Vyhlídka z jablonecké radnice se otevře na Velikonoční slavnosti

14.04.2019 09:37:33 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vyhlídka z jablonecké radnice se otevře na Velikonoční slavnosti

Z radniční věže je nádherný výhled na celý Jablonec a za jasného počasí uvidíte i Ještědský hřbet, Jizerské hory, Černostudniční hřeben nebo Císařský kámen. Jako rozhledna bude letos sloužit věž radnice už o Velikonočních slavnostech, které se konají od 17. dubna.

Radniční budova procházela v minulých letech rekonstrukcí, kvůli které byla věž pro výletníky uzavřena. V letošní sezóně turistické infocentrum nabídne první výstupy už během Velikonočních slavností. „Na věž je možné vystoupat jen v doprovodu průvodce v otevírací době magistrátu. V době Velikonočních slavností bude tedy k dispozici průvodce ve středu 17. dubna a ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 15 hodin. Sraz je v každou celou hodinu v přízemí radnice v informačním středisku, kde budou k zakoupení i vstupenky - pro dospělé za 20 korun, děti za 10 korun. Pro děti do 6 let a seniory nad 70 let je výstup na věž zdarma," komentuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje.

„Věříme, že nám počasí bude přát a lidé si slavnosti i vyhlídky z věže užijí. Od května bude pak věž otevřená pravidelně každý všední den. Spolu s otevřením radniční věže rozšiřujeme také naše služby v přízemí radnice. Přímo v prostorách informačního střediska magistrátu si mohou lidé zakoupit mapy, turistické známky nebo drobné suvenýry. Na místě bude k dispozici jazykově vybavený pracovník, který rád návštěvníky nejen doprovodí na vyhlídku z ochozu věže, ale i poradí, kam v Jablonci vyrazit, kde se ubytovat nebo pomůže vyhledat dopravní spojení," dodává Petr Vobořil.

Budova radnice na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou byla postavena ve funkcionalistickém stylu v letech 1931-1933 podle návrhu profesora Ing. arch. K. Wintera. Od začátku sloužila nejen jako administrativní budova, ale zároveň také jako kulturní centrum s restauracemi a kinem. Výška věže je 51 m, z úrovně náměstí vede na vrchol 250 schodů. Na radniční věži jsou hodiny, jejichž ručky jsou neobvykle rozměrné, neboť přímo v nich jsou umístěny osvětlovací žárovky. Minutový ukazatel měří 277,5 cm!

Otevírací doba radniční věže - Mírové nám., Jablonec nad Nisou

Velikonoční slavnosti - st 17. 4., čt 18. 4.
10, 11, 12, 13, 14, 15 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)

květen - všední dny
10 a 14 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)
Pokud by měl někdo zájem přijít v jiný čas, je možné se domluvit předem přímo na informačním středisku magistrátu nebo na telefonu 774 667 677.

červen, červenec, srpen - všední dny
pondělí a středa: 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 hodin
úterý a čtvrtek: 10, 11, 12, 13, 14, 15 hodin
pátek: 10, 11, 12, 13, 14 hodin
(výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)

září - všední dny
10 a 14 hodin (výstupy možné jen s průvodcem, sraz je v uvedené hodiny v přízemí radnice v informačním středisku, za příznivého počasí)
Pokud by měl někdo zájem přijít v jiný čas, je možné se domluvit předem přímo na informačním středisku magistrátu nebo na telefonu 774 667 677.

vstupné
dospělí - 20 Kč
děti, studenti, ZTP, senioři - 10 Kč
do 6 let, nad 70 let, pedagogický dozor - zdarma

Upozornění
Výstupy nejsou vhodné pro vozíčkáře a méně pohyblivé návštěvníky. V budově radnice se sice nachází bezbariérový výtah, ale v samotné věži je potřeba zdolat 116 schodů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Obrazem: První den soutěží v atletice na ODM v Jablonci

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn