VIDEO: Rozsáhlý požár průmyslové haly v Chrastavě, škoda 100 milionů

27.02.2021 11:56:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

VIDEO: Rozsáhlý požár průmyslové haly v Chrastavě, škoda 100 milionů

Bezmála stovka hasičů bojovala v pátek po poledni s požárem výrobní haly průmyslového objektu v Chrastavě. Na místo bylo povoláno 21 profesionálních a dobrovolných jednotek, které společnými silami postupně zdolaly požár. Škoda je odhadnuta na 100 milionů korun.

„Vedeno bylo 11 útočných vodních proudů ve třech bojových úsecích. Zřízeno bylo i jedno čerpací stanoviště. Lokalizace požáru nastala okolo půl šesté hodiny večerní. Hasiči pokračovali v likvidačních pracích i přes noc. Událost byla na operační středisko HZS LK ohlášena ve 12.40. Vyšetřovatelé příčin vzniku požáru se na místo dostaví v sobotu po poledni," uvedl tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.


Vyhlášen byl i zvláštní stupeň požárního poplachu. Provoz na železniční trati byl z důvodu bezpečnosti až do 17 hodin zastaven. K události se dostavila chemická laboratoř z Kamenice monitorující ovzduší v okolí místa zásahu, ale naštěstí nebyly zjištěny v ovzduší nebezpečné koncentrace škodlivých látek.

Požárem byla zasažena výrobní hala společně se skladovacími prostory, ve které probíhala výroba polyuretanových výrobků. Na místo se dostavil také zástupce obce Chrastava. Celkem bylo evakuováno 100 osob, které opustili budovu samovolně. Dobrovolná jednotka obce Cvikov sledovala oblast toku Lužické Nisy až do obce Chotyně. Hasiči na místě spolupracovali i se zástupci životního prostředí.

<br />Autor: HZS Libereckého kraje Lokalizace byla na KOPIS nahlášena v 17.25. Provoz železnice byl poté obnoven ve zpomaleném režimu. „Během zásahu bylo vedeno jedenáct útočných proudů a zasahovala zde bezmála stovka hasičů. Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší. Na základě informací poskytnutých statikem je zakázáno vstupovat do objektu. Na místo se dostavil speciální dálkově ovládaný nakladač HUDDIG ze ZÚ Zbiroh, který bude vyvážet materiál před budovu, kde bude následně dohašen. Hasiči zůstávají na místě přes noc v počtu šesti jednotek," doplnil HZS Libereckého kraje na svém twitteru.

Hasiči odstraňovali následky požáru v průmyslovém areálu v Chrastavě během celé noci. V sobotu v 9.25 opustil místo zásahu speciální dálkový nakladač HUDDIG ze Záchranného útvaru Zbiroh. Práce hasičů na místě ale nekončí. Během soboty započne vyšetřování příčiny vzniku požáru za přítomnosti vyšetřovatelů hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Aktualizováno 27. 2. 13.40:

Poslední zbytky hořícího materiálu byly z výrobní haly během dopoledne vyvezeny a uhašeny na volném prostranství. Požářiště si nyní převzali vyšetřovatelé příčin vzniku požáru HZS a PČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě
FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
Na Hartigově stezce v Tanvaldu hořela zahradní chatka
Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
V Tanvaldu padala se sněhem i krytina ze střechy, hasiči ji zabezpečili
Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum Několikatýdenní jednání přinesla výsledky! Po získání řady povolení může od čtvrtka 22. dubna zahájit provoz antigenní odběrové centrum na zimním stadionu v Turnově. Provozní doba bude zatím pondělí až čtvrtek od 12 do 16 hodin. Kapacita bude 120 testů za den. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hledá se nejlepší kronika. Hlásit se lze do konce května
Liberecký kraj jako kolébku nanotechnologií podpoří Nanoprogress
Hodně vydařené fotbalové představení na Střelnici
Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého

Nejčtenější články

18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
19.04.: Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy
18.04.: Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn