Vysocká nemocnice získala unikátní aparát

23.05.2017 07:54:38 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Vysocká nemocnice získala unikátní aparát

Unikátní aparát získali lékaři v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou díky Nadačnímu fondu Kapka naděje. Aparát CUBE-FIX pomáhá při léčbě vrozené vady ruky - srostlých prstů formou postupného oddalování jejich kostí.

Prvním pacientem zdejší nemocnice, a v České republice vůbec, při léčbě jehož rukou byl aparát využit, je osmiletý Jan z Moravy. V pondělí 22. května dopoledne proběhlo slavnostní předání přístroje z rukou ředitelky Nadačního Fondu Kapka naděje Elen Švarcové.

Aparát CUBE-FIX umožní zvládnout dosud neřešitelné situace. „Vytvořením více prstů zajistíme u postižených dětí lepší úchop a sebeobsluhu. Přístroj se již minimálně pět let úspěšně používá v zemích západní Evropy, v České republice dosud nebyl aplikován. Rádi bychom jej využívali v našem ústavu, kde máme díky specializaci s řešením vrozených vývojových vad velké zkušenosti. CUBE-FIX je aparát, pomocí něhož můžeme od sebe odtahovat srostlé prsty ruky. Tato vrozená vada má mnoho druhů a stupňů. Na našem pracovišti řešíme nejtěžší problémy, jako jsou kostní srostlice konečných článků prstů," uvedla MUDr. Alena Schmoranzová, primářka vysockého Ústavu chirurgie ruky, která je v jedné osobě i vedoucí lékařkou poradny pro vrozené vývojové vady.

Nadační Fond Kapka Naděje nedaroval do Vysokého první přístroj. Dříve již byly získány speciální vrtačka s pilkou a frézkou na extrémně malé kosti, mikronástroje a ultrazvuk na hledání nervů. Zástupci nadace kromě samotného Honzíka navštívili i ostatní malé pacienty nemocnice a obdarovali je drobnými dárky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 49 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno
Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
Jablonec obhájil Oskara za nízkou produkci komunálního odpadu

Nejčtenější články

16.01.: Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná
18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn