Vítězná šňůra mladších dorostenců pokračuje

12.12.2018 12:43:27 | Autor: Ladislav Janata, Petr Preisler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po dvou výhrách nad týmy z pražských Vršovic hostili mladí jablonečtí házenkáři na své palubovce soupeře z Třeboně, který měl před zápasech o 8 bodů více a je na 5. místě tabulky. Po výborném výkonu zaslouženě zvítězili a poskočili na 9. místo v české skupině II. ligy.

Jablonec - Třeboň 34:26 (15:13)

Pouze do 10. minuty prvního poločasu se soupeři střídali ve vedení v zápase. Poté se Jablonec dostal do dvoubrankového náskoku 6:4. Tento náskok se jablonecký tým snažil udržet až do konce poločasu, což se také podařilo. Stojí však za zmínku, že tento náskok mohl být v poločase daleko větší, jelikož se Jablonec dostával do velmi slibných střeleckých pozic. Tyto příležitosti se ale nedařilo dostatečně proměňovat. Naštěstí nedostatky v útoku na druhé straně řešila obrana a to především brankář Novák, který předváděl po celý zápas perfektní výkon a byl za něj odměňován hlasitým potleskem a skandováním diváků. Stav v poločase 15:13.

Do druhého poločasu Jablonec vstoupil již s přesnější muškou a hned se to odrazilo i na skóre, kdy jablonečtí vedli v 9. minutě 21:16. V této chvíli, jak již bývá v jabloneckých zápasech tradiční, vytáhl soupeř osobní obranu a to hned na dva hráče Jablonce - nejlepšího střelce Střižíka a tvůrce hry Kudrhalta. Jablonečtí jsou již na tuto situaci připraveni. Na hřiště se dostali Kubík s Hassou a ve spolupráci s Janatou a Žáčkem pokračovali v úspěšných útocích na soupeře v počtu 4 proti 4. Obrana se ve druhém poločase ještě o jeden stupeň zpevnila a především Hassa svým "pitbullím" výkonem nepřipouštěl soupeři šanci. Na hřiště se za pohodlného stavu 30:23 dostali i benjamínci týmu Stamidis a Najman, kteří si postupně zvykají na velkou házenou a tvoří si svoji pozici v týmu.

V posledním zápase podzimní části sezony předvedl Jablonec zřejmě svůj nejlepší výkon. Brankář Novák převedl opravdu solidní výkon, který je i vyjádřený 50% úspěšností svých zákroků. Svůj střelecký um předváděla především trojice Střižík - Kudrhalt - Janata, ale za zmínku stojí i Hassa a jeho špinavá práce v obraně.

Sestava a branky: Novák - Střižík (12), Janata (7), Kudrhalt (7), Žáček (3), Kubík (2), Hassa (1), Blažek (1), Císař (1), Feigl, Svoboda, Najman, Stamidis, Šimek.

Hodnocení podzimní části sezóny - trenérů Preislera a Šatavy:

Úvodní zápasy mladšího dorostu byly velmi nesmělé a rozpačité. Bylo to zapříčiněno především nezvykem na tvrdost hry a fyzickými rozdíly oproti týmům soupeřů, jejichž sestavy obsahují především hráče ročníků 2002. My máme tyto hráče pouze tři, a tak bojujeme s váhovými a růstovými rozdíly oproti soupeřům. Hlavním naším problémem byla obrana, při které hráči dostatečně nedostupovali soupeře, a dostávali jsme tak jednoduché branky z proskoků. Po výrazných rozmluvách do duše hráčů a soustředění se na tento aspekt hry v trénincích se obrana výrazně zlepšila a odměnou za to byly tři výhry v posledních utkáních. V útoku nám skvěle funguje trojice Střižík - Kudrhalt - Janata, ale trápí nás střelba a rychlý přechod našich křídel. Velký dík si zaslouží jablonečtí fanoušci, kteří se naučili chodit na dorostenecké zápasy a jejich počet dosahuje stejného čísla jako na zápasy mužů. Na závěr bychom chtěli kluky pochválit za výborný kolektiv a přístup k tréninkům.

Sestava a branky za podzimní část soutěže: Novák (1) - Střižík (87), Janata (54), Kudrhalt (52), Císař (26), Šimek (14), Hassa (14), Kubík (13), Žáček (7), Blažek (7), Svoboda (5), Najman (4), Stamidis (4), Feigl (1).