě dcery, tři vnoučata a tři pravnoučata. Letos v červnu oslavil 86. narozeniny. Se svými vrstevnicemi vytváří, pod odborným dohledem Marie Sokolové, v keramické dílně nejrůznější užitkové i dekorativní výrobky. Právě vedoucí dílny před časem napadlo, že by pan Koníček mohl vytvořit sošku koně z keramické hlíny. Vymyslela proto takový pracovní postup, který výtvarně nadaný senior s určitým zdravotním omezením, zvládne. Postup byl uveřejněný v časopise pro keramiky Golem a je k dispozici i dalším zájemcům na webových stránkách nákupní galerie Fler.

Sošek koně Václav Koníček vytvořil už několik. Jedna z nich společně s dalšími výrobky zabodovala i v projektu projektu Tvoříme duší 2016. " Soutěžilo se v deseti kategoriích jako například výtvarná díla, fotografie, textilní tvorby, ale i pěvecká a divadelní vystoupení. Keramická kolekce centra získala hlavní ocenění - Cenu Modrého slona 2016 za výtvarné dílo. Pro cenu si pan Koníček přijel společně se svou kolegyní, seniorkou, z keramické dílny Bohuslavou Pšeničkovou, aktivizační pracovnicí a ředitelkou organizace Mgr. Lenkou Škodovou 18. června do Lidových sadů. Během úvodního programu v amfiteátru Lidových sadů všechny přítomné překvapil déšť, ale samotné předávání cen klienty i zaměstnance centra dojalo a své zážitky poté líčili ostatním seniorům v domově Kopretina.

Za CZaSP Zuzana Dlouhá a Eva Moravcová

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Senioři přivítali v Liberci jaro společně s předškoláky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
V Maršovicích vletělo auto do zastávky
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn