Vlci v derby uhájili první místo v tabulce

09.11.2017 19:00:53 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve středečním podvečeru se hrál na jabloneckém hokejovém stadionu duel rivalů a také souboj prvního se čtvrtým ve II. lize - Jablonce proti Vrchlabí. Kromě nevýrazné první třetiny, kterou těsně vyhráli Vlci, se od druhé třetiny hrálo agresivně z obou stran, což se projevilo na zajímavosti střetnutí.

HC Vlci Jablonec - Stadion Vrchlabí 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Začátek utkání přinesl aktivní hru hostů, ale do vedení šli domácí. Postaral se o to ve čtvrté minutě obránce Martin Tondr, který ve vlastním obranném pásmu sebral puk a prokličkoval se před brankáře Jelínka a jeho střelu bývalý brankář Vlků vyrazil nad sebe. Puk se na chvilku ztratil z dohledu, ale spadl těsně před hůl aktivního Tondra, který poslal Vlky do vedení. Na dlouhé minuty to pak bylo ze strany domácích vše, neboť iniciativy se chopili hosté, a že se skóre nezměnilo, bylo hlavně zásluhou gólmana Vlků Hosnedla. První vyloučení přišlo na jablonecké straně, hosté ale šanci ke srovnání nevyužili. Po naskočení Homolky na led byl vyloučen hostující Pšurný a také Vlci si zkusili výhodu. Málem se to povedlo Pavlů, který střílel od modré čáry, do branky se ale puk nedostal, navíc před Jelínkem se strhla menší strkanice.

Vedení tak Vlkům vydrželo až do začátku druhé třetiny, kdy Stadion dokázal po chybě v domácí rozehrávce vyrovnat. O vzruch se pak postarala hostující lavička, když podmiňovala pokračování v utkání vyklizením části tribuny nad jejich střídačkou. Domnívali se, že na ně někdo leje vodu, jenže to byl pouze odkapávající kondenzát z reklam a podlehu. Toto extempore nabudilo domácí fanoušky i borce na ledu a Vlci se ujali taktovky. Před hostujícím Jelínkem bylo pořádně horko a po trefách Pilaře a Lukáše Tondra byl stav ve 32. minutě 3:1. Jenže pak přišli dvě hloupé chyby v rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a Vrchlabí opět srovnalo stav zápasu. Velké šance se střídaly na obou stranách. Minutu před koncem druhé části se do šance dostal Bříška, ale Jelínek puk za záda nepustil.

Bříška byl také první, kdo vystřelil na Jelínka ve třetí třetině. Ve 44. minutě se do akce pustili hosté, střela od Jirků by dopadla na úrodnou půdu, ale Hosnedl předvedl skvělý zákrok. Poté přišlo vyloučení na jablonecké straně. Přesilovku si ale Stadion dlouho nezahrál, vyloučen byl také Moník. Pár vteřin po skončení hry 4 na 4 udeřili Vlci počtvrté. Rozhodující okamžik utkání řídil opět nejvýraznější muž zápasu, Martin Tondr. Do jeho dělovky od modré čáry vložil šikovně hůl Nevyhoštěný a byla z toho rozhodující branka zápasu. V 58. minutě byl ještě vyloučen Brokeš za zdržování hry za nešťastné vyhození puku za mantinel. Na konci zápasu to hosté ještě zkusili bez brankáře, čehož málem využil Moravec, který ale netrefil prázdnou branku. Jablonec tak zvítězil těsně 4:3 a drží stále první místo v tabulce první ligy.

Branky: 4. Tondr M., 26. Pilař (Tondr M., Brokeš), 32. Tondr L. (Bříška, Žalud), 45. Nevyhoštěný (Tondr M., Mulač) - 22. Miškovský (Pšurný, Moník F.), 36. Miškovský (Pojkar, Pšurný), 37. Maďar (Urban). Vyloučení: 7:8 - bez využití. Diváků: 280. Sestava Vlků: Hosnedl - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, M. Tondr, Pilař, Zeman - Homolka, Bříška, L. Tondr - Víšek, Havlas, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Babec - Gecko.