Vrtulníky křižovaly údolím Jizery a Mohelky

04.11.2016 14:02:11 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Vrtulníky křižovaly údolím Jizery a Mohelky

Ve čtvrtek 3. listopadu odpoledne se konalo taktické cvičení složek IZS na koordinaci sil letecké služby při řešení mimořádné události značného rozsahu, kdy vrtulníky monitorovaly, přepravovaly materiál, přepravovaly kynology HZS LK a zachraňovaly osoby.

„Jedním ze základních cílů bylo procvičit efektivní nasazování vrtulníků ze štábu velitele zásahu v závislosti na vyhodnocených prioritách. Námět uváděl zasahující do situace, kdy vlivem nadprůměrných srážek a silného větru došlo k několika sesuvům, lokálním povodním v oblasti toků Mohelky a Jizery. Kvůli poškození mostů a popadaným stromům nemohli hasiči nasadit síly a prostředky po zemi, a proto museli zapojit letecké síly. K dispozici jim byly během včerejšího cvičení čtyři vrtulníky, a to tři od Letecké služby Policie ČR a jeden LZS v Liberci," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Taktické cvičení složek IZS na koordinaci sil letecké služby při řešení mimořádné události<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje Celkem bylo řešeno 11 úkolů, mezi kterými byl převoz elektrocentrály za stanice Jablonec nad Nisou, záchrana osoby ze stromu u řeky Mohelky, přeprava humanitární pomoci z letiště Liberec, pátrání po ztraceném seniorovi (Bílá), záchrana osoby obklopené vodou na mostku přes Mohelku, záchrana osoby s těžkým úrazem po dopravní nehodě, záchrana z nepřístupného terénu na zřícenině hradu Frýdštejn, záchrana osob obklopených vodou na Malé Skále, záchrana osoby s těžkým úrazem, doprava kynologů ke zřícenému objektu (Zrcadlová koza), záchrana vodáka na člunu (Jizera - Rakousy).

„Cvičení proběhlo bez komplikací a složky IZS procvičily situace, které mohou přijít v reálné podobě. I Liberecký kraj má již zkušenosti z roku 2010, kdy ho zasáhly bleskové povodně. Tehdy v některých lokalitách nebyla jiná možnost záchrany než leteckou technikou, v nejkritičtější situaci operovalo na postiženém území v jednom okamžiku sedm vrtulníků," dodala mluvčí hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve strážské věznici proběhlo cvičení, účastnili se i jablonečtí hasiči
Vážná nehoda uzavřela liberecký tunel. Naštěstí šlo o cvičení
Simulovaný požár v tanvaldské nemocnici prověřil připravenost hasičů
Jablonečtí policisté se zdokonalovali v záchraně tonoucího
Hasičští kynologové cvičili i se psy na Všeni přesuny vrtulníkem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn