Vernisáž Město, lidé, krajina zakončí rok v jablonecké galerii MY

17.12.2015 16:43:11 | Autor: mgmy, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vernisáž Město, lidé, krajina zakončí rok v jablonecké galerii MY

Závěrečná letošní výstava a zároveň předvánoční setkání s návštěvníky v Městské galerii MY v Jablonci nad Nisou proběhne ve čtvrtek 17. prosince od 17.30 hodin. Otevře se tím výstava Město, lidé, krajina.

Pod názvem Retro Jablonec nad Nisou připravila Městská galerie MY pro jubilejní rok 2016 cyklus výstav, které budou věnovány kulturní historii města. První výstava přináší ohlédnutí za uměleckým zobrazováním Jablonce, jeho obyvatelů a okolní přírody v první polovině dvacátého století. V prostorách galerie bude možné si připomenout dřívější podobu města, některé významné osobnosti i život obyčejných lidí nedávné doby.

Vystavena budou díla z bohatých sbírek Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, z majetku České spořitelny, jabloneckého státního okresního archivu a dalších institucí. Díky výzvě organizátorů zapůjčili obrazy ze zmíněné doby i soukromí majitelé uměleckých děl. Výstavu, kterou připravila Městská galerie MY ve spolupráci se Spolkem přátel města Jablonce nad Nisou, bude možné shlédnout ve výstavní síni Domu Jany a Josefa V. Scheybalových do poloviny března roku 2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Akce Jabloneckého kulturního a informačního centra v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv v jablonecké nemocnici

V Nemocnici Jablonec nad Nisou znovu vyhlásili zákaz návštěv z důvodu stále přetrvávající chřipkové epidemii v Libereckém kraji. „Zákaz platí od pátku 28. února až do dovolání. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení," sdělila tisková mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovství České republiky žactva hostí Stromovka
Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě
Nejmladší atleti bojovali o tituly
Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Bauerův eD system Bauer Team se chystá na Vasův běh

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
27.02.: Zlato pro atletky LIAZU na závěr šampionátu
26.02.: Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn