Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté

28.02.2020 15:45:56 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté

Města, kraje a turistické oblasti České republiky se představí na dvacátém ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour, který se ve dnech 6. a 7. března uskuteční v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Veletrh nabídne inspiraci na letní i zimní výlety či dovolenou. Představí se například Východní Čechy, Olomoucký, Moravskoslezský, Karlovarský i Středočeský kraj. Chybět nebudou ani města Liberec, Jablonec nad Nisou, Žitava, Kolín nebo Nymburk. Lákadlem bude nabídka turistických oblastí Lužické hory, Máchův kraj, Jizerské hory, Český ráj, Krkonoše, Dolní Poohří, Krušné hory a další. Zahraniční destinace nabídne například cestovní agentura Hepex Slovakia.

„Regionální veletrhy cestovního ruchu jsou pro návštěvníky čím dál zajímavější. Euroregion Tour není výjimkou. Přijdou tam místní, kteří se snaží lépe poznat svůj kraj, stejně jako lidé ze vzdálenějších koutů země či ze zahraničí. Nacházejí tu autentickou nabídku včetně regionálních produktů v podobě pochoutek i skvělých řemeslných výrobků. To všechno také patří k cestování a lidé to oceňují," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Nebudou chybět ani regionální prodejci se svou nabídkou originálních produktů a lokálních potravin. V rámci prodejní výstavy budou připraveny ochutnávky, živé ukázky řemesel a dílny, kde si návštěvníci budou moci řemeslo vyzkoušet. Prostory Eurocentra zaplní více než 50 řemeslníků.

Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou zve také na seminář z cyklu Tradiční řemesla s názvem Bezmála zapomenutá řemesla s příběhy mistrů svých oborů, který se uskuteční v pátek 6. března od 12.30 v Klubu Na Rampě. Rezervace míst je možná na info@ohkjablonec.cz do 21. Února. Vyprávět přijedou řezbář Jiří Rücker, papírník Michal Gorec a další.

Doprovodný program bude plný cestovatelských přednášek, hudebních a tanečních vystoupení i soutěží. Návštěvníci se mohou těšit na cestovatelský pořad o nevšedních zážitcích svérázných cestovatelů s názvem 5+1 švestek, dále na zajímavé přednášky s tématy Křišťálového údolí, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, filmové kanceláře Liberec Film Office nebo pivovaru Volt.

Program oživí také vystoupení The Fireflies, studia Kokos, nebo taneční vystoupení neslyšících z organizace Tichý svět a country tance v podání skupiny TK Xtream. V sobotu od 10 hodin se bude konat v Kině Junior přednáška na téma propagace cestovního ruchu ve spolupráci s blogery a fotografy. Nejen děti pak ocení retro sportovní koutek od společnosti Sundisk nebo korálkové dílničky v Ekocentru.

Bonusem bude návštěvnická soutěž, ve které se bude hrát o volné vstupenky do turistických cílů, poukazy a další hodnotné ceny od vystavovatelů a partnerů podílejících se na organizaci veletrhu. Liberecký kraj vyhlásil v rámci veletrhu výtvarnou soutěž pro žáky mateřských a základních škol na téma Moje oblíbené místo v Libereckém kraji, která končí 21. února. Podmínky soutěže jsou na webu www.euroregiontour.cz.

Slavnostní zahájení veletrhu se uskuteční v pátek 6. března od 10:00 hodin před hlavním vstupem do Eurocentra. První den je otevřeno od 10 do 18 hodin, den druhý od 9 do 13 hodin. Vstup je zdarma. Podrobné informace o veletrhu jsou na adresách www.euroregiontour.cz, www.ejbc.cz a www.ohdjablonec.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řemesla si děti vyzkouší v jabloneckém ekocentru
Březnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Ohlédnutí za veletrhem cestovního ruchu Euroregion Tour 2019
Obrazem: Euroregion Tour 2019
V Jablonci nad Nisou se koná již 19. ročník veletrhu Euroregion Tour
Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí
Euroregion Tour dosáhl plnoletosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecké sportovní a kulturní subjekty získají více peněz
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn