Vrabčák a Anděl nabídl famózní zážitek

06.12.2018 19:03:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vrabčák a Anděl nabídl famózní zážitek

Vrabčák Edith Piaf a Anděl Marlene Dietrich si za svého života vydobyly uznání celého světa a jejich nezapomenutelné písně obdivujeme dodnes. Jaké bylo jejich přátelství a zda je něco pravdy na jejich údajném lesbickém vztahu je otázkou mnoha debat a domněnek. A právě do těchto témat se noří hra Daniela Grose Boymanna a Thomase Kahry podle románu Davida Winterbergera, s níž do Jablonce přijelo Městské divadlo Brno.

„Co když se ti to nebude líbit?," ptala se návštěvnice divadla před představením Vrabčák a Anděl své kamarádky. „To se nemůže stát, mně se to totiž líbit bude," rezolutně odvětila Alena z Jablonce, která přiznala, že hru s písněmi Edith Piaf a Marlene Dietrich viděla již před deseti lety v jiném obsazení a uchvátilo ji to tak, že si od té doby přehrává písně z tohoto představení několikrát měsíčně i doma. A měla pravdu.

Obsazení Markéty Sedláčkové v roli Piaf a Kataríny Mikulové coby Dietrich se ukázalo jako nadmíru zdařilé. Markéta Sedláčková si zaslouží velikou poklonu za procítění a doslova živočišné nasazení, které v sobě Edith Piaf měla a které dokázala zpívající herečka napodobit velice věrně.

O něco nevděčnější roli ztvárnila Katarína Mikulová, jejíž postava Marlene Dietrich měla oproti ´Piafce´ trochu ´strohou´ úlohu na to, že se jednalo bezpochyby o první velkou hvězdou německou hvězdu, která se dokázala prosadit v Hollywoodu, která měla mnoho slavných milenců a byla známá nejen svým zpěvem, ale také uhrančivým pohledem. Katarína Mikulová si však dokázala poradit i s příkřejší a méně emotivní polohou a v roli Marlene byla skvostná. Přestože je příběh vystavěn na spekulacích a můžeme se jen domnívat, zda je či není pravdivý, jeho podstatou jsou přenádherné melodie, které dvě velké osobnosti spojovaly i přes jejich povahovou odlišnost. A byla to právě hudba, která divadlo doslova ohromila a ´dostala do kolen´.

„Já jsem kulturní referentka naší ulice. Vždycky oslovím pár známých a nadšeně jim vyprávím, jaká lahůdka se pro nás v Městském divadle v Jablonci chystá. A ani dnes se za svůj výběr nemusím stydět. Já to věděla. Bylo to parádní," usmívala se v závěru Alena, jenž byla tou, kdo toto hudební drama znal a která na něj vzala hned sedm svých sousedů. A stejně jako ona, mohlo se publikum utleskat po každé písni a v závěru spontánně povstalo a došlo na standing ovation, jenž si protagonisté bezpochyby zasloužili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zasněžených silnicích v kraji havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem. Další informace

Český ráj je oficiální certifikovanou turistickou destinací

Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT