Vyhlídka z jablonecké radnice se otevře na Velikonoční slavnosti

14.04.2019 09:37:33 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vyhlídka z jablonecké radnice se otevře na Velikonoční slavnosti

Z radniční věže je nádherný výhled na celý Jablonec a za jasného počasí uvidíte i Ještědský hřbet, Jizerské hory, Černostudniční hřeben nebo Císařský kámen. Jako rozhledna bude letos sloužit věž radnice už o Velikonočních slavnostech, které se konají od 17. dubna.

Radniční budova procházela v minulých letech rekonstrukcí, kvůli které byla věž pro výletníky uzavřena. V letošní sezóně turistické infocentrum nabídne první výstupy už během Velikonočních slavností. „Na věž je možné vystoupat jen v doprovodu průvodce v otevírací době magistrátu. V době Velikonočních slavností bude tedy k dispozici průvodce ve středu 17. dubna a ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 15 hodin. Sraz je v každou celou hodinu v přízemí radnice v informačním středisku, kde budou k zakoupení i vstupenky - pro dospělé za 20 korun, děti za 10 korun. Pro děti do 6 let a seniory nad 70 let je výstup na věž zdarma," komentuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje.

„Věříme, že nám počasí bude přát a lidé si slavnosti i vyhlídky z věže užijí. Od května bude pak věž otevřená pravidelně každý všední den. Spolu s otevřením radniční věže rozšiřujeme také naše služby v přízemí radnice. Přímo v prostorách informačního střediska magistrátu si mohou lidé zakoupit mapy, turistické známky nebo drobné suvenýry. Na místě bude k dispozici jazykově vybavený pracovník, který rád návštěvníky nejen doprovodí na vyhlídku z ochozu věže, ale i poradí, kam v Jablonci vyrazit, kde se ubytovat nebo pomůže vyhledat dopravní spojení," dodává Petr Vobořil.

Budova radnice na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou byla postavena ve funkcionalistickém stylu v letech 1931-1933 podle návrhu profesora Ing. arch. K. Wintera. Od začátku sloužila nejen jako administrativní budova, ale zároveň také jako kulturní centrum s restauracemi a kinem. Výška věže je 51 m, z úrovně náměstí vede na vrchol 250 schodů. Na radniční věži jsou hodiny, jejichž ručky jsou neobvykle rozměrné, neboť přímo v nich jsou umístěny osvětlovací žárovky. Minutový ukazatel měří 277,5 cm!

Otevírací doba radniční věže - Mírové nám., Jablonec nad Nisou

Velikonoční slavnosti - st 17. 4., čt 18. 4.
10, 11, 12, 13, 14, 15 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)

květen - všední dny
10 a 14 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)
Pokud by měl někdo zájem přijít v jiný čas, je možné se domluvit předem přímo na informačním středisku magistrátu nebo na telefonu 774 667 677.

červen, červenec, srpen - všední dny
pondělí a středa: 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 hodin
úterý a čtvrtek: 10, 11, 12, 13, 14, 15 hodin
pátek: 10, 11, 12, 13, 14 hodin
(výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)

září - všední dny
10 a 14 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)
Pokud by měl někdo zájem přijít v jiný čas, je možné se domluvit předem přímo na informačním středisku magistrátu nebo na telefonu 774 667 677.

vstupné
dospělí - 20 Kč
děti, studenti, ZTP, senioři - 10 Kč
do 6 let, nad 70 let, pedagogický dozor - zdarma

Upozornění
Výstupy nejsou vhodné pro vozíčkáře a méně pohyblivé návštěvníky. V budově radnice se sice nachází bezbariérový výtah, ale v samotné věži je potřeba zdolat 116 schodů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT