Vyšší poplatek se netýká svateb v Loučné

30.06.2020 19:05:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vyšší poplatek se netýká svateb v Loučné

Pokud budou chtít snoubenci uzavřít manželství mimo jabloneckou obřadní síň nebo v jiný den, než je ve svatebním plánu, pak si připlatí k tisícikorunovému správnímu poplatku dalších 2500 korun za paušální náhrady. Dosavadní částka 1500 korun už nepokryje náklady, které úřad se zajištěním takového obřadu má. Zvýšený poplatek platí pro svatby konané od 1. července.

Snoubenci, kteří chtějí uzavřít manželství mimo daný plán svatebních obřadů nebo na jiném místě, než je jablonecká obřadní síň, zaplatí tisícikorunový správní poplatek a k němu dosud připláceli 1500 korun za paušální náhrady. „Tato částka však už nepokrývá náklady úřadu spojené se zajišťováním podobných svatebních obřadů, proto bylo nutné ji zvýšit na 2500 korun," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček s tím, že zvýšený poplatek nebudou platit ti, kdo se budou brát v kostele sv. Josefa v Loučné. „V těchto případech zůstává poplatek v nezměněné výši 1500 korun, neboť snoubenci již hradí příspěvek na opravy a údržbu kostela Spolku přátel obce Janov nad Nisou ve výši 2000 korun," dodal tajemník.

Pokud se snoubenci berou v obřadní síni radnice a podle plánu svatebních obřadů, pak platí pouze 300 korun za náklady na další služby, jako je varhanní hudba, květinová výzdoba nebo zajištění fotografa. Forma úředního sňatku, tedy bez hudby, fotografa i květinové výzdoby, je zcela bez poplatku.

Jedenáctka obřadníků

Novým obřadníkem je od 1. července zastupitel Milan Kroupa, který doplní desetičlenný tým oddávajících. Kromě primátora a jeho tří náměstků mohou snoubence oddat také zastupitelky Jana Pastuchová, Michaela Tejmlová a Jarmila Valešová, nebo zastupitelé Vladimír Opatrný, Michal Švarc a Pavel Žur.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Jablonec přistoupí ke druhému kolu restrikcí. Chce uspořit 50 milionů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn