Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí

19.03.2018 18:46:30 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí

Liberecký kraj tradičně představil svoje turistické regiony na veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. Letos se uskutečnil už po osmnácté a jablonecké Eurocentrum mu patřilo v pátek a v sobotu 16. a 17. března. Mezi více než 55 vystavovateli svou nabídku poprvé prezentovaly lázně Karlova Studánka, České dědictví UNESCO, Moravskoslezský či Středočeský kraj.

„Jsme rádi, že se veletrh těší oblibě i mezi ostatními kraji, bez tří tu máme celou Českou republiku," uvedla Květa Vinklátová, radní pro rezort kultury, památkové péče a cestovní ruch. „Nechybí ani kolegové z Žitavských hor, partnerských měst Jablonce nad Nisou nebo Chorvatská centrála cestovního ruchu," doplnila Eva Hornová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje.

Zájem o turistickou nabídku byl veliký a veletrh navštívilo bezmála tři a půl tisíce návštěvníků. „Skoro všechny materiály jsme rozdali již během pátku, na sobotu nám toho již moc nezbylo. Tak velkou návštěvnost jsme nečekali," pochvaloval si Martin Hiltavský z Moravskoslezského kraje. Petra Machovcová z Jihočeské centrály cestovního ruchu se z minulého ročníku poučila a letos s sebou přivezla větší množství. „Vloni jsme na tom byli podobně jako kolegové, letos jsme tak nic nenechali náhodě a zvýšili jsme množství přivezených materiálů a dobře jsme udělali. Návštěvníků bylo více než vloni a my na ně byli přichystaní. Zájem měli nejen o Český Krumlov a Lipno, ale i o další místa a turistické atraktivity," doplnila.

Veletrh Euroregion Tour 2018<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Nabídka turistických možností byla doplněna účastí 50 regionálních výrobců z Čech a Polska díky projektu Okresní hospodářské komory, jejichž řemeslo si mohli návštěvníci vyzkoušet v připravených dílničkách a zakoupit si jejich produkty. „Spojení regionálních výrobků a turistických atraktivit se ukazuje jako velice přínosné pro obě strany," řekla Eva Hornová. Největšímu ohlasu se tradičně těšily gastroprodukty v podobě sýrů, klobásek, chleba se sádlem nebo koláče.

Veletrh doprovázel také program pro návštěvníky v podobě besed a výstav, tvořivé dílny pro děti od Oblastní galerie Liberec, možnost vyzkoušet si 3D virtualitu nebo řešení hlavolamů iQlandia. V rámci veletrhu se uskutečnilo setkání informačních center Libereckého kraje, které přiblížilo novinky na sezónu 2018, a odborný seminář Okresní hospodářské komory Jablonec nad Nisou na téma Rodinná tradice aneb Z otce na syna.

Organizátoři nezapomněli ani na studenty studující obor cestovní ruch, pro které připravili odbornou soutěž na téma „Moje město/region/turistický cíl v proměnách času". Výhercem se stala Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie z Jablonce nad Nisou, která připravila prezentaci o proměně jablonecké přehrady. Druhé místo obhájila turnovská Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola. Návštěvníci veletrhu soutěžili o zájezd v hodnotě 10 000 Kč od společnosti RS Tour Praha, pobyty v horských lázních Karlova Studánka, poukázky od cestovní kanceláře Hoška Tour nebo volné jízdenky od Českých drah a.s. Hodnocení veletrhu studentkou SŠ Lomnice nad Popelkou najdete zde

 

„Letošní ročník hodnotíme jako velice vydařený. Spokojenost vnímáme jak na straně návštěvníků, tak i na straně vystavovatelů a to je velice důležité. Účastníme se i dalších regionálních veletrhů v Hradci Králové, Plzni, Ostravě i v Českých Budějovicích a můžeme právem říci, že náš veletrh má vysokou úroveň. Během léta začneme pomalu přemýšlet, jak připravíme 19. ročník," zakončila Květa Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Euroregion Tour dosáhl plnoletosti
Veletrh Euroregion Tour 2018 přinese tipy na výlety i zábavu
Březnový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Odpoledne s Andersenem zvou do Desné
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa

Nejčtenější články

23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
22.03.: V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT