VIDEO: Ražba štoly je u konce, ale samotná stavba pokračuje

29.03.2013 11:55:34 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

VIDEO: Ražba štoly je u konce, ale samotná stavba pokračuje

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno. Práce na projektu ovšem budou nadále pokračovat.

„Když jsme na sebe vzali úlohu zprostředkovatele informací mezi zhotovitelem a investorem na straně jedné a občany města na straně druhé, nevěděli jsme, co nás čeká. Nevěděli jsme také, co to znamená mít ve městě tak velkou stavbu tohoto typu. Jsem rád, že už jsme dospěli až k tomuto okamžiku a doufám, že všechny připomínky a stížnosti občanů na stavbu budou vyřízeny podle práva," řekl primátor Petr Beitl před samotným posledním odstřelem.

Statutární město Jablonec nad Nisou vytvořilo v srpnu 2012 na webových stránkách města speciální záložku nazvanou Protipovodňová štola. Zde občané naleznou veškeré informace k projektu protipovodňové štoly, chronologicky řazené aktuální informace z průběhu stavby štoly, kontaktní informace na odpovědné osoby a v neposlední řadě i průběžně aktualizovanou databázi stížností a připomínek občanů včetně způsobu jejich řešení. O průběhu stavby byli Jablonečané pravidelně informováni také na stránkách Jabloneckého měsíčníku, radničního zpravodaje, který je zdarma dodáván do všech domácností ve městě.


V říjnu loňského roku byla z důvodu velkého množství stížností a připomínek od občanů na základě usnesení zastupitelstva ustavena koordinační skupina, která se situací kolem protipovodňové štoly zabývala podrobněji, a bylo také zadáno vypracování odborného posudku nezávislým soudním znalcem v oboru trhacích prací.

Podle sdělení zhotovitele, bude v následujících měsících probíhat vyztužování štoly, definitivní betonování, dostavba výústních a vtokového objektu, dále vracení inženýrských sítí do obvyklých tras a v neposlední řadě terénní úpravy a opravy komunikací.

„Koupací sezóna na přehradě bude zahájena jak je obvyklé, už s jarním táním začneme vodní nádrž dopouštět na standardních 510 m n.m.," říká ředitel závodu Povodí Labe, s.p. Jablonec nad Nisou Jaroslav Jaroušek. 

Fotogalerie z posledního odstřelu:

Jablonecká štola - poslední odstřel 2013<br>Autor: Jiří Endler

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Aktualizováno, foto, video: Poslední odstřel

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červenci

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn