Vítězný vstup fotbalistů FK do Tipsport ligy

14.01.2018 13:41:33 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Jablonecký tým vstoupil do Tipsport ligy na umělce v Xaverově proti Jihlavě vítězně.

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Trenér Rada poslal do úvodního poločasu tuto sestavu: Hanuš - Holeš, Pernica, Hubschman, Lischka - Diviš, Trávník, M. Kubista, Mastopust - Tecl, Mihálik.

Kromě Trávníkovy střely těsně vedle šibenice to byl spíš boj, než fotbal, umělka menších rozměrů jakoby hráčům příliš nevoněla.

Je přípravné období, proto se ve druhé půli objevila až na výjimky nová sestava: Hanuš - Janković, Pernica, Lischka, Hanousek - Diviš, Považanec, Breda, Masopust - Mihálik, Doležal.

První gól zápasu přišel až v 69. minutě, to po rohovém kopu vrátil zpět do vápna Hanousek, a tam se prosadil, dnes již host z Plzně Luděk Pernica, a Jablonec se ujal vedení 1:0. Krátce předtím se vyznamenal Valeš, když od tyče vytěsnil pěknou ránu. Branka Radův tým povzbudila a krátce nato se po dlouhé době prosadil rychlonožka Diviš, který dostal míč od Považance a po zpracování na prsa prostřelil Valeše.

Nebyl by to však Jablonec, aby jasný zápas nedovedl do nuly a v 80. povolili Klímovi, aby závěr zápasu poněkud zdramatizoval, když Hanuš nezpacifikoval střelu z dálky a Klíma tu dorážku měl poměrně jednoduchou.

Branky: 69. Pernica, 70. Diviš - 80. Klíma. Rozhodčí: Ardeleanu - Flimmel, Koval.

Tiposport liga pokračuje svižným tempem a již ve středu na 11.00 byl stanoven výkop velmi zajímavého zápasu, a to derby FK Jablonec - Slovan Liberec.

Co nového v kádru? O plzeňském angažmá Luďka Pernici je již rozhodnuto, rozhodnuto je o hostování Martina Kouřila do Varnsdorfu a rušno je také kolem Martina Doležala, jehož do svých řad láká Slovácko. Naopak, není vyloučeno, že si svoje účinkování v Jablonci obnoví plzeňský Jan Kovařík.