Vylosovanou školou pro Olympijské tréninky je ZŠ Světlá pod Ještědem

23.06.2020 13:59:58 | Autor: Lukáš Šonský | Rubrika: Školství | Obce: Liberecký kraj

Vylosovanou školou pro Olympijské tréninky je ZŠ Světlá pod Ještědem

ZŠ Světlou pod Ještědem v Liberci čeká na podzim nezapomenutelný zážitek. Žáci si užijí Olympijský trénink se slavným sportovcem přímo na škole. ZŠ Světlá pod Ještědem byla jednou ze čtrnácti škol, kterou sportovci pro Olympijské tréninky projektu Sazka Olympijský víceboj vylosovali.

Trénink je pro školu prestižní záležitostí. Účastní se ho velká sportovní jména jako olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, bronzová trojskokanka z olympijských her Šárka Kašpárková nebo jedna z nejlepších tuzemských basketbalistek Ilona Burgrová.

Jeden z nejlepších českých freestyle motokrosařů Petr Pilát a paralympijská atletka Anna Luxová vylosovali pro školy zapojené do projektu Sazka Olympijský víceboj zážitek v podobě Olympijských tréninků a Sportovních dnů Paralympijské výzvy na podzim 2020.

„Jsem rád, že jsem se mohl na losování podílet. Je vždycky fajn, když můžete někomu udělat radost. Snad se i na nějaké školy osobně dostanu a zažiju s dětmi super den," řekl motokrosař Petr Pilát.

Seznam vylosovaných škol pro podzimní Olympijské tréninky 2020:

ZŠ Praha 4, K Milíčovu
ZŠ Jindřichův Hradec, Vajgar 692
ZŠ Neslovice, okres Brno-východ
ZŠ Chodov, Komenského 273, okres Sokolov
ZŠ Hradec Králové, Štefcova
ZŠ Světlá pod Ještědem, okres Liberec
ZŠ Vratimov, okres Frýdek-Místek
ZŠ Plumlov, okres Prostějov
ZŠ Králíky, okres Ústí nad Orlicí
ZŠ Radnice, okres Rokycany
ZŠ J. Matiegky Mělník, Pražská
ZŠ a MŠ Meziboří
ZŠ Jihlava, Havlíčkova
ZŠ Polešovice, okres Uherské Hradiště

Olympijský trénink je pro školy prestižní událostí. Přímo na školu přijede slavný sportovec a spolu s týmem Sazka Olympijského víceboje připraví dětem zábavné sportovní dopoledne.

V rámci Olympijských tréninků na školy pravidelně jezdí ambasadoři projektu jako halová mistryně Evropy Denisa Rosolová (Helceletová), jedna z nejúspěšnějších tuzemských basketbalistek Ilona Burgrová, bronzová medailistka z olympiády Šárka Kašpárková nebo mistryně světa z biatlonu a dvojnásobná olympijská medailistka Veronika Vítková.

Paralympijská atletka Anna Luxová zároveň vylosovala i pět škol pro Sportovní dny Paralympijské výzvy. „Byla to moje losovací premiéra a myslím, že se povedla. Ráda jsem se i osobně potkala s Petrem Pilátem, kterého jsem do teď znala jen z médií," doplnila Anna Luxová.

Seznam vylosovaných škol pro Sportovní dny Paralympijské výzvy:

ZŠ Český Brod, Žitomířská, okres Kolín
ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Palackého náměstí
ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury
ZŠ a MŠ spec. Uherské Hradiště
ZŠ a SŠ Karlovy Vary, Svahová

Související články

FOTO: Olympijské tréninky zahájeny v Semilech s Veronikou Vítkovou
FOTO: Olympionici Svoboda a Kučerová trénovali s dětmi v Benešově

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn