Vstup do jarní ligy se povedl

12.02.2019 16:31:02 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vstup do jarní ligy se povedl

Tento způsob léta, říká klasik, tento způsob fotbalové zimy, chtěl bych, parafrázovat já. Byla to divočina, především hráčská.  

Nevím, co to má znamenat, ale hlavně Tvrdíkova Slavia jako slepičí p.....,, vyslepičí vše, co se dohodne nebo dokonce teprve chce dohodnout. A tak ačkoli měl Masopust v Jablonci stále smlouvu, do jejího konce ještě nějaký týden zbývá a ejhle, Eden ohlašuje, je náš! Vrcholem byl případ Martina Doležala, u kterého Slavia zveřejnila nadějné jednání s Jabloncem dva dny před začátkem ligy. Info jako z pověstného radia Jerevan.

Co na tom, že to pak Peltův klub dementoval, semínko je zaseto a etická komise fotbalového svazu by se mohla či spíše měla poptat ve Slavii, jestli toto je normální. No prostě není! Je to obyčejná prasečinka nehodící se ke klubu, který chce být evropský. Zatím je to jenom Čína, pánové z Edenu. Kolem Trávníka je šum dlouhodobý a celá mediální scéna jakoby si přála, aby už byl z toho otravného Jablonce pryč. A létají jména klubu od Anglie až po sultánovu zemi. Copak nejde o český fotbal?

Já chápu, že majitelé klubů se doslova třesou na takový transfer, ale co takhle jim připomenout, že fotbal se hraje hlavně pro lidi a nevím, jestli fandové v Jablonci budou mít radost, když se Míšovi ten transfer povede. Já ne, já bych chtěl na „Trávu" chodit na Střelnici co nejdéle.

Co veselé není, to je lékařskou prohlídkou Sparty objevená srdeční nemoc u Davida Lischky. Tento doslova zjev se vřítil do ligy a šance se chopil tak, že po něm sáhla Sparta. Je to určitě nemilé a všichni přejeme Davidovi, aby mu v tomto týdnu provedený operační zákrok pomohl k návratu na hřiště.

Co je skoro neuvěřitelné, to jsou zranění (křížový vaz v kolenu) u Nikoly Jankoviče a Davida Štěpánka, to je opravdu další sportovní tragédie před ligou. A to v Olomouci s churavým kolenem odkulhal nadějný Kratochvíl a pokud by to mělo být na delší čas... Miroslav Pelta se narychlo dohodl se Spartou a přivedl na hostování Bogdana Vatajuela a na alternaci třetího stopera se připravuje, kdyby nejhůř, Vojta Kubista, jehož toulky sestavou by tak mohly skončit na postu, na kterém začínal. Pěkný kolotoč, co?

Start FORTUNA:LIGY poslal jablonecký FK do Olomouce. Na hřiště týmu výborných hráčů, na kterých už od podzimu až neuvěřitelně leží deka. Trenér Rada současné postavení nebral na lehkou váhu a poslal do zápasu očekávanou sestavu s jedním hrotem a s opatrnou taktikou. Ale také olomoucký Jílek předepsal svým hochům především opatrnost a vlastní polovinu, takže k vidění toho moc nebylo. Jablonci chyběl hlavně „otvírač obranné konzervy" Michal Trávník, jehož Považanec tentokrát nenahradil. Působil na mě hodně volně, bez potřebné jiskry, nevystřelil, byl hodně nepřesný.

Je dobře, že hlavně ve druhé půli hrála výborně levá strana Sobol-Vatajelu. Pokud by měl Sobol ukončit hostování z Kyjeva, byla by to velká rána, další výborný levý bek specialista zatím v dohledu není. Dynamu utekl jeho bek do Leningradu, není divu, že Kyjevští to chtějí řešit na úkor Jablonce. Na pravé straně bylo vidět, že Holešovi evidentně chybí automatismy s Masopustem. Jovovič do této role musí teprve „dorůst" a pak by to po stranách mohla být opět ta pověstná Radova jízda. Peltovi by se hodně líbil návrat Adama Hlouška z Varšavy, kdyby tam zatlačilo kyjevské Dynamo, mohlo by to eventuální Sobolův odchod zacelit, přestupní okno je otevřeno až do 22. února.

Závěrečná půlhodina v Olomouci byla poučná. Po Kubistově gólu se tým, jako několikrát na podzim, zbytečně zatáhl a trest se dostavil. V 87. minutě z brankové čáry akrobaticky vyrovnal ještě nedávno v Jablonci milovaný Beny Beneš a málokdo věřil, že se může něco změnit. Ale povedl se výborný kontr, Vatajelu naprosto skvěle uviděl ve vápně osamoceného Doležala, na něhož Jemelka zapomněl a Martin zavřel olomouckým křiklounům ústa a vstřelil vítězný gól na 2:1. Bodově tedy výtečný vstup do soutěže, který postrčil mužstvo na bronzovou příčku tabulky. Je to zase obrovská šance, Rada se musí modlit, aby mu karty či další zranění již tak úzký kádr ještě nezúžily. V neděli půjdeme na Střelnici na Opavu - a v sestavě bude chybět první jarní žlutý hříšník Považanec, v ohrožení pak jsou i další hráči, bude to drama.

Závěrem trocha statistiky: Martin Doležal vstřelil svůj 9. gól, což ještě nikdy v historii nedokázal. Celkem jich má v lize nasázeno 37. A v Olomouci hrál v jabloneckém dresu svůj 130. ligový zápas. Takže jen tak dál. A úplně nakonec ještě zmínka, že poslední dobou nějak zmizel Ikaunieks, o něm se také hovořilo v souvislosti s hostováním do Wroclavi k trenéru Lavičkovi, klubový web mlčí, takže uvidíme, co přinesou dny příští.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Doležalovo k.o. Olomouci
Vedení FK Jablonec dementuje nepřesné informace o hostováních hráčů
Na závěr soustředění se generálka vydařila

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT