Výborný basketbal v podání ligových juniorek

03.11.2013 21:12:04 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Neděle přivedla na jabloneckou palubovku družstvo juniorek z tradičního města nejen severočeského basketbalu z Litoměřic. Bojovalo se, jako vždy s tímto soupeřem, o každý balón a diváci mohli shlédnout pěkný basketbal.

Bižuterie - Slovan Litoměřice 83 : 74 (19:20, 43:42, 63:56)

Papírově byl nedělní soupeř lepší než ten sobotní a taky to dával sebejistě najevo. Litoměřické hráčky byly v první čtvrtině lepší, své šance proměňovaly s větší jistotou než domácí a také byly ve vedení. Až rychlý nájezd Lucky Morávkové po vhození do druhé čtvrtky znamenal obrat na 21:20. Hosty to natolik zaskočilo, že to bylo po dalších dvou minutách 27:20. Do poločasu se stav ještě zaslouženě vyrovnal a pro hosty byla signálem ke zteči zřejmě proměněná trojka na stav 31:25. Hosté těžili z podstatně lepšího proměňování trestných hodů, které měli 60 % na rozdíl od chabých 26% domácích. Třetí čtvrtina rozhodla o větším náskoku pro Bižuterii, i když zpočátku hosté vyrovnali na 45:45. Pak zvítězila nátlaková hry Bižuterie, která byla zakončována zejména důraznou Bastlovou. Prapor domácích i v kritických okamžicích držely sestry Hujerovy a bojovná Morávková. Po nemoci se zatím rozehrává pivotmanka Klokočníková a víkend se příliš nevydařil Čmejrkové.

Juniorky hrály doma letos poprvé, ale zejména v neděli mohli spokojení diváci vidět rychlý a kvalitní basketbal hodný týmů ze špice ligy juniorek.

Další vítězné zápasy juniorek potvrdily účast v elitní trojici na špici ligové soutěže, ale příští dvojkolo bude velkou zkouškou, když děvčata odjedou na palubovky obou soupeřů z vedoucí trojky - Hradce Králové a Poděbrad.

Sestava a body: Bastlová 14, Morávková a Vacková 12, Klokočníková a Pilná 10, Čmejrková 9, P. Hujerová 8, M. Hujerová 4, Brožková a Gladkovová 2, Nikendeyová.