Výrobek roku dopomohl k rekonstrukci českolipské nemocnice

06.06.2018 09:46:25 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Výrobek roku dopomohl k rekonstrukci českolipské nemocnice

Českolipská nemocnice slavnostně otevřela rekonstruované pokoje pro matky s novorozenci. Na jejich financování se výrazně podílela jablonecká společnost Kitl.

Moderní a zrekonstruované pokoje novorozeneckého oddělení mají v českolipské nemocnici od minulého týdne i díky společnosti Kitl. Jablonecký výrobce sirupů a medicinálních vín inicioval dar ve výši 300 tisíc korun. „Polovinu peněz darovala přímo firma Kitl, druhou půlku daru jsme získali od Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda," říká jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

Renovované pokoje pokřtil ředitel nemocnice Pavel Marek spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Křest byl symbolicky proveden Malinovým Syrobem Kitl. Právě on se, spolu se Smrkáčkem, o peníze na podporu nejvíce zasloužil. Dvě loňské novinky totiž zazářily v soutěži Výrobek roku Libereckého kraje a vedle ocenění získaly i nemalý finanční dar. Kitl Syrob Malinový loni vyhrál ocenění Nejlepší výrobek roku a Kitl Smrkáček BIO pak ovládl kategorii Biopotravina roku.

„Už při vyhlašování jsme se rozhodli, že peníze, které s sebou vítězství nesou, věnujeme na dobročinné účely. Finanční odměnu z výhry jsme sami navýšili na 150 tisíc korun a hlavně se nám podařilo pro tuto skvělou věc nadchnout i Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, jenž naši částku ještě zdvojnásobil," dodává Vokurka. Díky štědrosti dalších dárců a s přispěním Libereckého kraje pak na 13. Benefičním plese hejtmana částka přesáhla tři čtvrtě milionu korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn