Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí

19.03.2018 18:46:30 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí

Liberecký kraj tradičně představil svoje turistické regiony na veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. Letos se uskutečnil už po osmnácté a jablonecké Eurocentrum mu patřilo v pátek a v sobotu 16. a 17. března. Mezi více než 55 vystavovateli svou nabídku poprvé prezentovaly lázně Karlova Studánka, České dědictví UNESCO, Moravskoslezský či Středočeský kraj.

„Jsme rádi, že se veletrh těší oblibě i mezi ostatními kraji, bez tří tu máme celou Českou republiku," uvedla Květa Vinklátová, radní pro rezort kultury, památkové péče a cestovní ruch. „Nechybí ani kolegové z Žitavských hor, partnerských měst Jablonce nad Nisou nebo Chorvatská centrála cestovního ruchu," doplnila Eva Hornová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje.

Zájem o turistickou nabídku byl veliký a veletrh navštívilo bezmála tři a půl tisíce návštěvníků. „Skoro všechny materiály jsme rozdali již během pátku, na sobotu nám toho již moc nezbylo. Tak velkou návštěvnost jsme nečekali," pochvaloval si Martin Hiltavský z Moravskoslezského kraje. Petra Machovcová z Jihočeské centrály cestovního ruchu se z minulého ročníku poučila a letos s sebou přivezla větší množství. „Vloni jsme na tom byli podobně jako kolegové, letos jsme tak nic nenechali náhodě a zvýšili jsme množství přivezených materiálů a dobře jsme udělali. Návštěvníků bylo více než vloni a my na ně byli přichystaní. Zájem měli nejen o Český Krumlov a Lipno, ale i o další místa a turistické atraktivity," doplnila.

Veletrh Euroregion Tour 2018<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Nabídka turistických možností byla doplněna účastí 50 regionálních výrobců z Čech a Polska díky projektu Okresní hospodářské komory, jejichž řemeslo si mohli návštěvníci vyzkoušet v připravených dílničkách a zakoupit si jejich produkty. „Spojení regionálních výrobků a turistických atraktivit se ukazuje jako velice přínosné pro obě strany," řekla Eva Hornová. Největšímu ohlasu se tradičně těšily gastroprodukty v podobě sýrů, klobásek, chleba se sádlem nebo koláče.

Veletrh doprovázel také program pro návštěvníky v podobě besed a výstav, tvořivé dílny pro děti od Oblastní galerie Liberec, možnost vyzkoušet si 3D virtualitu nebo řešení hlavolamů iQlandia. V rámci veletrhu se uskutečnilo setkání informačních center Libereckého kraje, které přiblížilo novinky na sezónu 2018, a odborný seminář Okresní hospodářské komory Jablonec nad Nisou na téma Rodinná tradice aneb Z otce na syna.

Organizátoři nezapomněli ani na studenty studující obor cestovní ruch, pro které připravili odbornou soutěž na téma „Moje město/region/turistický cíl v proměnách času". Výhercem se stala Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie z Jablonce nad Nisou, která připravila prezentaci o proměně jablonecké přehrady. Druhé místo obhájila turnovská Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola. Návštěvníci veletrhu soutěžili o zájezd v hodnotě 10 000 Kč od společnosti RS Tour Praha, pobyty v horských lázních Karlova Studánka, poukázky od cestovní kanceláře Hoška Tour nebo volné jízdenky od Českých drah a.s. Hodnocení veletrhu studentkou SŠ Lomnice nad Popelkou najdete zde

 

„Letošní ročník hodnotíme jako velice vydařený. Spokojenost vnímáme jak na straně návštěvníků, tak i na straně vystavovatelů a to je velice důležité. Účastníme se i dalších regionálních veletrhů v Hradci Králové, Plzni, Ostravě i v Českých Budějovicích a můžeme právem říci, že náš veletrh má vysokou úroveň. Během léta začneme pomalu přemýšlet, jak připravíme 19. ročník," zakončila Květa Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Euroregion Tour dosáhl plnoletosti
Veletrh Euroregion Tour 2018 přinese tipy na výlety i zábavu
Březnový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn