VIDEO: Ražba štoly je u konce, ale samotná stavba pokračuje

29.03.2013 11:55:34 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

VIDEO: Ražba štoly je u konce, ale samotná stavba pokračuje

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno. Práce na projektu ovšem budou nadále pokračovat.

„Když jsme na sebe vzali úlohu zprostředkovatele informací mezi zhotovitelem a investorem na straně jedné a občany města na straně druhé, nevěděli jsme, co nás čeká. Nevěděli jsme také, co to znamená mít ve městě tak velkou stavbu tohoto typu. Jsem rád, že už jsme dospěli až k tomuto okamžiku a doufám, že všechny připomínky a stížnosti občanů na stavbu budou vyřízeny podle práva," řekl primátor Petr Beitl před samotným posledním odstřelem.

Statutární město Jablonec nad Nisou vytvořilo v srpnu 2012 na webových stránkách města speciální záložku nazvanou Protipovodňová štola. Zde občané naleznou veškeré informace k projektu protipovodňové štoly, chronologicky řazené aktuální informace z průběhu stavby štoly, kontaktní informace na odpovědné osoby a v neposlední řadě i průběžně aktualizovanou databázi stížností a připomínek občanů včetně způsobu jejich řešení. O průběhu stavby byli Jablonečané pravidelně informováni také na stránkách Jabloneckého měsíčníku, radničního zpravodaje, který je zdarma dodáván do všech domácností ve městě.


V říjnu loňského roku byla z důvodu velkého množství stížností a připomínek od občanů na základě usnesení zastupitelstva ustavena koordinační skupina, která se situací kolem protipovodňové štoly zabývala podrobněji, a bylo také zadáno vypracování odborného posudku nezávislým soudním znalcem v oboru trhacích prací.

Podle sdělení zhotovitele, bude v následujících měsících probíhat vyztužování štoly, definitivní betonování, dostavba výústních a vtokového objektu, dále vracení inženýrských sítí do obvyklých tras a v neposlední řadě terénní úpravy a opravy komunikací.

„Koupací sezóna na přehradě bude zahájena jak je obvyklé, už s jarním táním začneme vodní nádrž dopouštět na standardních 510 m n.m.," říká ředitel závodu Povodí Labe, s.p. Jablonec nad Nisou Jaroslav Jaroušek. 

Fotogalerie z posledního odstřelu:

Jablonecká štola - poslední odstřel 2013<br>Autor: Jiří Endler

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Aktualizováno, foto, video: Poslední odstřel

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Holokaust si připomněli i v Jablonci
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám
Zajímavosti okolo gólů jablonecké ligové historie
Od února bude možné v jablonecké MHD platit kartou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella

Nejčtenější články

26.01.: Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
25.01.: Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
25.01.: Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn