Vyjednávání o budoucnosti frýdlantské nemocnice pokračují

07.04.2016 08:38:25 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Vyjednávání o budoucnosti frýdlantské nemocnice pokračují

Rada Libereckého kraje na svém jednání 5. dubna souhlasila se záměrem koupě Nemocnice Frýdlant s.r.o. Liberecký kraj proto nadále pokračuje ve vyjednávání o budoucnosti nemocnice s jejím současným vlastníkem, společnosti EUC a.s. Cílem je snaha o zachování akutní zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku a zajištění stabilní zdravotní péče pro cca 30 tisíc zdejších obyvatel.

Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání také schválila písemné vyjádření, které bylo odesláno Janu Blaškovi, předsedovi představenstva společnosti EUC a.s., jež je majitelem Nemocnice Frýdlant s.r.o. Zároveň hejtman Libereckého kraje Martin Půta informoval členy Rady LK o nabídce ze strany EUC a.s., která byla učiněna při ústním jednání. Nabídka činí 35 milionů korun a je spojena s požadavkem společnosti na provozování lékárny v nemocnici i po jejím prodeji.

„V dopise adresovaném předsedovi představenstva sdělujeme, že Liberecký kraj má vážný zájem o odkoupení 100% podílu ve společnosti Nemocnice Frýdlant s.r.o. Částka, kterou nabídneme v další fázi jednání, se bude odvíjet od auditu hospodaření před převzetím společnosti," uvedl hejtman Martin Půta. Zároveň kraj navrhuje pověřit provedením auditu hospodaření společnost Nexia AP a.s., která má s audity hospodaření ve zdravotnických společnostech značné zkušenosti a poskytuje služby také Nemocnic s poliklinikou v České Lípě, jejímž je Liberecký kraj jediným akcionářem.

„Zároveň jsme v dopise zdůraznili, že k tomu, aby byl obchod úspěšně realizován, se musí Liberecký kraj stát stoprocentním akcionářem Nemocnice Frýdlant s.r.o. Podíl ve společnosti také nesmí být zatížení zástavou, exekucí či jiným omezením nebo právní vadou," doplnil hejtman.

O zájmu Libereckého kraje bylo informováno i město Frýdlant, jako vlastník nemovitostí, ve kterých je nemocnice provozována. Pokud se stane kraj provozovatelem nemocnice je úzká spolupráce s městem Frýdlant, případně i dalšími obcemi a Krajskou nemocnicí Liberec a.s. nezbytná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj vyjednává o možné koupi Nemocnice Frýdlant
Zastupitelé schválili investiční příspěvek pro jabloneckou nemocnici
Kraj připravuje pořízení techniky pro vybrané základny záchranky
Rada kraje schválila první etapu modernizace krajské nemocnice

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn