Vokalistky z Yellow Sisters zazpívají na Rampě

04.05.2012 14:39:36 | Autor: mak | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Čtyři zpěvačky z pražského vokálního souboru Yellow Sisters se představí v sobotu 5. května od 21 hodin v Klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou. V roli předkapely se objeví skupina Twain, účastníci letošní „rampácké" soutěže amatérských kapel Stárplej.

„Jsme zvukovými iluzionistkami a procházíme s lehkostí napříč žánry od soulu, funky, r´n´b přes world music, jazz po reggae," prohlašuje o sobě čtveřice žen tvořících Yellow Sisters - Antonia Nyass, Bára Vaculíková, Lucie Hawa Goldin a Léňa Yellow.

Kořeny souboru sahají až do roku 2000, kdy Léňa s Bárou spolupracovaly jako vokální duo na různých projektech. Yellow Sisters založily původně jako a cappella trio, když cestovaly po Evropě s programem pouličních představení. Po několika hudebních misích v cizině, které vyvrcholily v roce 2005 návštěvou Gambie a projektem Czech-Gambian Connection, se propojily s Antonií a Hawou, čímž Yellow Sisters získaly nový rozměr.

Na kontě mají dvě řadová a jedno živé album. Poslední studiovka, Tubab Woman, vyšla před dvěma lety; nyní připravují desku remixů a současně album dětských písní. „Tyto dámy skutečně kouzlí s hlasy, které se zajímavě proplétají anebo rovnou zpívají přímočaré písně. Přes velkou rozmanitost písní, které se stáčejí i k r´n´b či reggae, se člověk na desce Tubab Woman neztratí. Nemá pocit, že Yellow Sisters jenom ukazují, co všechno umějí, nebo experimentují jen proto, že jsou umělkyně. Jejich hudba má řadu vnitřních témat, jež ji prostupují i spínají. Je to hlavně ztotožnění či splynutí s přírodou," napsal v recenzi na album Tubab Woman hudební publicista Vladimír Vlasák.

„Česko se v hudbě Yellow Sisters potkává občas s Afrikou, podobně jako se setkávají lidé na ulicích a nacházejí společné vyjádření v hudbě. Je to také setkání myšlenek s emocemi, kompozičního umu se spontánností," doplnil.

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
23.01.: Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
24.01.: Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn