Vláda České republiky navštívila Liberecký kraj i přímo Jablonec

14.03.2018 13:21:07 | Autor: Filip Trdla, Václav Novotný | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Vláda České republiky navštívila Liberecký kraj i přímo Jablonec

Premiér Andrej Babiš společně se svými ministry zavítal v úterý 13. března 2018 do Libereckého kraje. Na výjezdním zasedání se řešila různá témata, která souvisela s problémy příslušných regionů. Diskutovalo se například o dopravní infrastruktuře, o dalších postupech na území bývalého vojenského prostoru Ralsko, vybudování Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici či rekonstrukci skokanského areálu v Harrachově.

Program výjezdního zasedání byl různorodý. Radní Libereckého kraje navštěvovali jednotlivá místa s ministry příslušných rezortů. Hejtman Martin Půta jednal po celou dobu návštěvy osobně s premiérem Andrejem Babišem. Statutární náměstkyně Jitka Volfová absolvovala program s ministryní financí Alenou Schillerovou, náměstek hejtmana Marek Pieter s ministrem dopravy Danem Ťokem, Petr Tulpa s ministrem Robertem Plagou a zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou, Pavel Svoboda s Jaroslavou Němcovou z rezortu práce a sociálních věcí, Přemysl Sobotka s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Jednání české vlády v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Václav NovotnýRadní pro oblast kultury Květa Vinklátová navštívila místa spojená s problematikou příslušného rezortu společně s ministrem Iljou Šmídem, Jiří Löffelmann s prvním místopředsedou vlády Richardem Brabcem a ministrem průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem, radní Radka Loučková Kotasová si „vzala na starost" ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Návštěva vlády České republiky začala v brzkých ranních hodinách v Ralsku. Zde se řešila revitalizace tohoto území. Zhruba 175 budov po sovětské armádě je v desolátním stavu a je nutné je zdemolovat. Ekologické zátěže a špatný stav technické infrastruktury zatím znemožňují naplnit vize v tomto prostoru. V příštím roce by se zde investice ze státního rozpočtu mohly pohybovat kolem 100 milionů korun.

Další zastávkou byla prohlídka obchvatu Nový Bor - Česká Lípa. Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok podepsali petici na obnovu pozastavené stavby, která započala v roce 2008. Jedná se o jeden z prioritních projektů Ředitelství silnic a dálnic České republiky z pohledu Libereckého kraje. Obchvat je v současné době realizovaný pouze do Dubice a v plánu je v letošním roce zahájit výběrové řízení na pokračování trasy z Dubice do Dolní Libchavy, kde se napojí na stávající silnici II/262. Předpokládané náklady činí 573 milionů korun bez DPH. „Další fáze výstavby obchvatu je naplánována na rok 2020," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Liberecký kraj za přispění fondu Evropské unie investuje 545 milionů korun na vybudování osmi Center odborného vzdělávání, která pomohou zkvalitnit výuku na středních a vyšších odborných školách, a to podpořením technických oborů. Jedno z center by mělo být vytvořeno v Kamenickém Šenově na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské, kam také ministři zavítali.

Videosestřih z jednání s občany v Jablonci:


Po návštěvě Českolipska přijela vláda a krajští radní do Liberce. V budově D libereckého krajského úřadu společně projednávali důležitá témata. „Diskutovali jsme například o vybudování železničního spojení mezi Prahou a Libercem. Současný čas přejezdu 2 hodiny a 25 minut není ideální. Náš cíl je trať zrychlit tak, aby se do Prahy dalo jezdit za mnohem kratší dobu. Dalším tématem, které jsme probrali, byla rekonstrukce Ještědu, financování oprav krajských silnic či obnova skokanského areálu v Harrachově. V neposlední řadě jsme hovořili též o bývalém vojenském prostoru Ralsko, kde bez vyřešení současných problémů nelze plnohodnotně potenciál tohoto území využít," okomentoval průběh jednání hejtman Půta.

Další bodem programu výjezdního zasedání vlády České republiky v Libereckém kraji byla diskuze se zastupiteli a starosty měst a obcí v multimediálním sálu budovy krajského úřadu. Diskutovalo se o rozšíření těžby v polském dole Turów. Hlavním problémem v této oblasti je negativní dopad na stav hladiny podzemních vod v kraji. Ministerstvo zemědělství by mělo předložit alternativu, která by měla navrhnout financování projektové inženýrské přípravy na vedení vody z Jizerských hor. Počítá se zde s částkou 60 milionů korun s výhledem na dokončení stavby v časovém horizontu osmi let. Vládě však ještě nebylo předloženo vyjádření polského ministerstva, bez něhož nemohou být podniknuty další kroky.

Odpolední program zahájila návštěva v Krajské nemocnici Liberec. V roce 2022 by zde mělo vzniknout Centrum urgentní medicíny a nový heliport. Celková dotace na vybavení moderními přístroji přijde na zhruba 1,4 miliardy korun. „Vláda konstatovala, že chce vytvořit fond ve zdravotnictví, který bude financovat podobné záležitosti," dodal Půta.

Jednání české vlády v Jablonci nad NisouDalší krátkou zastávkou byla silnice mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, kde by měla být stavba hotová do konce letošního roku. Vládní činitelé a členové Rady Libereckého kraje poté přejeli do Harrachova, kde se projednával stav skokanského areálu. Bez vyřešení majetkoprávních vztahů - můstky jsou ve vlastnictví Klasického areálu Harrachov o.p.s - zde nemůže být odstartován další postup rekonstrukce. Vláda však chce investovat do obnovy areálu částku kolem 500 milionů korun. Musí však dojít k dohodě mezi městem Harrachov, krajem a Českou unií sportu.

Návštěvu Libereckého kraje završila tisková konference v obřadní síni jablonecké radnice. „U projektů, o kterých jsme diskutovali, je nejprve nutné zajistit jejich připravenost. Nemá cenu ihned mluvit o miliardových dotacích, pokud nebudou vyřešeny aktuální problémy na daných místech, ať už se jedná o revitalizaci Ralska, skokanské můstky v Harrachově, stav krajských silnic či liberecké nemocnice. Projekty mohou být uskutečněny až v momentě, kdy budou mít ze strany Libereckého kraje všechna případná povolení a až poté můžeme žádat o finanční prostředky na jejich realizaci ze státního rozpočtu," uzavřel Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zasedání české vlády v Jablonci nad Nisou
Ministr zdravotnictví přislíbil nemocnici ve Vysokém podporu
Prohlášení hejtmana k výjezdu české vlády do Libereckého kraje

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
Program kin v Jablonci nad Nisou od 6. do 12. srpna
Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
Červencová návštěvnost hradů a zámků kastelány potěšila

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn