Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté

28.02.2020 15:45:56 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté

Města, kraje a turistické oblasti České republiky se představí na dvacátém ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour, který se ve dnech 6. a 7. března uskuteční v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Veletrh nabídne inspiraci na letní i zimní výlety či dovolenou. Představí se například Východní Čechy, Olomoucký, Moravskoslezský, Karlovarský i Středočeský kraj. Chybět nebudou ani města Liberec, Jablonec nad Nisou, Žitava, Kolín nebo Nymburk. Lákadlem bude nabídka turistických oblastí Lužické hory, Máchův kraj, Jizerské hory, Český ráj, Krkonoše, Dolní Poohří, Krušné hory a další. Zahraniční destinace nabídne například cestovní agentura Hepex Slovakia.

„Regionální veletrhy cestovního ruchu jsou pro návštěvníky čím dál zajímavější. Euroregion Tour není výjimkou. Přijdou tam místní, kteří se snaží lépe poznat svůj kraj, stejně jako lidé ze vzdálenějších koutů země či ze zahraničí. Nacházejí tu autentickou nabídku včetně regionálních produktů v podobě pochoutek i skvělých řemeslných výrobků. To všechno také patří k cestování a lidé to oceňují," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Nebudou chybět ani regionální prodejci se svou nabídkou originálních produktů a lokálních potravin. V rámci prodejní výstavy budou připraveny ochutnávky, živé ukázky řemesel a dílny, kde si návštěvníci budou moci řemeslo vyzkoušet. Prostory Eurocentra zaplní více než 50 řemeslníků.

Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou zve také na seminář z cyklu Tradiční řemesla s názvem Bezmála zapomenutá řemesla s příběhy mistrů svých oborů, který se uskuteční v pátek 6. března od 12.30 v Klubu Na Rampě. Rezervace míst je možná na info@ohkjablonec.cz do 21. Února. Vyprávět přijedou řezbář Jiří Rücker, papírník Michal Gorec a další.

Doprovodný program bude plný cestovatelských přednášek, hudebních a tanečních vystoupení i soutěží. Návštěvníci se mohou těšit na cestovatelský pořad o nevšedních zážitcích svérázných cestovatelů s názvem 5+1 švestek, dále na zajímavé přednášky s tématy Křišťálového údolí, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, filmové kanceláře Liberec Film Office nebo pivovaru Volt.

Program oživí také vystoupení The Fireflies, studia Kokos, nebo taneční vystoupení neslyšících z organizace Tichý svět a country tance v podání skupiny TK Xtream. V sobotu od 10 hodin se bude konat v Kině Junior přednáška na téma propagace cestovního ruchu ve spolupráci s blogery a fotografy. Nejen děti pak ocení retro sportovní koutek od společnosti Sundisk nebo korálkové dílničky v Ekocentru.

Bonusem bude návštěvnická soutěž, ve které se bude hrát o volné vstupenky do turistických cílů, poukazy a další hodnotné ceny od vystavovatelů a partnerů podílejících se na organizaci veletrhu. Liberecký kraj vyhlásil v rámci veletrhu výtvarnou soutěž pro žáky mateřských a základních škol na téma Moje oblíbené místo v Libereckém kraji, která končí 21. února. Podmínky soutěže jsou na webu www.euroregiontour.cz.

Slavnostní zahájení veletrhu se uskuteční v pátek 6. března od 10:00 hodin před hlavním vstupem do Eurocentra. První den je otevřeno od 10 do 18 hodin, den druhý od 9 do 13 hodin. Vstup je zdarma. Podrobné informace o veletrhu jsou na adresách www.euroregiontour.cz, www.ejbc.cz a www.ohdjablonec.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řemesla si děti vyzkouší v jabloneckém ekocentru
Březnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Ohlédnutí za veletrhem cestovního ruchu Euroregion Tour 2019
Obrazem: Euroregion Tour 2019
V Jablonci nad Nisou se koná již 19. ročník veletrhu Euroregion Tour
Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí
Euroregion Tour dosáhl plnoletosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn