Velký fotbal jde dělat i v malých městech. Příkladem jsou Velké Hamry

07.03.2020 10:39:30 | Autor: Ladislav Janata, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Velký fotbal jde dělat i v malých městech. Příkladem jsou Velké Hamry

Velké Hamry je městečko s necelými třemi tisíci obyvateli, ale ve fotbalovém světě Liberecka má i úspěšnou minulost. Ve své více jak stoleté historii má v roce 2001 postup do divize, pak účast v krajských soutěžích. Poslední postup do divize se konal po šestnácti letech. A tým v sezoně 17/18 získal "double" za vítězství v Krajském přeboru Libereckého kraje a vítězství v Krajském poháru, a postoupil tak po dlouhých 16 letech opět do divize!

Také v letošní sezoně 2019/2020 bojuje mužstvo Hamrů v Divizi C. Tento víkend vstupuje mužstvo trenéra Josefa Hnídka do druhé poloviny této soutěže. Tým chce minimálně udržet své postavení na čele středu tabulky, kde figuruje po podzimu na 5. místě s 25 body, za sobotním soupeřem Kolínem, a výhra na jejich hřišti by ho posadila hned za vedoucí trojku.

Samozřejmě se tým náležitě na pokračování divizní soutěže připravoval, proto jsme se zeptali na několik otázek trenéra Josefa Hnídka:

Kdy jste zahájili přípravu?

Přípravu jsme začali již počátkem ledna a převážně jsme se připravovali jednotlivými tréninkovými jednotkami a využívali letošního teplého počasí. Základní náplň tvořilo běhání, ale také posilování spojené se spinningem v jablonecké sportovní hale či crossfitem.

Předposlední týden před zahájením mistrovských bojů jste strávili na herním soustředění přímo v Hamrech?

Máme na svém domácím stadionu výborné podmínky. Tréninkové hřiště s umělým povrchem, tartanovou dráhu kolem hlavního hřiště, a jsem rádi, že se i v současné době pokračuje dostavbou hlavní budovy, kabin a dalšího příslušenství. Je to hlavně zásluhou dotace 16 milónů z ministerstva školství, kterou doplnil i příspěvek z „vlastní kapsy". Zásluhu na výstavbě potřebného zařízení má nejen předseda klubu Milan Černý, ale hlavně také město v čele se starostou Jaroslavem Najmanem.

Příprava FK Velké Hamry<br />Autor: Ladislav Janata Jsou změny v kádru divizního týmu?

My se snažíme stavět na hráčích, kteří prošli našim klubem a hlavně odchovanci FK Jablonec. K velkému přílivu došlo již na podzim, kdy se ustavilo béčko FK, a k nám se tak dostalo k již dosavadním hráčům i několik ze Mšena (Masařík, Krejčík) a zkušený Košťál. Snažíme se poskládat mužstvo z mladých hráčů, ke kterým přidáme ty zkušené. Zatím se to daří, viz páté místo v tabulce.

Jak takový malý klub hledá sponzory, bez kterých to nejde?

No těžko, hlavně je jím i moje firma Putzteufel a dalších regionální sponzoři, hlavně kamarádi, například firmy Alflex, kterou vede můj příbuzný Jarda Strnad, další fotbalový nadšenec z Pěnčína (úsměv).

Vy jste u mužstva asi 7 let a stále se daří, máte i další cíle?

U družstva jsem spolu s přítomným Rudou Říhou, který dělá asistenta a mnoho dalších věcí okolo. Za tu dobu jsme dvakrát postoupili přes přebor Liberecka a nyní hrajeme divizi. Hřiště máme krásné, tak bychom se asi nebránili postupu dál, při souhlasu vedení klubu.

Sedíme spolu v penzionu Berany, jste zde spokojeni?

Už jsme tu počtvrté, tak jsme zde spokojeni. Strava a ubytování je kvalitní, je to sice kus cesty nad Hamry, ale dojezd je v pohodě, dá se zde v lesích i nabírat fyzička.

Změny v kádru:

Do kádru v FK Velké Hamry doplnili mimo jiné nadějného Ondřeje Štěpánka (roč.2000) z kádru dorostu FK Jablonec, který je odchovancem Šluknova a hrál i v FK Varnsdorf. Studuje střední školu technickou v bývalém LIAZu a v Jablonci se mu líbí, možná, že dostane v FK Jablonec někdy příležitost. Je to univerzál hrající převážně pravého beka. Na snímku ve fotogalerii je jako nejmladší hráč s Thomasem Radzinevičiusem (1981), který je naopak v kádru druhý nejstarší po Pavlu Košťálovi (1980).

K těm nejmladším také patří i bratři Matěj a Patrik Javůrkové, které bude mít pod dohledem jejich otec Petr, nový trenér hamerských brankářů. Thomas „Radzi" je nejproduktivnější hráč týmu, loňský nejlepší střelec soutěže a letos k tomu nemá daleko. Bývalý litevský reprezentant (21 x + 1 gól) působil v Čechách ve více klubech a získal titul mistra ČR se Slovanem Liberec, kde s rodinou bydlí. Do přípravy zařadili i Ondřeje Brožka ze svého dorostu, a vede si dobře.

Přípravné zápasy:

FK Neratovice - FK Velké Hamry 1:1 (1:1)
Branka: Rudolf.

FK Turnov - FK Velké Hamry 0:4 (0:2)
Branky: Radzinevičius 2, M. Javůrek. Sestava: Masařík - Štěpánek, Petržilka, Košťál, Kozák - Černý, M. Javůrek - Kováčik, Linka Žitka, Rudolf - Radzinevičius.

FK Velké Hamry - AFC Humpolec 6:5 (4:1)
Branky: Radzinevičius 2, Kováčik 2, Macháček, vlastní.

FK Jablonec B - FK Velké Hamry 9:2
Branky: Rudolf, M. Javůrek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velké Hamry stále drží čtvrté místo v divizi
Velké Hamry v divizi z Trutnova bez bodů
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora
Fotbalové áčko Hamrů jasně vyhrálo v Tanvaldu nad Poříčany

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn