Výrobek roku dopomohl k rekonstrukci českolipské nemocnice

06.06.2018 09:46:25 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Výrobek roku dopomohl k rekonstrukci českolipské nemocnice

Českolipská nemocnice slavnostně otevřela rekonstruované pokoje pro matky s novorozenci. Na jejich financování se výrazně podílela jablonecká společnost Kitl.

Moderní a zrekonstruované pokoje novorozeneckého oddělení mají v českolipské nemocnici od minulého týdne i díky společnosti Kitl. Jablonecký výrobce sirupů a medicinálních vín inicioval dar ve výši 300 tisíc korun. „Polovinu peněz darovala přímo firma Kitl, druhou půlku daru jsme získali od Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda," říká jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

Renovované pokoje pokřtil ředitel nemocnice Pavel Marek spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Křest byl symbolicky proveden Malinovým Syrobem Kitl. Právě on se, spolu se Smrkáčkem, o peníze na podporu nejvíce zasloužil. Dvě loňské novinky totiž zazářily v soutěži Výrobek roku Libereckého kraje a vedle ocenění získaly i nemalý finanční dar. Kitl Syrob Malinový loni vyhrál ocenění Nejlepší výrobek roku a Kitl Smrkáček BIO pak ovládl kategorii Biopotravina roku.

„Už při vyhlašování jsme se rozhodli, že peníze, které s sebou vítězství nesou, věnujeme na dobročinné účely. Finanční odměnu z výhry jsme sami navýšili na 150 tisíc korun a hlavně se nám podařilo pro tuto skvělou věc nadchnout i Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, jenž naši částku ještě zdvojnásobil," dodává Vokurka. Díky štědrosti dalších dárců a s přispěním Libereckého kraje pak na 13. Benefičním plese hejtmana částka přesáhla tři čtvrtě milionu korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Nejčtenější články

24.05.: U Rádelského mlýna řidič narazil do betonového obrubníku
24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn