Vlci z Trutnova vezou bod po nájezdech

13.11.2017 14:12:14 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Hokejisté Trutnova doma před sobotním duelem pětkrát v řadě neprohráli. Jenže v cestě jim stáli tentokrát Jablonečtí Vlci, kteří v dosavadní sezoně prohráli jen dvakrát! No a Drakům se povedla šestá výhra za sebou. I když až po nájezdech.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

HC Trutnov - HC Vlci 5:4 po nájezdech (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)

Již úvod utkání naznačil ráz celého zápasu. Jablonec spoléhal hlavně na brejky a hlavně na přesilové hry. Úvod patřil hostům. Hned v první šanci se ocitl Havlas, ale Jeschke jeho střelu chytil. Ve 2. minutě však napřáhl Nevyhoštěný a kotouč skončil pod vyrážečkou Jeschke v domácí síti - 0:1. Domácí si rychle oklepali, ale tutové šance nepřicházely. Až v 15. minutě napřáhl na modré čáře Půlpán a vymetl pavučinu v Hosnedlově brance - 1:1. Pak se vyplnila obava Trutnovských z přesilovek Jablonce. Vlci měli první přesilovku a bleskově využili. Lukáš Tondr vybídl svého parťáka z lajny ke skórování a Bříška už se zakončením neměl problém - 1:2. Opaření domácí navíc inkasovali za další minutu. Nedůrazná obrana domácích nechala ležet kotouč, kterého se zmocnil Nevyhoštěný a ten vymetl pro změnu pavučinu v brance Jeschkeho - 1:3.

O přestávce bylo v kabině Trutnova zřejmě dusno, k přeházení sestavy a bylo to po nástupu do druhé třetiny vidět! Do zápasu vstoupilo naprosto odlišné mužstvo. Hned v prvním střídání bylo vidět, že Trutnov nasadí vysoké tempo plné hry do těla a střelby. A ono to vyšlo. Svoboda prostřelil Hosnedla tak tvrdým projektilem - 2:3. Aréna se radovala jen 19 sekund. Protože Zahradník našel Smékala a ten stav utkání vyrovnal - 3:3. Hosté působili v této době bezradným dojmem a další úder na sebe nenechal čekat. Při vyloučení Mulače se v přesilovce prosadila domácí hvězda Jan Kolář a Trutnov šel do vedení. Navíc Jablonec na deset minut přišel o Brokeše, kterému se nelíbily výroky sudího a za komentář putoval na trestnou lavici. Na jeho obranu nutno podotknout, že sudím tento zápas příliš nevyšel a jejich posuzování zákroků bylo, mírně řečeno, nekonzistentní. Prostě věděli, v jakých dresech hrají domácí. To ovšem nijak nesnižuje hru domácího celku v druhé části hry.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu a bezmála šest stovek diváků sledovalo urputný boj a každičký centimetr ledu. Hostům se však podařilo srovnat a to znovu v přesilové hře. Kuriózní branka. Střela Lukáše Tondra zapadla někam do výstroje Jeschkeho a kotouč se prapodivně vykutálel až za brankovou čáru - 4:4. Největší šanci na rozhodující gól měl Jan Kolář, odkrytou branku Jablonce však netrefil. Utkání dospělo do prodloužení.

V prodloužení to byla jízda jak na horské dráze. Šance střídala šanci. Tu největší měl Trutnov. Poul vyslal do brejku Dana Svobodu, ten však v úniku Hosnedla nepřekonal. Jablonec pak zavřel domácí v jejich pásmu. Ti se bránili a obětavě padali do střel. Největší šanci spálil Kamil Bříška, když ho fantasticky vychytal Jeschke. Na řadu přišly nájezdy.

Svoje nájezdy proměnil pouze Jan Kolář a Aleš Půlpán. Ostatní střelci ztroskotali na výborných brankářích. Jablonečtí Homolka, L. Tondr, Bříška ani Nevyhoštěný neuspěli Trutnov tak doma porazil lídra a připsal si dva velmi cenné body do tabulky. Vlci mají jeden, což jim stačí k udržení vedení na západě II. ligy o tři body.

Branky: 15. Půlpán (Fedulov, Bezděk), 22. Svoboda (Fedulov, Kastner), 22. Smékal (Zahradník, Chytráček), 25. Kolář (Martinec, Poul), 65. Kolář - rozhodující nájezd - 2. Nevyhoštěný (Pavlů), 18. Bříška (L.Tondr, Čechura), 19. Nevyhoštěný (Gecko), 46. L. Tondr (Homolka). Vyloučení: 4:6, navíc Brokeš (Jbc) 10 min osobní trest. Využití: 1:1. Sestava HC Vlci: Hosnedl (Petruželka) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, M. Tondr, Pilař, Zeman - Homolka, Bříška, L. Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač, Brokeš, Babec - Peřina.